OC online — dlaczego warto kupić ubezpieczenie auta przez Internet

0

Szukasz taniego ubezpieczenia auta? Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Usiądź wygodnie przed ekranem komputera i kup OC… przez Internet. W artykule wskażemy 5 korzyści wynikających z zawarcia umowy online.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się

Jeśli chcesz zawrzeć umowę OC, możesz zrobić to na trzy sposoby: w stacjonarnej placówce, za pośrednictwem agenta lub przez Internet. Chcesz oszczędzić czas i pieniądze? Kup polisę online.

OC online – dlaczego warto?

1.Łatwe porównanie ofert

Zakres komunikacyjnego OC jest określony prawem i identyczny dla wszystkich ubezpieczycieli. W przeciwieństwie do cen. Te, w zależności od TU mogą się różnić o kilkaset, a w szczególnych przypadkach nawet o kilka tysięcy złotych rocznie!

Jeśli sięgniesz po przypadkowe ubezpieczenie, możesz zupełnie niepotrzebnie przepłacić. Jeśli porównasz dostępne na rynku oferty – zaoszczędzisz. Najlepszym i najszybszym sposobem na dokonanie takiego porównania jest skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń Mubi.

Jak działa porównywarka? Porównywarka ubezpieczeń do złudzenia przypomina kalkulatory ubezpieczeniowe, dostępne na stronach poszczególnych towarzystw. Gdy wypełnisz krótki formularz zawierający pytania o dane kierowcy i parametry auta, przedstawi Ci jednak nie jedną, ale aż kilkanaście zróżnicowanych cenowo propozycji najlepszych TU. Takie zestawienie pozwoli porównać stawki i wybrać najlepszą ofertę. Szybko i wygodnie.

Ważne!!!

Korzystanie z porównywarki jest całkowicie darmowe, a przedstawione przez nią stawki nie są wyższe od tych, zaproponowanych bezpośrednio przez ubezpieczyciela. Korzystając z porównywarki, na pewno nie stracisz. Możesz za to całkiem sporo zyskać.

2.Oszczędności — także w długofalowej perspektywie

Dzięki internetowej porównywarce znajdziesz najtańszą ofertę i zaoszczędzisz. To jednak nie wszystko. To proste w obsłudze narzędzie oprócz cen przedstawi Ci również dodatkowe świadczenia, dostępne wraz z OC. Zazwyczaj są to:  Zielona Karta, pakiet assistance czy ubezpieczenie szyb.

Wybierając OC z dodatkami, zaoszczędzisz w długofalowej perspektywie. Zielona Karta wyeliminuje konieczność zakupu obowiązkowego ubezpieczenia przed wyjazdem za granicę, a pakiet assistance ochroni portfel po wypadku, stłuczce czy kradzieży auta.

3.Dodatkowe rabaty dla kupujących online

Wielu ubezpieczycieli oferuje dodatkowe zniżki dla osób, kupujących ubezpieczenie przez Internet. W zależności od towarzystwa wynoszą one od 5 do 15%.

4.Możliwość zawarcia umowy w sobotę, niedzielę lub święto

Wyobraź sobie, że Twoje OC kończy się jutro… Jeśli nie zawrzesz nowej umowy, zapłacisz wysoką karę naliczoną przez UFG. Co jednak w sytuacji, jeśli o zakończeniu ochrony przypomnisz sobie w niedzielę lub święto? Choć w dni wolne od pracy biura ubezpieczycieli są zajęte, a telefony agentów milczą… z pomocą przychodzi Internet.

Dzięki maksymalnie zautomatyzowanej porównywarce zawrzesz umowę także w dniu wolnym od pracy. Po wybraniu najlepszej oferty i opłaceniu składki, w ciągu zaledwie kilku minut odnowisz ochronę.

5.Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni

Zawarcie umowy ubezpieczenia przez Internet daje kierowcy możliwość odstąpienia od niej w ciągu 30 dni. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów i bez konieczności podawania ubezpieczycielowi przyczyn swojej decyzji. Znalazłeś tańszą ofertę?

Zamiast samego OC chcesz kupić pakiet OC + AC? Aby zrezygnować z OC, musisz jedynie wypełnić krótki formularz, osobiście go podpisać i dostarczyć ubezpieczycielowi — listownie, osobiście lub e-mailowo.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku