5 najlepszych platform do inwestowania w kryptowaluty

0

Jako początkujący inwestor możesz zastanawiać się, gdzie najlepiej i najbezpieczniej inwestować w kryptowaluty. Okazuje się, że ze względu na ich popularność, na rynku pojawiło się bardzo wiele stron, które zajmują się pomocą osobom chętnym do inwestowania w kryptowaluty. Strony są bardzo różne i niestety nie wszystkie są godne polecenia. W tym artykule chcielibyśmy skupić się wyłącznie na najlepszych platformach do inwestowania, które są dodatkowo bezpieczne i sprawdzone przez specjalistów. Poniżej 5 najlepszych stron, zapraszamy do lektury.

Platformy do inwestowania w kryptowaluty

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

1. Bitcoin Up

Bez żadnego wahania możemy polecić jedną z częściej wybieranych stron, a jest to platforma do inwestowania Bitcoin Up. Jest to aplikacja, która powstała wyłącznie po to, aby pomagać początkującym, a także doświadczonym inwestorom zdobywać dodatkowe środki z kryptowalut. Została ona powołana do życia przez małą grupę entuzjastów, którzy włożyli wszystkie swoje siły, aby stworzyć stronę wysokiej jakości taka właśnie jest Bitcoin Up.

Aplikacja ta jest jak najbardziej bezpieczna i została zweryfikowana przez popularne instytucje typu McAfee i Trustpilot. Dane podawane przez użytkowników na stronie są przez cały czas chronione i nikt nie ma do nich dostępu, więc stronie można jak najbardziej zaufać. Bitcoin Up oferuje wiele metod płatności oraz  bardzo szybką rejestrację, dzięki czemu możesz bardzo swobodnie korzystać z tej aplikacji na początku swojej przygody z kryptowalutami, a także i później.

2. eToro

Etoro to obecnie jedna z najbardziej znanych stron do inwestowania w kryptowaluty. Jest to platforma o tyle ciekawa, że pozwala nie tylko na samodzielne inwestowanie, ale również zlecanie tego innym, bardziej doświadczonym osobom. W ten sposób wpłaca się na swoje konto, a następnie ta kwota od razu przechodzi na konto eksperta, który nią zarządza.

Oczywiście eToro nie daje gwarancji, że eksperci przyniosą początkującym zyski. Dlatego to właśnie Ty masz wybór, który ekspert ma się zajmować Twoją gotówką, nie jest to losowy wybór strony – wszystko jest więc w Twoich rękach. W każdej chwili możesz też dokonać zmiany eksperta. Jest to jednak bardziej opcja dla osób, które już mają pewną wiedzę na temat inwestowania.

3. Binance

Binance to strona, która oferuje możliwość bardzo szybkiej wymiany kryptowalut. Skupia się ona szczególnie na bezpieczeństwie wszystkich transakcji i dlatego po utworzeniu konta koniecznie musisz potwierdzić swoją tożsamość. Jest to również strona informacyjna.

Można na niej znaleźć bloga, w którym znajduje się wiele informacji na temat inwestowania oraz kryptowalut, dzięki czemu w późniejszym czasie można stać się bardziej niezależnym i samemu zdecydować o tym, dokładnie na którą kryptowalutę wydasz swoje pieniądze i jak je wymienisz.

4. Bitfinex

Bitfinex to profesjonalna strona dla inwestorów kryptowalut każdego rodzaju. Polecamy ją jednak bardziej doświadczonym osobom, które mają już jakąkolwiek wiedzę na temat inwestowania, ponieważ w przeciwnym razie można się trochę pogubić. Platforma ta ma wiele funkcji, które sprawiają, że inwestowanie jest łatwe i szybkie. W Bitfinex zawsze można liczyć na różne możliwości, dzięki którym podstawowe inwestowanie przechodzi na kolejny poziom.

Raczej nie polecamy tej aplikacji na sam początek, ale bez problemu możesz korzystać z Bitfinex równolegle z bardziej przyjazną aplikacją. Warto również kursy kryptowalut, ponieważ to właśnie dzięki nim możesz się lepiej zapoznać z tematem,  jakim jest inwestowanie w kryptowaluty.

5. Kraken

Bardzo wielu inwestorów stawiało swoje pierwsze kroki w inwestowaniu z pomocą Krakena. Jest to jedna z tych aplikacji, która idzie z duchem czasu i zna potrzeby dzisiejszego inwestora. Początkujące osoby, które dopiero co zaczęły swoją przygodę z kryptowalutami, bardzo często chwalą właśnie stronę Kraken, ponieważ jest ona przygotowana bardzo przejrzyście i wszystkie informacje są przedstawione na niej w jasny i przyjazny dla każdego użytkownika sposób.

Jeśli w temacie kryptowalut jesteś zupełnym laikiem, warto jest wybrać aplikację Kraken, ponieważ pozwala ona zrozumieć, czym dokładnie są kryptowaluty, jak one działają i co można z nimi zrobić. Z tej strony można na początku się naprawdę dużo nauczyć, a kiedy będziesz już gotowy, możesz wpłacić środki i spróbować po raz pierwszy pomnożyć swoje pieniądze z pomocą inwestowania w kryptowaluty.

Podsumowanie

Na rynku jest wiele platform do inwestowania w kryptowaluty i dobrze jest już od samego początku trafić na tą dobrą. Najlepiej jest zacząć od prostej strony, która wprowadzi w temat inwestowania i pomoże w całym procesie, a najczęściej polecanymi do tego celu są Bitcoin Up i Kraken. Pozostałe aplikacje mogą wydawać się trochę bardziej skomplikowane, więc lepiej zostawić je na później, kiedy zbudujesz już swoją pewność siebie w inwestowaniu.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku