Jak zabezpieczyć ważne pliki przy pomocy narzędzia Ochrona poufnych danych AVG?

0

Za nami afera Facebook–Cambridge Analytica, gdzie gigantyczna liczba danych została przetworzona bez wiedzy ich właścicieli. Następny wyciek danych może mieć miejsce z domowego komputera każdego z nas.

Urządzenia, z których na co dzień korzystamy, zawierają setki a  może nawet tysiące dokumentów. Poufne wiadomości, dokumenty podróży, zeznania podatkowe, historie chorób oraz wiele, wiele innych plików zawierających poufne dane.

Ochrona poufnych danych AVG – jak zabezpieczyć pliki dzięki nowej funkcji

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Co każdy komputer wie na temat swojego użytkownika:

 • Zna jego imię i nazwisko
 • Adres
 • Numer telefonu
 • Numery kont bankowych
 • Numery kart kredytowych
 • Wysokość zarobków
 • Stan zdrowia
 • I wiele, wiele więcej danych wrażliwych

Tego typu informacje są często porozrzucane na dyskach twardych, w dawno zapomnianych folderach lub wśród niezliczonej liczby załączników mailowych, które nie zostały usunięte lub w pośpiechu zapisane w przypadkowej lokalizacji.

Najgorsze jest to, że większość tych dokumentów nie jest w żaden sposób zabezpieczona. Nie są zaszyfrowane i nie jest potrzebne hasło do ich otwarcia. Każdy może je przeczytać.

Ochrona poufnych danych

Nasi deweloperzy stworzyli kolejną warstwę zwiększającą bezpieczeństwo użytkowników antywirusa AVG Internet Security. Nowe narzędzie to Ochrona poufnych danych.

Program AVG został wzbogacony o nową funkcje chroniącą twoje dane.

Nowa funkcja w Twoim AVG.

Ta specjalna funkcja skanuje komputer pod kątem niezabezpieczonych plików .doc, .pdf, .txt oraz innych dokumentów, które potencjalnie mogą zawierać poufne dane. W przypadku znalezienia takich plików, aplikacja zaproponuje chronienie plików przed nieautoryzowanym dostępem innych użytkowników lub aplikacji do tych danych.

Jak działa Ochrona poufnych danych?

Skanowanie odbywa się lokalnie na komputerze użytkownika:

 • Żaden z plików nie opuszcza komputera. Wszystko skanowane jest na miejscu, więc nawet AVG nie zna zawartości dokumentów.

Pliki nie są przenoszone:

 • Zeskanowane i odpowiednio zabezpieczone pliki nie są nigdzie przenoszone. Zostają w oryginalnej lokalizacji, zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem.

Jeśli ktoś będzie próbował otworzyć pliki, użytkownik zostanie o tym powiadomiony:

 • W przypadku, gdy nieznana aplikacja lub oprogramowanie szpiegujące będzie próbowało otworzyć, przeczytać lub skopiować chronione pliki, zostanie natychmiast zablokowane a Ty, jako właściciel plików zostaniesz o tym powiadomiony. Możesz wtedy zadecydować, czy dana aplikacja jest bezpieczna i może korzystać z plików, czy też powinna pozostać blokowana.

Czy AVG Internet Security nie chronił już wcześniej przed oprogramowaniem szpiegującym?

Oczywiście, że tak! Nasz antywirus ma jeden z najwyższych wskaźników wykrywania zagrożeń, jeśli tylko weźmiemy pod uwagę rynek produktów zabezpieczających. Nawet przed wprowadzeniem narzędzia Ochrona poufnych danych, program AVG Internet Security był w stanie wykryć najnowsze, nawet nigdy wcześniej niespotkane rodzaje oprogramowania szpiegującego.

Po co, więc nowa funkcja? Ponieważ w tak ważnej kwestii jak ochrona poufnych danych nigdy nie można być zbyt ostrożnym. Im więcej warstw zabezpieczających, tym mniejsza szansa, że jakiekolwiek zagrożenie będzie w stanie się przedostać. Nawet jeśli złośliwy wirus przeniknie przez jedną osłonę, pozostałe będą dalej nietknięte i gotowe na zidentyfikowanie go oraz unieszkodliwienie.

Ochrona poufnych danych to po prostu jeszcze jedna, dodatkowa warstwa pomiędzy Twoimi zasobami a cyberprzestępcami.

Jak aktywować Ochronę poufnych danych?

Jeżeli korzystasz już z programu AVG Internet Security, funkcja ta powinna zaktualizować się automatycznie. Aby z niej skorzystać, otwórz interfejs użytkownika programu Avast i przejdź do opcji Prywatność▸Ochrona poufnych danych.

Uruchomienie Ochrony poufnych danych jest bardzo proste. Wystarczy wejść w zakładkę prywatność.

Ochrona poufnych danych znajduje się w menu Prywatność

Jeśli nie widzisz nowej funkcji, a posiadasz jakiekolwiek pliki w Sejfie danych to jest to czas na przejrzenie znajdujących się tam dokumentów i usunięcie lub przeniesienie ich zanim włączone zostanie narzędzie Ochrona poufnych danych.

Wypróbuj nowe narzędzie Ochrona poufnych danych bezpłatnie

 

Pobierz darmową wersję próbną AVG Internet Security i wypróbuj nowe narzędzie chroniące wrażliwe dane.

Źródło: https://www.avg.com/en/signal/avg-sensitive-data-shield-document-protection

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj dobry program antywirusowy AVG Internet Security. Idealny do zabezpieczenia maili, przelewów bankowych i danych w Twoim komputerze.

antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Na co dzień zajmuję się bezpieczeństwem IT w Centrum Nauki, sprzedaję narzędzie do dokumentowania baz danych i pomagam wielu małym studiom wypromować ich gry. Po godzinach zaś ratuję niewiasty i światy w niezliczonych właśnie grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na stronie gamesguru.org.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku