Nowości w programach AVG i Avast – blokowanie witryn

0

Laboratoria Avast i AVG mają dla swoich użytkowników nowość, dostępną w najnowszej aktualizacji programów antywirusowych (oprócz wersji free, gdzie jej nie będzie). To funkcja blokowania stron.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Jak to działa?

Funkcja pozwala zablokować strony których nie chcemy oglądać. W domu to proste rozwiązanie pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z Internetu i dokładność kontroli rodzicielskiej. „Unieszkodliwi” również witryny które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie – wystarczy je dopisać do listy w ustawieniach programu.

Jak wykorzystać blokowanie witryn w firmie?

W biznesie będzie ją można wykorzystać do lepszego motywowania pracowników do wykonywania swoich obowiązków 😉. Wystarczy że administrator wyłączy dostęp do wybranych stron (np. Facebooka lub Youtube), blokując jednocześnie użytkownikom możliwość wprowadzania zmian w tym ustawieniu.

Blokada założona na poziomie admina będzie aktywna na każdym komputerze podpiętym do sieci firmowej.

Co ważne, funkcja ta działa niezależnie od rodzaju przeglądarki (czyli zmiana przeglądarki nie wpływa na ustawienia – witryny zablokowane nadal takimi pozostają).

Jak ustawić blokadę?

W menu programu wejdź w ustawienia i otwórz ochronę sieci. Tam znajdziesz przycisk dostosuj. Adresy stron należy wpisywać w sekcji blokowanie witryn. Możesz wpisać cały adres lub tylko jego część (wówczas wszystkie podstrony również zostaną zablokowane).

Funkcja jest dostępna w wersjach komercyjnych dla użytkowników indywidualnych i wersjach dla firmy w programach AVAST i AVG. 

Sprawdź programy:

Jeżeli macie problem z ustawieniem nowej funkcji – piszcie w komentarzu, pomożemy!

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Zobacz dobry antywirus AVAST Internet Security dla osób oczekujących pełnego bezpieczeństwa online.

antywirus avast logo
 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
szkoła zawodowa w Warszawie ul
Gość
szkoła zawodowa w Warszawie ul

Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa. Darmowa wersja Avast przepuszcza Virusy,więc wątpię aby Avast coś dobrze zrobił(wykonał).

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku