Wychodząc naprzeciw posiadaczom programów antywirusowych AVG, stworzono intuicyjny panel AVG ZEN, dzięki któremu możesz zarządzać stanem bezpieczeństwa wszystkich swoich urządzeń.
Mając komputer stacjonarny, tablet, dwa smartfony i laptopa, możesz dodawać
i zarządzać wszystkimi programami antywirusowymi AVG z jednego prostego panelu.
Panel AVG ZEN – jak zainstalować i zarządzać
To bardzo dobry sposób, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkich Twoich urządzeń.
Spis treści
- Krok po kroku, jak zainstalować panel AVG ZEN
- Panel AVG ZEN – jak dodać urządzenia do sieci?
- Jaki zalety ma AVG ZEN?
- Jakie informacje będę otrzymywać na maila?
Krok po kroku, jak zainstalować panel AVG ZEN
Aby zainstalować panel AVG ZEN, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować swój numer licencyjny, który otrzymałeś w mailu. W tym celu należy wejść na stronę producenta, czyli www.avg.pl/rejestracja. W dolnej części strony znajdziesz banner „Instalacja AVG ZEN”, w który musisz kliknąć, aby zainstalować panel z dostępnymi rozwiązaniami antywirusowymi.
Potem znajdziesz się na stronie, gdzie w szybki sposób aktywujesz program.
W pierwszym kroku wpisz swój kod licencyjny, który dostałeś wcześniej w mailu.
Następnie sprawdź, czy Twoje dane logowania (w tym wypadku mail) są zgodne. Jeśli nie posiadasz konta, możesz w tym momencie je założyć, aby dokończyć rejestrację produktu. Po wprowadzeniu danych do instalacji, klikasz „Aktywuj teraz”
Dzięki szybkiemu systemowi weryfikacji danych, w przeciągu paru sekund, otrzymasz na podanego maila informację o wybranym programie oraz dalsze instrukcje, jak krok po kroku aktywować panel AVG ZEN.
W załączniku dostaniesz umowę licencyjną na korzystanie z panelu.
W pierwszym kroku aktywacji panelu AVG ZEN, musisz zalogować się na swoje konto
z urządzenia, na którym chcesz mieć oprogramowanie. Na przykład, jeśli chcesz, aby program działał na Twoim smartfonie, musisz się z niego zalogować.
W przeciągu paru sekund system przeniesie Cię na panel AVG ZEN wraz z działającymi programami antywirusowymi.
Panel AVG ZEN zawiera przede wszystkim informacje o działających programach oraz podłączonych urządzeniach. Możesz do niego podpiąć zarówno tablety, komputery PC jak i smartfony z oprogramowaniem Android. AVG ZEN ma za zadanie przede wszystkim pokazywać stan ochrony wszystkich urządzeń wraz z istniejącymi zagrożeniami. Aby zapoznać się z zagrożeniami dotyczącymi konkretnego urządzenia, wystarczy w nie po prostu kliknąć.
Nad wspomnianymi funkcjami widnieją dodatkowe sekcje z wiadomościami, mail, ustawienia oraz funkcja odśwież. Z Twojego punktu widzenia, najbardziej przydatnymi będą wiadomości i mail. W wiadomościach znajdziesz szczegóły związane z zagrożeniami na Twoich urządzeniach, a z poziomu maila w szybki sposób przejdziesz do swojego konta AVG MyAccount.
Panel AVG ZEN – jak dodać urządzenia do sieci?
Dodawanie nowego urządzenia do panelu AVG ZEN jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy otworzyć panel, a na pierwszym widoku zobaczysz dotychczas podpięte urządzenia wraz z ikonką dużego plusa, symbolizującego dodanie nowego urządzenia.
Wystarczy kliknąć w przycisk „+” oraz wybrać, jakiego typu urządzenie chcesz dołączyć do systemu i kliknąć Kontynuuj.
Kolejno, wpisujesz maila podpiętego do nowego urządzenia wraz z zaproszeniem do programu i klikasz WYŚLIJ ZAPROSZENIE.
I gotowe. O tej chwili możesz wysłać ponownie zaproszenie lub je anulować.
W skrzynce pocztowej powinien wylądować mail z zaproszeniem.
Wystarczy, że wejdziesz w wiadomość i będziesz postępować według zamieszczonej instrukcji.
Po wykonaniu poleceń z maila dołączysz urządzenie do Twojej sieci AVG ZEN.
Jaki zalety ma AVG ZEN?
Największą zaletą AVG MyAccount jest elastyczność, dzięki której w szybki sposób możesz zobaczyć zainstalowane programy AVG, subskrypcje oraz wszelkie operacje dokonywane w produktach AVG.
AVG MyAccount posiada bardzo intuicyjny pulpit, dzięki któremu w jednym miejscu masz dostęp do wszystkich programów AVG. W dalszej części dowiesz się, jakie zakładki zawiera panel oraz jak w szybki i łatwy sposób zainstalować programy antywirusowe na wszystkich Twoich urządzeniach, od PC po smartfony.
Panel AVG MyAccount zawiera pięć zakładek: Produkty, Subskrypcje, Historia zamówień, Mój Profil oraz Pomoc. Głównym zadaniem zakładki Produkty jest zbieranie informacji na temat wszystkich programów i produktów AVG, z jakich obecnie korzystasz.
Jeśli nie masz zainstalowanego żadnego oprogramowania antywirusowego, wówczas aplikacja sama wskaże, jaki program będzie dobry na początek. W tym przypadku będzie to AVG Protection. Jeśli chcesz go ściągnąć na swój komputer, klikasz Pobierz AVG
(i odpowiedni program).
W zakładce Subskrypcje znajdziesz informacje na temat wszystkich Twoich dotychczasowych subskrypcji. Co to oznacza w praktyce? W szybki i łatwy sposób sprawdzisz, jaki przysługuje Ci pakiet rozwiązań oprogramowań antywirusowych. Z tego poziomu możesz dowiedzieć się więcej o każdym rozwiązaniu lub pobrać je na własne urządzenie.
Powiedzmy, że zdecydowałam się na AVG Internet Security. Aby go pobrać, klikam Pobierz i postępuje według wyświetlanych instrukcji.
I Voila! Wyposażyłam swój panel AVG ZEN w dodatkowy program, aby skuteczniej chronić Twoje urządzenia. W kolejnej zakładce na prawo, czyli Historia Zamówień, znajdziesz rejestr wszystkich swoich dotychczasowych zamówień produktów i usług AVG. Co istotniejsze, będziesz mógł w szybki sposób podglądnąć faktury za nie. Ostatnie zakładki, jakie omówimy to Mój Profil oraz Pomoc.
W zakładce Mój Profil znajdziesz najbardziej podstawowe informacje na temat swojego konta, takie jak email oraz wariant konta (dla osób indywidualnych/firm). Dodatkowo, możesz uzupełnić informacje na swój temat, podając adres zamieszkana oraz dane do kontaktu, a co bardziej istotne – zmienić swoje hasło lub wcześniej podany adres email.
Z kolei, jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące programów antywirusowych znajdziesz je w zakładce Pomoc. Tam również znajdziesz odpowiedzi odnośnie ustawień konta AVG MyAccount.
Jakie informacje będę otrzymywać na maila?
Po założeniu konta AVG MyAccount oraz panelu AVG ZEN, w pierwszej kolejności otrzymasz informacje potwierdzające założenie konta i uruchomienie panelu. Posiadając sieć w ramach AVG ZEN dodatkowo otrzymasz potwierdzenie aktywacji wszelkich programów dostępnych w sieci wraz z instrukcjami obsługi.
Pamiętaj o tym, aby zawsze je zachowywać. Bardzo często znajdują się tam kody aktywacyjne, dzięki którym np. aktywujesz pożądany antywirus. Również na Twoją skrzynkę pocztową będą spływać maile związane z dodaniem nowego urządzenia do sieci oraz instrukcje.
Panel AVG ZEN zawiera bardzo istotną funkcjonalność, jaką jest skrzynka
z wiadomościami. Tak jak wcześniej wspomniałam, tam spływają wszelkie powiadomienia związane z zagrożeniami wykrytymi przez antywirus AVG. Dzięki elastycznej aplikacji, możesz w szybki sposób usunąć zagrożenia na wszystkich swoich urządzeniach – od PC po smartfony z Androidem.
Panel AVG ZEN to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zdalnie, z jednego miejsca mieć kontrolę nad bezpieczeństwem wszystkich swoich urządzeń: od tabletu, przez komputer po swój prywatny smartfon.
___
Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj wielofunkcyjny antywirus AVG do pełnej ochrony Twojego komputera.
AVG zen jest spoko. ALe brakuje wiadomo każdy program ma zalety i wady. Według mnie aktualizator programów powinien być jako osobna apka ale w ramach avg ultimate dostarczany. Tak by klient mógł wysylać nieznane programy do avg w celu dodania ich do bazy aktualizacji i taki program mogłby luki wykrywać w oprogramowaniu i opisywać je i pisać czy program jest wspierany i czy ma małe luki czy takie bardzo poważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo
Bardzo dziękujemy za komentarz! Będziemy mieli to na uwadze.
AVG zen jest spoko. ALe brakuje wiadomo każdy program ma zalety i wady. Według mnie aktualizator programów powinien być jako osobna apka ale w ramach avg ultimate dostarczany. Tak by klient mógł wysylać nieznane programy do avg w celu dodania ich do bazy aktualizacji i taki program mogłby luki wykrywać w oprogramowaniu i opisywać je i pisać czy program jest wspierany i czy ma małe luki czy takie bardzo poważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo
Bardzo dziękujemy za komentarz! Będziemy mieli to na uwadze.