Możesz stracić swoją korespondencję dzięki usłudze dosyłania Poczty Polskiej

0

Wydawałoby się, że nie jest prosto ukraść czyjąś korespondencję. Jednak usługa dosyłania oferowana przez Pocztę Polską pokazuje, że wystarczy do tego wypełnienie prostego formularza i krótka rozmowa telefoniczna.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Ideą tej usługi jest możliwość odbierania swoich listów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania. Po prostu zgłaszamy to na stronie, pracownik Poczty potwierdza zgłoszenie telefonicznie i już można wyciągać korespondencję z nowej skrzynki.

Do wykonania takiego przekierowania wystarcza kilka podstawowych danych: stary i nowy adres, imię, nazwisko, numer dowodu tożsamości oraz dane kontaktowe: e-mail i telefon. Trzeba również podać okres, w którym ma ono obowiązywać.

Problem jednak w tym, że pracownik Poczty potwierdzający zgłoszenie w żaden sposób nie weryfikuje czy osoba składająca dyspozycję ma prawo ją złożyć. Do potwierdzenia wymaga… tych samych danych!

A jakby tego było mało, Poczta nie patrzy na adresata, ale przekierowuje wszystkie przesyłki przychodzące pod wskazany adres. Efekt? Oprócz swoich, dostaniecie też listy kierowane do innych osób – wszystkich tych, które mieszkając pod starym adresem. Możecie również utracić dostęp do swojej korespondencji (nawet nic o tym nie wiedząc!) jeżeli ktoś złoży dyspozycję przekierowania jej na inny adres.

Więcej na ten temat przeczytacie na

https://niebezpiecznik.pl/post/jak-przejac-cudze-listy-wystarczy-skorzystac-z-tej-nie-do-konca-przemyslanej-uslugi-poczty-polskiej/.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku