Ostatni konkurs wyszedł nam nadzwyczaj fantastycznie (gdy doradzaliście nam jaki wzór koszulki wybrać) – mamy dla Was kolejną szansę na wygranie nagród od AVG.
Tym razem również liczymy na Waszą kreatywność – konkurs związany jest z nowym projektem TrybuAwaryjnego – Encyklopedią Bezpieczeństwa. Jest to darmowy poradnik, w którym co kilka dni otrzymasz e-mail z wiadomością dotyczącą Twojego bezpieczeństwa w internecie. Podpowiemy jak zadbać o Twoje bezpieczeństwo, a także doradzimy z jakich programów warto korzystać, by korzystanie z internetu i komputera było szybsze, prostsze i łatwiejsze.
Kliknij i zapisz się do Encyklopedii Bezpieczeństwa TrybuAwaryjnego.
Co można wygrać?
Do wygrania zestawy gadżetów AVG (kubek, podkładka pod mysz, etui chroniące kartę, 2 smycze, notes, długopisy, czyścik do klawiatury, opaska odblaskowa) oraz programy AVG bez limitu stanowisk: Protection i Ultimate.
Jak wygrać?
W komentarzu pod tym artykułem napisz co Twoim zdaniem powinno się znaleźć w nowej Encyklopedii Bezpieczeństwa TrybuAwaryjnego. Czym powinniśmy się zająć, co wyjaśnić, jakie programy opisać.
Być może kiedyś miałeś problem z komputerem, być może jest coś co powinniśmy wyjaśnić, rozwiązać, doradzić. Być może chciałbyś się dowiedzieć jak skonfigurować jakiś program. Może to być temat dotyczący wirusów, działania programów, Windowsa, haseł, przeglądarek – słowem, to czego byś chciał się dowiedzieć w związku z korzystaniem z komputera.
Jeżeli nie masz pomysłu – zawsze możesz zapytać znajomych, rodzinę – na pewno znajdzie się coś co ich nurtuje i wymaga odpowiedzi.
UWAGA! Każda osoba, której temat wykorzystamy w Encyklopedii o otrzyma od nas zestaw gadżetów! Wybierzemy najciekawsze i najczęściej powtarzające się propozycje.
Każdy z nagrodzonych tematów zostanie szczegółowo opracowanych przez ekspertów AVG i dołączy do Encyklopedii.
Ponadto wśród wszystkich osób, które zostawią komentarz pod artykułem rozdamy 2 programy AVG: Ultimate i Protection – więc nawet jeżeli Twoja propozycja nie zostanie wybrana – masz szansę na nagrodę.
Przykładowe tematy:
- jak stworzyć bezpieczne hasło
- jakie są programy do przechowywania haseł
- na czym polega dwustopniowa weryfikacja haseł
- co to są ciasteczka na stronach internetowych
- jaki bezpiecznie korzystać z Facebooka
- jak ustawić hasło w Windows
- jakie są programy do szyfrowania danych
Na odpowiedzi czekamy do końca października, o wybranych tematach poinformujemy w pierwszym tygodniu listopada.
Koniecznie napisz też w komentarzu, co sądzisz o takim pomyśle oraz czy skorzystasz z darmowych porad w Encyklopedii TrybuAwaryjnego.
Liczę, że zaskoczycie nas pomysłami 🙂
Nie zapomnij zapisać się do naszej Encyklopedii – KLIKNIJ TUTAJ!
___
Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUP najlepszy program do oczyszczania komputera. Masz już dość wolno działającego komputera? Dzięki temu programowi przywrócisz mu dawną formę.
Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!
Problem który powtarza się za każdym razem kiedy korzystam z komputera: podczas przeglądania różnych stron internetowych wyskakuje pełno reklam, które chcąc wyłączyć na „krzyżyku” włączają się jeszcze „dogłębniej”. Jest to problem głównie wtedy kiedy z komputera korzystają dzieci gdyż niektóre reklamy nie są przystosowane do ich wieku.
Zajrzyj do panel sterowania/programy/odinstaluj program ustaw sortowanie programów według daty i zaczynając od najwcześniejszych usuń wszystkie nieznane programy.
To jakiś adware zdecydowanie, a do jego poprawnego usunięcia trzeba wykonać skanowanie komputera, przejrzeć zgodnie z tym co radzi Artur listę zainstalowanych programów i usunąć podejrzany adware no i na koniec przejrzeć lub w razie braku umiejętności zresetować profil przeglądarki do standardowego bo bywa tak, że dodatek przyczepia się w przeglądarce.
Warto też usunąć skrót do przeglądarki i utworzyć nowy (reklamiarze lubią się wstawiać jako URL w polu ścieżki do pliku w skrócie).
trzeba zainstalować darmowy program Adblock Plus i problem z głowy
1.Konfiguracja przeglądarek w celu zwiększenia bezpieczeństwa
2.Konfiguracja systemu w celu zwiększenia bezpieczeństwa
3.Konfiguracja programu antywirusowego optymalna pod względem bezpieczeństwa
bez niepotrzebnego obciążania systemu
4.Problemy i zalecenia związane z instalacją aktualizacji Windows 10/8/7/Vista
5.Dodatkowe narzędzia zabezpieczające komputer
6.Bezpieczne czyszczenie z plików zaśmiecających system
7.Tworzenie bezpiecznych nośników danych : pendive, USB HDD
8.Ratowanie uszkodzonych: danych, partycji, nośników
Włodku, napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki.
Witam. Osobiście zamierzam skorzystać z porad zamieszczanych w encyklopedii, bo sam nie jestem informatykiem, a z komputera korzystam. Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy. Czy korzystanie z internetowych dysków takich jak Drobbox czy Onet-dysk, albo Google-dysk jest bezpieczne. Nie raz słyszałem, o tym, że aplikacje natywne tych dysków mogą zarażać komputer trojanami mającymi za zadanie wykradanie danych. To samo pytanie mam w odniesieniu do programów umożliwiających zdalne pilotowanie innego użytkownika czy zdalne korzystanie z własnego komputera. Na przykład Timeviewer.. Inne moje pytanie dotyczy skrzynek emailowych. Czy są skrzynki bezpieczniejsze od innych? Wiadomo, że pewne portale udostępniające taką opcję przodują w spamowaniu,… Czytaj więcej »
Cześć,
GDrive, Dropbox są bezpieczne i nie instalują niczego szkodliwego, mogę Ci to potwierdzić z własnego, codziennego użytku 🙂
Aplikacje do dostępu zdalnego są bezpieczne bo połączenie z Twoim komputerem wymaga Twojej zgody (musisz uruchomić ten program i podać pomagającemu id i hasło do sesji, a hasło jest jednorazowe).
Co do poczty oczywiście są lepsze i gorsze. Podstawa to poczta działająca na szyfrowanych połączeniach, a potem odpowiednia usługa i ewentualnie szyfrowana korespondencja (protonmail na przykład).
Według mnie powinien powstać poradnik o anonimowości w sieci. Mam na myśli główne zagadnienia oraz ewentualne porady, jak uniknąć szpiegowania ze strony innych oraz jak zachować możliwie największą prywatność i bezpieczeństwo.
witam,nie jestem ekspertem=używam laptopa na co dzień do sprawdzania poczty,facebooka,nowinek i wszelkich wiadomośći,w poradniku takim przede wszystkim powinny się znaleźć informacje dla takich laików jak ja…..czyli np.podstawowe problemy z komputerem-zawieszanie się stron,zwolnienie działania komputera,co robić w nagłych wypadkach gdy komputer nie chce odpalić,jak zmienić ustawiena biosu aby np.komputer startował z pendrive,co robic gdy złapiemy wirusa czyli dlaczego antywirus nie zadziałał-jak go dobrze skonfigurować,jakich programów użyć i jak je poprawnie skonfigurować do optymalizacji komputera,do czyszczenia,jak przyspieszyc domowe wifi,..oj dużo mogłabym jeszcze pisać…dla niektórych to pewnie błahostki-ale jak ktoś się nie zna to istna makabra która powoduje ze trzeba dzwonic po serwis….który… Czytaj więcej »
Krysiu, napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Co prawda jest w proponowanych tematach, ale… i tak warto to podkreślić.
Temat haseł i tego jak ważne jest, żeby nie używać (taa kto tego nie robi) jednego hasła w wielu miejscach, a już na pewno w serwisach które zawierają nasze dane wrażliwe. I co się z tym łączy – właśnie programy do przechowywania haseł.
Propozycja fajna, choć… Nie wiem czy nie lepiej odpalić pomysł jako cykl artykułów – promowanych mocno na facebooku. Dużo osób kolejnego maila – nawet jak zapiszą się świadomie – może przeoczyć w natłoku spamu wszelakiego z każdej strony 🙂
Jedno nie wyklucza drugiego 🙂 Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Encyklopedia to bardzo dobry pomysł i na pewno z niej skorzystam. Tematy, które moim zdaniem powinny się ukazać na łamach to: bezpieczeństwo na portalach społecznościowych (przede wszystkim rady czego tam robić nie wolno pod żadnym pozorem), jak i za pomocą jakich programów tworzyć kopie bezpieczeństwa i wreszcie jak ustawiać bezpieczne hasła oraz jak konfigurować programy av aby spełniały swoją rolę. Pozdrawiam 🙂
Robert dzięki za pomysły. Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Super pomysł! W Encyklopedii chętnie przeczytam o tym czy konieczne jest zabezpieczenie Windows 10 dodatkowym programem antywirusowym i jakie to przynosi korzyści.
Dzień dobry p. Radku na wstępie piszę ,że testuję program antywirusowy AVG FRRE jak pan radził i nie wiem jak komputer będzie działał, ponieważ miałem inny program antywirusowy przy którym chodził bardzo wolno.
A jeżeli chodzi o hasła to najlepiej stworzyć hasło dwustopniowe małych i dużych liter do tego znaki specjalne nie zapisywać na komputerze to jest tylko pożywka dla hakerów jak trzeba zapisać sobie notesiku i położyć koło komputera. Hasło do Windowsa najlepiej zmieniać co 30 dni
Bardzo dobry pomysł z utworzeniem encyklopedii. Ja proponowałbym następujące tematy:
1. Bankowość elektroniczna – jak korzystać aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy
2. Jak zabezpieczyć swój system operacyjny
Aby komputer działał sprawnie, trzeba regularnie czyścić cache, pliki tymczasowe i historię odwiedzanych stron w przeglądarkach. Niepotrzebny balast.
Ja również uważam, ze to znakomity pomysł i na pewno będę z takiej encyklopedii korzystać. Chociaż na wiele pytań można znaleźć odpowiedź w sieci, to nieraz trzeba się „naszukać”, a tu byłoby wszystko w jednym miejscu. W miarę korzystania z komputera/internetu nasuwa się wiele pytań, ale w tej chwili nie mam pomysłu na żadne. Niemniej jednak pomysł super!
Pozdrawiam
Temat aktualny i często bagatelizowany – aktualizacja OS Windows do wersji 10.
Pomimo wielu stron pomocy dot. aktualizacji do WIndows 10, brakuje prostego poradnika jak to zrobić najprościej i najsprawniej unikając błędów
Uważam, że w Encyklopedii Bezpieczeństwa poza proponowanymi powyżej, powinny znaleźć się również takie tematy: – jak bezpiecznie pobierać programy z internetu, na co uważać aby nie pobrać przez przypadek trojana bądź innego wirusa, – firewall – czym jest i jak go używać, kiedy jego używanie jest zbędne, czy urządzenia typy router WiFi mają już firewalle które chronią nas dostatecznie – korzystanie z internetu na telefonie: jak bezpiecznie z niego korzystać gdy telefon cały czas posiada dostęp do sieci, jak się zabezpieczyć korzystając z aplikacji bankowych – jak NIE modyfikować systemu Windows (bo niektóre modyfikacje wykonane przez laika mogą wysypać system… Czytaj więcej »
Iwono, dzięki za propozycje – napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
1. CryptoLocker – jak się skutecznie zabezpieczyć, jak reagować kiedy AVG informuje o wykryciu
2. Konfiguracja programów antywirósowych tak aby skutecznie chronił i pozwolił normalnie pracować
3. Zabezpieczenia windowsa, czy microsoft security essential rzeczywiście skutecznie chroni kompóter czy to bezszensowna oszczędność?
Maćku napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
dlaczego po angielsku skoro umie Pan po polsku i jestesmy w Polsce
/
Moim problemem jest jak bezpiecznie utworzyć domową sieć wifi, drugi ważny problem co zrobić z komputerem, na który nie można pobrać żadnego antywirsa, ponieważ przy każdej próbie wyskakuje tysiąc reklam, a na końcu komunikat o niemożliwości odnalezienia adresu.
Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej
jak zabezpieczyć swój komputer przed ewentualnym wykradaniem danych osobowych
Ciekawy pomysł z taką Encyklopedią. Wielu ludzi korzysta z komputera, ale niewielu wie jak rozwiązywać różne problemy, przez co naraża się na koszty korzystając z usług np. Informatyków. Moje pomysły / sugestie odnośnie tematów takiej encyklopedii to:
1. Jak poprawić wydajność systemu – przyśpieszenie uruchamiania i pracy komputera.
2. Jak postępować, by bezpiecznie korzystać z internetowych kont bankowych.
3. Czym sugerować się przy doborze programu antywirusowego (jaki wybrać program dla indywidualnego użytkowania a jaki dla komercyjnych komputerów, np. W biurze).
4. Jak reagować na linki podejrzanych stron, które do nas docierają ( poprzez Facebook, e-mail).
Tomku, napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Uważam, że pomysł jest wyśmienity. Nie będę się długo rozpisywał, bo nie o to chodzi. Ja osobiście nie jestem jeszcze seniorem, przynajmniej taką mam nadzieję, ale pragnę zauważyć, że coraz więcej starszych ludzi zaczyna korzystać z internetu i komputera. Dlatego trzeba napisać i objaśnić w przystępny i zrozumiały sposób, rzeczy, które dla nas wydają się oczywiste jak np. co to jest wirus, interfejs, jak korzystać z niego, co to jest archiwizacja, etc. Seniorzy to nowy i przypuszczam, że w niedalekiej przyszłości dochodowy rynek. Dlatego proponuję o nich zadbać. Pozdrawiam
Co powinno się znaleźć:
– wszystkie informacje na temat aktualnych zagrożeń
– jak zwalczać dane infekcje
– jak się przed infekcjami zabezpieczać
– słownik z terminologii bezpieczeństwa
– porady jak być anonimowym w sieci\
– porady jak nie zasyfiać komputera syfem
Czekam na gadżety 🙂
Słownik jest dobrym pomysłem 🙂 Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Problemem jest to, że programy antywirusowe nie potrafią do końca leczyć. Istnieje prosta, darmowa aplikacja „Combofix”. Naprawia ona wiele niedogodności powstałych przez niechciane aplikacje lub przez nieuwagę użytkownika. Taka funkcjonalność powinna znaleźć się w porządnym programie AV.
Witam serdecznie! Według mnie to świetny pomysł! Na pewno będę korzystał z darmowych porad w Encyklopedii TrybuAwaryjnego! 🙂 A o to moje propozycje tematów, które mogłyby się znaleźć w encyklopedii: 1. Sposoby na przyspieszenie uruchamiania systemu windows. 2. Szyfrowanie dysków za pomocą funkcji BitLocker. 3. Sposoby rozwiązywania problemu dotyczącego awarii w przeglądarce Mozilla Firefox (Skrypt nie odpowiada). 4. Konfiguracja programu antywirusowego. 5. Konfiguracja i używanie programu: „CrystalDiskInfo”. 6. Konfiguracja programu: AVG PC TuneUp 2016. 7. Zalety i wady systemu: Windows 10. 8. Porównanie systemów: Windows 7 i Windows 10. 9. Włączanie funkcji S.M.A.R.T dla dysku, w biosie. 10. Domowe sposoby… Czytaj więcej »
Dzięki za tak liczne propozycje, napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Witam,
Ciekawym tematem w Encyklopedii może być bezpieczne korzystanie z bankowości mobilnej i zabezpieczenie tabletów/smartfonów. Zabezpieczamy komputery a nasze telefony są coraz bardziej narażone na ataki.
Pozdrawiam
Najlepiej wg mnie byłoby opisać jak uniknąć doinstalowania dodatkowych „śmieci” przy instalacji freewerowych programów z różnych bardzo popularnych, legalnych stron do pobierania . AVG może zaproponować też takie narzędzia do ich czyszczenia . Jest teraz tego aż za dużo, większość instaluje na zasadzie OK, dalej ,OK i potem problem. Dobrze byłoby tego oduczyć 🙂
Dobry temat, przyjrzymy się 🙂 Krzysiek napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Jak bezpiecznie „wyczyścić komputer”?
Jak zwiększyć szybkość komputera?
Myślę, że pomysł z encyklopedią jest bardzo dobry! Jeśli chodzi o mnie, to przykuł bym w tej Encyklopedii dużą uwagę do Facebook’a. Chodzi mi tu głównie o bezpieczeństwie i uprawnieniach np.: 1. Na czym polega i do czego służy przyłączanie znajomych do list („bliscy znajomi”, „koledzy/koleżanki”, „dalsi znajomi”, „Rodzina”, „ograniczenie dostępu” itp.) do czego można je później wykorzystać (widoczność albumu/postów tylko dla wybranej listy; ograniczenie widoczności profilu przy dodaniu do listy „ograniczenie dostępu” dla osób będących w znajomych; itp.) 2. Na co należy zwracać uwagę np. przy logowaniu się za pośrednictwem facebook’a na jakąś stronę/aplikację, aby ludzie zachowali ostrożność i… Czytaj więcej »
Dzięki za propozycje, wybierzemy, opracujemy. Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Witam serdecznie, Chciałbym wyjaśnić na czym polega dwustopniowa weryfikacja haseł. Każdy z nas posiada konto poczty czy też w dobie Internetu dokonuje przelewów przez bankowość internetową. Dwustopniowa weryfikacja hasła ma za zadanie dodatkowo zabezpieczyć przed niepożądanymi działaniami osób trzecich, jakimi są przykładowo hakerzy. Metoda ta polega na podwójnej weryfikacji. Pierwsza weryfikacja – logując się na pocztę lub konto bankowe standardowo podajemy login, identyfikator i hasło. Natomiast druga weryfikacja polega na podaniu jednorazowego kodu, który otrzymujemy poprzez SMS lub dedykowaną dla smartfonów i tabletów aplikację. Przykładem jest kongo Gmail, na którym można taką weryfikację ustawić. Podobnie jest przy dokonywaniu przelewów internetowych… Czytaj więcej »
Pomysł bardzo fajny. Na pewno będzie przydatne.
Moim zadanie powinno się znaleźć:
1. Jak bezpiecznie chronić komputer, który posiada dostęp do Internetu jak również bez dostępu do Internetu.
2. Jak bezpiecznie surfować po Internecie.
3. Jakie programy używać od bezpiecznego surfowania po Internecie.
4. Jakie zachować zasady podczas zakupów Internetowych, przelewów bankowych.
5. Bezpieczeństwo w smartfonach, tabletach.
6. Jak zabezpieczyć się przed spamem.
7. Jak wykorzystać filtry antyspamowe.
Postaramy się udzielić odpowiedzi. Nagrody wyślemy, napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
– Jakie systemy operacyjne są najlepsze ( na PC jak i na telefon)
-Jak skonfigurować router aby przekazywał sygnał z modemu
-Jakie przeglądarki są najlepsze
-Jak bezpiecznie korzystać z portalów społecznościowych
-Do jakiego stopnia można udostępniać swoje dane w Internecie
-Jak zainstalować program operacyjny z płyty lub z pendrive.
-Które wtyczki są bezpieczne
-Co zrobić kiedy szpiedzy opanowali nasz komputer
-Jak dodawać komendy do systemu Windows
Dobry pomysł z wtyczkami, przyjrzymy się temu tematowi 🙂 Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Problem z otwieraniem plików i zdjęć z wiadomości po zainstalowaniu Windows 10.
W „Encyklopedii Bezpieczeństwa TrybuAwaryjnego” bardzo chciałbym znaleźć informacje na temat praktycznego stosowania wirtualizacji jako elementu zabezpieczającego system hosta przy instalacji i testowaniu nowego/nieznanego oprogramowania, ale także jako niezależnego „podsystemu” do innych czynności, np. zakupów on-line lub płatności bankowych w wirtualnej = bezpiecznej (?) przeglądarce.
Mam tu na myśli typowe maszyny wirtualne np. VirtualBox czy VMware, czy też oprogramowanie „ochronne” takie jak Sandboxie, albo tzw. wirtualne przeglądarki (Browser-in-the-Box, Browser Appliance).
Moim zdaniem w nowej Encyklopedii Bezpieczeństwa TrybuAwaryjnego powinny znaleźć się porady jak zabezpieczyć swój komputer przed nieproszonymi gośćmi. Jak się zabezpieczyć, aby nikt nie powołany nie uruchomił naszego komputera i otrzymał dostęp do haseł, loginu, kont, itd. W pracy spotkałem się z sytuacjami zapisania hasła na małej, żółtej karteczce i przyklejenia jej do monitora, klawiatury bądź biurka. Nie to nie rozważne z punktu widzenia informatyka. Przecież po wpisaniu loginu i hasła mamy dostęp do informacji o osobie. Podobnie wygląda sprawa z bankami. Spotkałem się z sytuacją, że koleżanka, która sprawdzała czy była już wypłata w swoim banku nie wylogowywała się… Czytaj więcej »
Przyjrzymy się tematyce haseł – póki co na napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Najważniejsza sprawa to nasze dzieci które wchodzą w świat wirtualny (nie tylko dzieci:) bo seniorzy także )
Poradnik jak założyć @, ustawić przeglądarkę dla dziecka, zablokować YT i ustawić kidtube -https://play.google.com/store/apps/details?id=com.savarensolutionsllc.kidtube&hl=pl
czy coś w tym rodzaju…
Oto fajny filmik który każdy musi zobaczyć przed włączeniem komputera 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=Yg-X6tbdxAo
Planujemy poradnik typowo dla rodziców – dzięki za propozycję. Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Chciałabym, by Encyklopedia Bezpieczeństwa TrybuAwaryjnego zawierała porady dot. SKUTECZNEGO blokowania niechcianych reklam (jakie ustawiać filtry) oraz jakie ustawienia przeglądarki zastosować, gdy do komputera będzie miało dostęp dziecko. Warto również poruszyć wątek zabezpieczeń w bankowości elektronicznej i jakich niebezpieczeństw możemy się spodziewać (uaktualniane listy).
Przyjrzymy się tej kwestii. Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
BTW to dobry pomysł i chętnie skorzystam, a ad. blokowania reklam, możecie doradzić, co należy zmienić w ust. AdBlock, żeby skutecznie zablokować reklamy (np. te na Onecie:( )?
AdBlock jest dziurawy jak sito (przepuszcza sporo reklam w szczególności tych podpłaconych)
Polecam AdGuard AdBlockera (Chrome) lub uBlock (Chrome, Firefox, Opera) tu w opcjach trzeba dodatkowo zaznaczyć polską listę
Dzięki! Zmienię 😀
Dodatkowe narzędzia zabezpieczające komputer tak od A do Z dla tych alfa i z ani me ani be;)
Witam. Dla mnie największy problem to usuwanie programów i dodatków, które się „same’ zainstalowały (a faktycznie przez moją nieuwagę), a także pozostałych po nich śmieci. Czasem te świństwa bronią się rękami i nogami przed odinstalowaniem.
Dotyczy to w szczególności niechcianych wyszukiwarek internetowych, takich jak delta-homes. Ostatnio wlazła mi taka w Firefoxa; jakoś ją usunąłem, ale zajęło mi trochę czasu, zanim w necie znalazłem odpowiednie instrukcje.
Takie porady dobrze by mieć w jednym miejscu – właśnie w encyklopedii bezpieczeństwa!
Pozdrawiam
Bardzo ważna sprawa – napiszemy o tym. Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Witajcie. Myślę, że dla niedoświadczonych użytkowników dobrym rozwiązaniem byłaby wtyczka, która kontrolowałaby pod względem bezpieczeństwa ustawienia systemu i wyświetlała ostrzeżenia o krytycznych i potencjalnie szkodliwych…
Wielu z nas powoli zdaje sobie sprawę z zagrożeń własnych komputerów. Jednak często komputery, tablety ż smartfony czy obecnie telewizory ze smart TV, oddajemy w ręce naszych dzieci. Zapominamy o tym, że w ten sposób dajemy im dostęp praktycznie do całego świata. Tego dobrego ale i tego złego. W każdej encyklopedii bezpieczeństwa powinny znaleźć się tematy takie jak: – ogólne zabezpieczenie dostępu do niepożądanych treści – ograniczenie dostępu do treści w serwisie youtube (które jest obecnie zmorą rodziców dzieci szkolnych) – śledzenie oraz nauka analizy historii zachowań użytkownika (dziecka) przed komputerem – konfiguracja przeglądarek internetowych do korzystania przez dzieci, stosowanie… Czytaj więcej »
Dzięki za te wszystkie podpowiedzi, wykorzystamy je w drugim projekcie – kierowanym do rodziców. Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Proponowałbym też zamieścić w Encyklopedii „Niezbędnik” dla osób, które dopiero co zakupiły nowy komputer i chcą zaisntalować „niezbedne programy” bez których ciężko się obejść. Wybór programów jest naprawdę ogromny i nie zawsze wiadomo, który jest najlepszy, najmniej obciąża system i jest bezpieczny? Oczywiście wszystko dla odpowiedniego systemu np. Windows 7, 8.1 i 10. W „Niezbędniku” oraz Encyklopedii powinny się znaleźć polecane: – program antywirusowy – zapora internetowa – program do optymalizacji komputera, czyszczenia plików – program typu Spybot – przeglądarki internetowe – menadżer plików – program pocztowy – odtwarzacz multimedialny oraz muzyczny – program do przegladania grafiki – program do… Czytaj więcej »
Super pomysł – przygotujemy to w formacie pdf. Napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Bardzo się cieszę i Pozdrawiam! 🙂
Nagrody dotrały 🙂 Wszytkie gadżety wysokiej jakości i bardzo praktyczne 🙂 Bardzo fajna koszulka i materiałowa podkładka pod myszkę 🙂 Jeszcz raz Dziękuję i zachęcam wszytkich do brania udziału w konkurskach!
Ja proponuję trzy tematy, co do których mam nieco doświadczenia (własnego bądź znajomych) z różnymi problemami 1. Facebook – bezpieczeństwo korzystania to jedna sprawa, druga jak radzić sobie z ewentualnymi problemami. Kiedyś weszłam w jakąś aplikację, która narobiła mi mnóstwo bałaganu – poinstalowane jakieś wyszukiwarki, na fb automatycznie lajkujące się strony, udostępnianie na tablicach i grupach dziwnych rzeczy. Próbowałam antywirus jeden za drugim, oczywiście usuwałam aplikacje z fb i nic. W końcu gdzieś znalazłam radę żeby sprawdzić zainstalowane rozszerzenia w ustawieniach przeglądarki – i tam właśnie schował się łobuz. 2. Bankowość internetowa – wiele raz Banki same dają klientom, ale… Czytaj więcej »
Super – na pewno przyjrzymy się kwestiom płatności i dodatków na Facebooku.
Ja mam sugestie: może opiszecie przeglądarki internetowe takie które pomagają chronić prywatność
mam na myśli np. Comodo Dragon czy przeglądarke bankową od Bitdefendera. I jest dużo takich przeglądarek.
Może je porównacie i doradzicie nam co jest najlepsze. Do przeglądania netu a także do stron bankowych które są najlepsze przeglądarki.
Pierwsza pomoc przy „zarażeniu”przeglądarki www – w efekcie – lawina reklam.
Jest to jedno z najczęstszych zjawisk, które pojawia się na komputerze niezbyt świadomego „internauty”.
W moim przypadku 9 na 10 komputerów, które „naprawiam” jest zapchana przynajmniej kilkoma programami typu adware. Wiele z nich jest bardzo złośliwa i nie pomaga tylko usunięcie pierwotnej przyczyny „zarażenia”.
Podać przykładowe sytuacje kiedy można się „zarazić”, jak temu zapobiegać, jak „wyleczyć” (pomocne programy).
Ok, zajmiemy się tą sprawą. Napisz tymczasem na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Kopiowanie danych na zewnętrzne dyski tzw.Nasy , programy do tego : komercyjne i niekomercyjne .
Cenna uwaga – napisz na marketing@trybawaryjny.pl – prześlij swoje dane wysyłkowe i numer koszulki 🙂
Proponuje temat wyboru przeglądarki i sposobach zabezpieczenia jej aby było jak najmniejsze prawdopodobieństwo włamania się do niej 🙂 chodzi o ustawienia zaawansowane.
czy jest połączenie z sklepikiem już działa,bo ostatnio były problemy
Myślę, że ciekawym artykułem w Encyklopedii Bezpieczeństwa byłoby podsumowanie niebezpieczeństw dla systemów Linux i OSX. Pokazać że nie są to systemy w 100% bezpieczne.
Myślę żeby było bardzo bezpiecznie wchodzić na strony banków robić przelewy internetowe oraz kupować różne rzeczy bo ostatnio mało takich stron jest a nie które programy antywirusowej tylko to proponują ale za to bardzo się tną może Encyklopedii Bezpieczeństwa było coś ciekawego na to.
witam.
Mnie męczy pytanie czy za windows 10 będę musiał zapłacić jeszcze raz jak minie rok od jego aktualizacji z windowsa 7 . Miałem licencje wykupiona na windows 7 wiec raczej nie powinno się płacić dwa razy za to samo. I widziałem komentarze ze jak minie rok to trzeba będzie kupić nowa licencje która działa tylko rok.
Czyli win10 będzie systemem za który trzeba będzie płacić co roku nowa licencje?
Pewnie wiele osób zadaje sobie podobne pytanie.
Pozdrawiam Rafał.
Co zrobić gdy klawiatura w laptopie Asus nie działa w Google Chrome? Jak pozbywać się Malware? Czy będzie opcja walki z Malware w AVG?