Oryginalne tusze do drukarek HP – dlaczego warto?

0

Bez względu na to ile drukujesz, w końcu przychodzi ta chwila, gdy trzeba wymienić toner lub kartridż w drukarce. To moment, kiedy zaczynasz rozważać czy wybrać oryginalny tusz czy zamiennik. W przypadku tego pierwszego kusi jakość i pewność, ten drugi oferuje za to niższą cenę. Przyjrzyjmy się szczegółom na przykładzie drukarek i tuszy HP.

Tusze oryginalne a zamienniki – różnice

Tusz oryginalny jest zapewniany przez producenta drukarek i dostosowany dokładnie do wybranego modelu. To materiały eksploatacyjne z najwyższej półki, gwarantujące kompatybilność z wybranym modelem, bezproblemową pracę urządzenia oraz wysoką jakość wydruków. Kupując oryginalny tusz HP masz pewność, że będzie działał z drukarką HP i nie spowoduje jej awarii.

Zamienniki to nic innego jak uzupełnione, zużyte oryginalne tonery lub tusze wyprodukowane na wzór oryginałów. Są znacznie tańsze, ale nie gwarantują 100% dopasowania do drukarki. Czasami zdarza się, że kupujesz toner i nie możesz go używać, mimo że według producenta powinien pasować do twojego urządzenia!

Zamienniki mają zazwyczaj obniżoną wydajność (wydrukujesz mniej kartek na jednym opakowaniu tuszu), jak również słabszą jakość wydruku.

Oryginalny tusz czy zamiennik – czym się różnią?

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Wyższa cena oryginalnego tuszu HP nie bierze się z niczego. Firmy produkujące oryginały prowadzą testy i badania, których celem jest idealne dopasowanie pojemnika z tuszem do drukarki oraz optymalne wykorzystywanie jego zawartości. Dzięki idealnemu dostosowaniu kartridże rzadziej wysychają, więc nie musisz wyrzucać wciąż pełnych, ale już zaschniętych tuszy.

Oryginalne tusze do drukarek HP dbają też o konserwację urządzenia – czyszczenie głowic oraz ich smarowanie – i nie zostawiają plam na częściach mechanizmu drukującego. Kupując je masz pewność, że będą działały prawidłowo i nie uszkodzą drukarki.

Gwarancja drukarki – tusz oryginalny a zamiennik

Jeśli masz drukarkę na gwarancji to nawet nie myśl o zamiennikach. Stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych jest podstawą do skorzystania z darmowej naprawy lub wymiany w razie awarii. Producenci nie dopuszczają używania zamienników, a niezastosowanie się do tych zaleceń bywa powodem odrzucenia roszczeń gwarancyjnych. Oznacza to, że na swój koszt będziesz naprawiać uszkodzoną przez tusz drukarkę!

Oryginalny tusz czy zamiennik – co wybrać?

Producenci drukarek zalecają korzystanie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Dlaczego oryginalny tusz do drukarki HP jest lepszy? Za wyższą ceną kryje się większa wydajność i lepsza jakość wydruku niż w przypadku zamienników, a także regularna konserwacja urządzenia.

Używanie oryginałów nie wpływa na ważność gwarancji drukarki – można z niej skorzystać, gdy coś stanie się z używanymi, oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi lub elementami urządzenia.

Kupienie zamiennika nie oznacza oczywiście, że twoja drukarka zaraz się zepsuje. Jeżeli nie zależy ci na jakości wydruku lub drukujesz mało (np. tylko w domu), wówczas może to być całkiem dobry wybór. Decydując się jednak na nieoryginalny tusz HP, ryzykujesz w przypadku jakiekolwiek awarii. Zaoszczędzenie na zamienniku może się zupełnie nie opłacać, gdy trzeba będzie wymienić uszkodzoną przez tusz drukarkę lub zapłacić za jej naprawę z własnej kieszeni.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku