5 prostych w obsłudze odtwarzaczy filmów

0

Odtwarzanie filmów lub muzyki na komputerze jest niezwykle popularne. Wszyscy lubimy czasem usiąść i obejrzeć ulubiony film. Ale by móc uczynić to komfortowo – potrzebujemy odpowiedniego programu. Takiego, który służy właśnie otwieraniu plików filmowych lub muzycznych.


Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź


Jeśli dotąd wahacie się, który program ściągnąć by rozpocząć seans – mamy dla Was kilka propozycji.

1. ALLPlayer

Stylowy i potężny odtwarzacz multimediów, w tym radia internetowego. Posiada wbudowane kodeki, co czyni go niezawodnym, gdyż potrafi odtworzyć niemal każdy film. Dodatkowym atutem jest połączenie z serwisem napisów Napisy24.pl. Program sam znajdzie napisy i dopasuje je do filmu. ALLPlayer umożliwia zmianę wyglądu napisów, a także przetworzenie ich na mowę za pomocą syntezatora mowy systemu Windows.

Wbudowany korektor graficzny (equalizer) dźwięku, z pewnością poprawi niedociągnięcia domowego sprzętu audio, bądź źle nagranej ścieżki dźwiękowej. W przypadku problemów z kolorami, może okazać się pomocny wbudowany korektor obrazu, pozwalający na zmianę kontrastu, nasycenia kolorów i jasności.

AllPlayer jest najbardziej ceniony za to, że otwiera każdy plik, nawet paczkę RAR. Nie musicie rozpakowywać filmu, aby go obejrzeć. Funkcje: obsługa do 4 monitorów lub telewizorów, Dolby Surround, DTS, 3D Audio, SPDIF, świadczą o jego niezawodności. Możecie go używać zarówno w domu, jak i w pracy, podczas spotkań biznesowych.

AllPlayer

ALLPlayer – wygląd programu

Zalety:

 • Bezpłatny
 • Odtwarza niemal każdy plik
 • Automatyczne napisy z popularnych serwisów z napisami

Wady:

 • Na słabszych komputerach, może zacinać się

link do pobrania ALLPlayer.

2. Media Player Classic

Lekki i prosty odtwarzacz filmów. Cały program mieści się w jednym pliku. Bez problemu odtworzy większość popularnych formatów wideo. Ponadto jest przenośny.

Nie obciąża zbytnio komputera, a waga pliku sprawia, że można zapisać go na pendrivie i uruchomić na innym komputerze. Bez konieczności instalowania dodatkowych kodeków MPC odtwarza filmy VCD, SVCD, a także DVD. MPC obsługuje różne formaty napisów i przechwytuje obraz z kamer i dźwięk z mikrofonów.

Program na stosunkowo duże możliwości do swojej wagi. Jego interfejs jest prosty, co ułatwia użytkowanie go. Niewątpliwą zaletą programu jest obsługa tunerów DVB-T. Posiadając taki tuner możecie odbierać programy naziemnej telewizji i oglądać je w Media Player Classic, a nawet je nagrywać.

MediaPlayerClassic

Tak prezentuje się MediaPlayerClassic

Zalety:

 • Bezpłatny
 • Prosta obsługa- filtry obrazu i dźwięku nie wymagają konfiguracji
 • Przenośny- nie wymaga instalacji i można go używać z pendrive’a
 • Bez reklam
 • Obsługa tunerów DVB-T
 • Nie obciąża nadmiernie komputera

Link do pobrania Media Player Classic.

3. BESTplayer

Aplikacja podobna do Media Player Classic, ponieważ nie instaluje się na komputerze. Charakteryzuje się także niewielką wielkością pliku wykonywalnego. Ma to swoje zalety, gdy szukamy przenośnych rozwiązań. Odtwarza filmy, muzykę, płyty DVD, dodatkowo strumienie radiowe i telewizyjne. Program wzbogacono o możliwość automatycznego pobierania napisów i danych o aktualnie wyświetlanym filmie. Pochodzą one z serwisu IMDb.com (wyświetla się okładka filmu i podstawowe informacje, rok produkcji, reżyser, obsada, itd.).

Dla najbardziej wymagających użytkowników, udostępniono opcję zmiany silnika renderującego. Dzięki temu, możecie dobrać silnik, koncentrując się m.in. na jakości lub wydajności. Aplikacja jest darmowa do użytku niekomercyjnego.

Z pewnością znajdzie swoje miejsce na komputerach w domowym zaciszu.

BestPlayer

otworzony program BestPlayer

Zalety:

 • Przenośny- nie wymaga instalacji i można go używać z pendrive’a
 • Nie obciąża komputera
 • Możliwość konfiguracji i personalizacji

Link do pobrania BESTplayer.

4. VLC media player

To nie tylko odtwarzacz filmów, płyt DVD, muzyki, ale i program do obsługi multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN). Za jego pomocą, możemy organizować seanse filmowe, słuchać internetowego radia i oglądać telewizję internetową. VLC obsługuje różne typy napisów.

Jest możliwe dostosowanie ich rozmiaru. Posiada wbudowany equalizer, dzięki któremu dostosujemy dźwięk i usuniemy niedociągnięcia naszego domowego sprzętu audio. W przypadku nieprofesjonalnych nagrań audio, czasami trzeba użyć kompresora dźwięku, aby zredukować zbyt dużą dynamikę dźwięku, np. mowy. VLC dołączył taką funkcję do swojego programu.

Warto również wspomnieć o możliwości konwertowania materiałów audio i wideo!
Wszystko to mieści się w tym małym programie. Możecie przekonwertować plik, aby odtworzyć go na innym urządzeniu, bądź skompresować do serwisu YouTube.

VLC

Panel VLC

Zalety:

 • Darmowy
 • Ma wbudowane kodeki
 • Bez reklam

Link do pobrania VLC media player.

5. KMPlayer

Innowacyjny odtwarzacz plików multimedialnych (płyt DVD, filmów, muzyki, transmisji internetowych, filmów na serwerach ftp). Główne okno programu wyświetla polecane filmy z serwisu dailymotion. Po odpowiednim skonfigurowaniu programu, możemy oglądać filmy z serwisów np. YouTube.

Korzysta z wbudowanych kodeków, umożliwia wybranie zewnętrznego źródła napisów i ich wygodne skonfigurowanie. Jak większość szanujących się programów, oferuje łatwą manipulację kolorami, jasnością i kontrastem obrazu. Twórcy nie zapomnieli o możliwości korekcji dźwięku. Można nawet oznaczyć określone fragmenty pliku wideo jako ulubione.

Niewątpliwą zaletą programu jest możliwość odtwarzania pociętych części (plików) filmu, jako jeden film. Zadbano również o fanów technologi 3D. W programie znajdziecie funkcje odpowiadające ze wyświetlanie obrazu lub samych napisów w tej technologii.

Nie brakuje bardziej egzotycznych funkcji. Instalując dodatek KMP Connect, możecie zamienić swój telefon komórkowy w odtwarzacz filmów. Nie musicie zgrywać filmów z płyt na smartfona, ale strumieniować film poprzez domową sieć Wi-Fi!

KMPlayer

KMPlayer – wygląd

Zalety:

 • Bezpłatny
 • Odtwarza niemal każdy plik

Wady:

 • Zbyt wiele reklam

Link do pobrania KMPlayer.


Sprawdź nasze programy i darmowe poradniki

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się


6. Podsumowanie

Korzystaliście już, z któregoś z podanych programów? Znacie inne i Waszym zdaniem lepsze? Podajcie swoje typy w komentarzu!

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź antywirus AVAST i dołącz do ludzi Cieszących się bezpieczeństwem swojego komputera.

antywirus avast logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku