Panel AVG ZEN – jeden, by wszystkimi rządzić. Krok po kroku.

4

Wychodząc naprzeciw posiadaczom programów antywirusowych AVG, stworzono intuicyjny panel AVG ZEN, dzięki któremu możesz zarządzać stanem bezpieczeństwa wszystkich swoich urządzeń.

Mając komputer stacjonarny, tablet, dwa smartfony i laptopa, możesz dodawać
i zarządzać wszystkimi programami antywirusowymi AVG z jednego prostego panelu.

Panel AVG ZEN – jak zainstalować i zarządzać

To bardzo dobry sposób, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkich Twoich urządzeń.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Krok po kroku, jak zainstalować panel AVG ZEN

Aby zainstalować panel AVG ZEN, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować swój numer licencyjny, który otrzymałeś w mailu. W tym celu należy wejść na stronę producenta, czyli www.avg.pl/rejestracja. W dolnej części strony znajdziesz banner „Instalacja AVG ZEN”, w który musisz kliknąć, aby zainstalować panel z dostępnymi rozwiązaniami antywirusowymi.

Rejestracja AVG ZEN

Rejestracja panelu AVG ZEN dla programów typu antywirus

Potem znajdziesz się na stronie, gdzie w szybki sposób aktywujesz program.
W pierwszym kroku wpisz swój kod licencyjny
, który dostałeś wcześniej w mailu.

AVG ZEN dla antywirusów - aktywacja

Szybki sposób aktywacji panelu AVG ZEN dla antywirusów

Następnie sprawdź, czy Twoje dane logowania (w tym wypadku mail) są zgodne.  Jeśli nie posiadasz konta, możesz w tym momencie je założyć, aby dokończyć rejestrację produktu. Po wprowadzeniu danych do instalacji, klikasz „Aktywuj teraz”

AVG ZEN dla antywirusów - aktywacja cz.2

Kolejny krok instrukcji, jak w szybki sposób aktywować panel AVG ZEN

Dzięki szybkiemu systemowi weryfikacji danych, w przeciągu paru sekund, otrzymasz na podanego maila informację o wybranym programie oraz dalsze instrukcje, jak krok po kroku aktywować panel AVG ZEN.

W załączniku dostaniesz umowę licencyjną na korzystanie z panelu.

W pierwszym kroku aktywacji panelu AVG ZEN, musisz zalogować się na swoje konto
z urządzenia, na którym chcesz mieć oprogramowanie. Na przykład, jeśli chcesz, aby program działał na Twoim smartfonie, musisz się z niego zalogować.

W przeciągu paru sekund system przeniesie Cię na panel AVG ZEN wraz z działającymi programami antywirusowymi.

Panel programu dla antywirusów AVG ZEN

Panel programu dla antywirusów AVG ZEN

Panel AVG ZEN zawiera przede wszystkim informacje o działających programach oraz podłączonych urządzeniach. Możesz do niego podpiąć zarówno tablety, komputery PC jak i smartfony z oprogramowaniem Android. AVG ZEN ma za zadanie przede wszystkim pokazywać stan ochrony wszystkich urządzeń wraz z istniejącymi zagrożeniami. Aby zapoznać się z zagrożeniami dotyczącymi konkretnego urządzenia, wystarczy w nie po prostu kliknąć.

Widok panelu AVG ZEN antywirus dla komputerów stacjonarnych, tabletów, smartfonów

Widok panelu AVG ZEN antywirus dla komputerów stacjonarnych, tabletów, smartfonów

Nad wspomnianymi funkcjami widnieją dodatkowe sekcje z wiadomościami, mail, ustawienia oraz funkcja odśwież. Z Twojego punktu widzenia, najbardziej przydatnymi będą wiadomości i mail. W wiadomościach znajdziesz szczegóły związane z zagrożeniami na Twoich urządzeniach, a z poziomu maila w szybki sposób przejdziesz do swojego konta AVG MyAccount

Dzięki zakładki mail, możesz w szybki sposób przejść do swojego konta w AVG MyAccount

Dzięki zakładce mail, możesz w szybki sposób przejść do swojego konta w AVG MyAccount

Panel AVG ZEN – jak dodać urządzenia do sieci?

Dodawanie nowego urządzenia do panelu AVG ZEN jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy otworzyć panel, a na pierwszym widoku zobaczysz dotychczas podpięte urządzenia wraz z ikonką dużego plusa, symbolizującego dodanie nowego urządzenia.

Wystarczy kliknąć w przycisk „+” oraz wybrać, jakiego typu urządzenie chcesz dołączyć do systemu i kliknąć Kontynuuj. 

Krok po kroku, jak w szybki sposób dodać nowe urządzenie do sieci AVG

Krok po kroku, jak w szybki sposób dodać nowe urządzenie do sieci AVG

Kolejno, wpisujesz maila podpiętego do nowego urządzenia wraz z zaproszeniem do programu i klikasz WYŚLIJ ZAPROSZENIE. 

I gotowe. O tej chwili możesz wysłać ponownie zaproszenie lub je anulować.
W skrzynce pocztowej powinien wylądować mail z zaproszeniem.

Potwierdzenie wysłania zaproszenia

Potwierdzenie wysłania zaproszenia

Wystarczy, że wejdziesz w wiadomość i będziesz postępować według zamieszczonej instrukcji.

Podczas dodawania urządzenia do sieci AVG ZEN antywirus, dostaniesz zaproszenie na maila.

Podczas dodawania urządzenia do sieci AVG ZEN antywirus, dostaniesz zaproszenie na maila.

Po wykonaniu poleceń z maila dołączysz urządzenie do Twojej sieci AVG ZEN.

Jaki zalety ma AVG ZEN?

Największą zaletą AVG MyAccount jest elastyczność, dzięki której w szybki sposób możesz zobaczyć zainstalowane programy AVG, subskrypcje oraz wszelkie operacje dokonywane w produktach AVG.

AVG MyAccount posiada bardzo intuicyjny pulpit, dzięki któremu w jednym miejscu masz dostęp do wszystkich programów AVG. W dalszej części dowiesz się, jakie zakładki zawiera panel oraz jak w szybki i łatwy sposób zainstalować programy antywirusowe na wszystkich Twoich urządzeniach, od PC po smartfony.

Panel AVG MyAccount zawiera pięć zakładek: Produkty, Subskrypcje, Historia zamówień, Mój Profil oraz Pomoc. Głównym zadaniem zakładki Produkty jest zbieranie informacji na temat wszystkich programów i produktów AVG, z jakich obecnie korzystasz.

Jeśli nie masz zainstalowanego żadnego oprogramowania antywirusowego, wówczas aplikacja sama wskaże, jaki program będzie dobry na początek. W tym przypadku będzie to AVG Protection. Jeśli chcesz go ściągnąć na swój komputer, klikasz Pobierz AVG
(i odpowiedni program).

Panel Antywirus AVG MyAccount

Tak wygląda panel użytkownika programów antywirusowych – AVG MyAccount

W zakładce Subskrypcje znajdziesz informacje na temat wszystkich Twoich dotychczasowych subskrypcji. Co to oznacza w praktyce? W szybki i łatwy sposób sprawdzisz, jaki przysługuje Ci pakiet rozwiązań oprogramowań antywirusowych. Z tego poziomu możesz dowiedzieć się więcej o każdym rozwiązaniu lub pobrać je na własne urządzenie.

Powiedzmy, że zdecydowałam się na AVG Internet Security. Aby go pobrać, klikam Pobierz i postępuje według wyświetlanych instrukcji.

Zakładka "Subskrypcje" - AVG ZEN antywirus

Tak wygląda zakładka „Subskrypcje” na koncie użytkownika programów antywirusowych – AVG MyAccount

I Voila! Wyposażyłam swój panel AVG ZEN w dodatkowy program, aby skuteczniej chronić Twoje urządzenia. W kolejnej zakładce na prawo, czyli Historia Zamówień, znajdziesz rejestr wszystkich swoich dotychczasowych zamówień produktów i usług AVG. Co istotniejsze, będziesz mógł w szybki sposób podglądnąć faktury za nie. Ostatnie zakładki, jakie omówimy to Mój Profil oraz Pomoc.

W zakładce Mój Profil znajdziesz najbardziej podstawowe informacje na temat swojego konta, takie jak email oraz wariant konta (dla osób indywidualnych/firm). Dodatkowo, możesz uzupełnić informacje na swój temat, podając adres zamieszkana oraz dane do kontaktu, a co bardziej istotne – zmienić swoje hasło lub wcześniej podany adres email.

Z kolei, jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące programów antywirusowych znajdziesz je w zakładce Pomoc. Tam również znajdziesz odpowiedzi odnośnie ustawień konta AVG MyAccount.

Jakie informacje będę otrzymywać na maila?

Po założeniu konta AVG MyAccount oraz panelu AVG ZEN, w pierwszej kolejności otrzymasz informacje potwierdzające założenie konta i uruchomienie panelu. Posiadając sieć w ramach AVG ZEN dodatkowo otrzymasz potwierdzenie aktywacji wszelkich programów dostępnych w sieci wraz z instrukcjami obsługi.

Pamiętaj o tym, aby zawsze je zachowywać. Bardzo często znajdują się tam kody aktywacyjne, dzięki którym np. aktywujesz pożądany antywirus. Również na Twoją skrzynkę pocztową będą spływać maile związane z dodaniem nowego urządzenia do sieci oraz instrukcje.

Panel AVG ZEN zawiera bardzo istotną funkcjonalność, jaką jest skrzynka
z wiadomościami. Tak jak wcześniej wspomniałam, tam spływają wszelkie powiadomienia związane z zagrożeniami wykrytymi przez antywirus AVG. Dzięki elastycznej aplikacji, możesz w szybki sposób usunąć zagrożenia na wszystkich swoich urządzeniach – od PC po smartfony z Androidem.

Panel AVG ZEN to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zdalnie, z jednego miejsca mieć kontrolę nad bezpieczeństwem wszystkich swoich urządzeń: od tabletu, przez komputer po swój prywatny smartfon.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj wielofunkcyjny antywirus AVG do pełnej ochrony Twojego komputera.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
andrzejjajko
andrzejjajko
4 lat temu

AVG zen jest spoko. ALe brakuje wiadomo każdy program ma zalety i wady. Według mnie aktualizator programów powinien być jako osobna apka ale w ramach avg ultimate dostarczany. Tak by klient mógł wysylać nieznane programy do avg w celu dodania ich do bazy aktualizacji i taki program mogłby luki wykrywać w oprogramowaniu i opisywać je i pisać czy program jest wspierany i czy ma małe luki czy takie bardzo poważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo

Tomasz_AVG
4 lat temu
Reply to  andrzejjajko

Bardzo dziękujemy za komentarz! Będziemy mieli to na uwadze.

andrzejjajko
andrzejjajko
3 lat temu

AVG zen jest spoko. ALe brakuje wiadomo każdy program ma zalety i wady. Według mnie aktualizator programów powinien być jako osobna apka ale w ramach avg ultimate dostarczany. Tak by klient mógł wysylać nieznane programy do avg w celu dodania ich do bazy aktualizacji i taki program mogłby luki wykrywać w oprogramowaniu i opisywać je i pisać czy program jest wspierany i czy ma małe luki czy takie bardzo poważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo

Tomasz_AVG
Tomasz_AVG
3 lat temu

Bardzo dziękujemy za komentarz! Będziemy mieli to na uwadze.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku