Jak działa ochrona kamery w antywirusach AVAST dla firm?

0

W biznesie informacje są najcenniejszym towarem, bo mogą decydować o przewadze konkurencyjnej, wizerunku firmy, a także o jej rozwoju i pozycji na rynku. Tajemnice przedsiębiorstwa powinny być dobrze chronione. Niestety coraz łatwiej je przechwycić, np. podpatrując użytkownika przez kamerę w laptopie. Ten problem może dotyczyć również waszych biznesów! Wystarczy złośliwy załącznik w poczcie, by haker (albo konkurencja) przejęli kontrolę i zbierali dane o waszej działalności…

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Dlaczego warto się tym zainteresować?

Kamera internetowa może być wykorzystywana przez hakerów (i inne ciekawskie osoby, np. konkurencję) do podglądania co dzieje się przed komputerem. Jeżeli macie włączony laptop na zebraniu, podczas rozmowy z klientem lub w trakcie pracy nad nowym projektem, osoby trzecie mogą zobaczyć co robicie i usłyszeć co mówicie.

Niechcący ujawnicie poufne dane, narażając firmę na koszty, utratę przewagi na rynku lub zdobywanej latami renomy. Nie wspominając już o konsekwencjach prawnych, np. w razie naruszenia ustawy o RODO!

Jak działa funkcja ochrony kamery w antywirusach Avast dla firm?

Hakerzy, chcący podejrzeć co robicie, włamują się do komputera i przejmują kontrolę nad kamerą. Mogą ją uruchamiać w dowolnym momencie. Owszem, można ją zakleić, ale to nie jest dobre rozwiązanie, gdy często pracuje się zdalnie i korzysta z komunikatorów (naprawdę będziecie ją odklejać na każdego calla z klientem?).

Avast ma lepszy sposób – cały czas monitoruje czy ktoś (haker) lub coś (program) nie próbuje włączyć kamery. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, kamera zostanie zablokowana, a antywirus zapyta was czy faktycznie chcecie jej teraz używać. Dzięki temu macie pełny nadzór nad tym jak i kiedy działa!

Obejrzyjcie film i przekonajcie się, że funkcja ochrony kamery jest niezbędna w waszej firmie!

W jakich programach dla firm znaleźć można funkcję ochrony kamery?

 1. Avast Business Antivirus Pro
 2. Avast Business Antivirus Pro Plus

Macie pytania?

Jesteście ciekawi czy ochrona kamery przez antywirus jest wam naprawdę potrzebna w firmie? Chcecie dopytać o szczegóły? Służymy pomocą!

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Zobacz AVAST Business Antivirus – antywirus dla małej firmy. Zaufało nam już 700 tysięcy firm.

antywirus avast logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku