Najlepszy program do faktur – 7 przydatnych funkcji

2

Fakturowanie to czynność wpisana w działalność przedsiębiorstwa. Niekiedy wystawianie dokumentów bywa trudne chociażby ze względu na ciągle zmieniające się regulacje prawne. Wybór właściwego oprogramowania od wystawiania faktur jest kluczem do rozwiązania wielu sytuacji i przede wszystkim zapanowania nad biurowymi formalnościami. Chcemy przedstawić 7 przydatnych funkcji, które powinien mieć dobry program do fakturowania.

Najlepszy program do faktur – co powinien zawierać

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Uniwersalność

Program do faktur, który jest uniwersalny to bardzo przydatne narzędzie pracy. Takie oprogramowanie charakteryzuje się np. dostosowaniem funkcji do różnej wielkości firm (np. małych czy średnich przedsiębiorstw). Uniwersalny program pozwoli przedsiębiorcy np. na wystawienie faktur VAT, ale i także bez VAT.

Niekiedy okazuje się, że przedsiębiorca zwolniony z VAT staje się jego czynnym podatnikiem. Wówczas dobre oprogramowanie powinno być na tyle elastyczne, by jego użytkownik nie musiał szukać innych możliwości do fakturowania tylko nadal korzystał ze sprawdzonego i dobrze znanego mu programu.

Personalizacja

Prosty program do faktur powinien zawierać funkcje, które pozwolą na dostosowanie wyglądu opcji czy wystawianych dokumentów do własnych potrzeb. Zdecydowanie bardziej korzystne są programy, które pozwalają ustawić własny widok dokumentów, wyszukiwać po zdefiniowanych kolumnach, ustawiać własną czcionkę, logo czy pieczątkę.

Przydatną opcją jest również możliwość definiowania różnych form płatności, jednostek miar bądź walut. Korzystający z programu sam powinien decydować czy chce wystawiać faktury w cenach netto czy brutto. Program do fakturowania powinien również dawać możliwość oznaczania własnych danych (np. różnymi znacznikami i kolorami).

Generowanie różnych dokumentów

Niezawodny program do fakturowania powinien umożliwiać wystawianie takich dokumentów jak: faktura VAT, faktura bez VAT, faktura proforma, korekta, uproszczona, z odwrotnym obciążeniem VAT ale i również faktur zaliczkowych, końcowych, eksportowych, WDT, ZŁOM, wewnętrznych, VAT marża czy paragonów fiskalnych bądź dowodów sprzedaży. Przydatna jest również funkcja, która pozwala generować JPK czy w przypadku przedsiębiorstwa, które korzysta z zaplecza magazynowego dokumentów takich jak: RW, PZ, PW, MM czy WZ.

Funkcje przyśpieszające fakturowanie

Wśród funkcji, które pozwalają zaoszczędzić czas na fakturowaniu wyróżnić można możliwość szybkiego tworzenie kartoteki towarów bądź usług, seryjnego drukowania dokumentów, pobierania danych kontrahentów z Głównego Urzędu Statystycznego po wskazaniu numeru NIP firmy klienta, dodania klienta przed wystawieniem faktury do bazy klientów, co przyśpiesza znacznie w przyszłości fakturowanie, wystawianie faktur cyklicznych czy wysyłanie dokumentów do kontrahentów e-mailem.

Fakturowania w obcych walutach i językach

Program do wystawiania faktur powinien dawać możliwość wystawiania faktur w różnych walutach i językach. Dobre oprogramowanie pobierze automatycznie np. średni kurs NBP na dany dzień dla wskazanej waluty. Oprogramowanie powinno także być przygotowane na wystawianie faktur w różnych językach jak np. angielskim, niemieckim czy rosyjskim.

Magazyn

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z zaplecza magazynowego powinni korzystać z programu do faktur połączonego z podłączonym modułem magazynowym. Takie rozwiązanie umożliwi kontrolę stanów magazynowych, a w przyszłości szybkie przeprowadzenie inwentaryzacji. Użytkownik programu powinien mieć na bieżąco możliwość podglądu brakujących i znajdujących się w magazynie towarów.

Wśród dodatkowych modułów na pewno nie powinno zabraknąć ewidencji sprzedaży i zakupów. Dobry program magazynowy pozwoli użytkownikowi stworzyć również tzw. komplet. Kontrahent widzi na fakturze jeden produkt, który zakupił, natomiast z magazynu ściągane są poszczególne jego elementy.

Analizy i statystyki

Dobre oprogramowanie będzie wyposażone w przydatne raporty ukazujące analizy np. zysków, sprzedaży towarów, czy klientów. Statystyki, które zostaną wygenerowane w oparciu o przeprowadzane transakcje pozwolą firmie na dokładniejszą analizę przeprowadzanych działań sprzedażowych oraz wskażą możliwości i kierunki rozwoju firmy.

Wymienione funkcjonalności są istotne dla każdego przedsiębiorstwa. Istnieją programy do faktur, które są wyposażone we wszystkie wymienione i przydatne opcje. Oprogramowanie do fakturowania Faktura Small Business (FSB) od firmy MEGA-TECH jest bardzo przejrzyste i zrozumiałe dla odbiorcy. Wystawianie faktur dzięki temu programowi jest szybkie i bezproblemowe.

Podobnie jak w programie Faktura Small Business Handel. Ten program jest rozbudowaną o moduł magazynowy wersją programu FSB. Oba oprogramowania z pewnością sprawdzą się do prowadzenia biznesu.

Przyjazny interfejs programów pozwala poznać przydatne funkcje w bardzo krótkim czasie. Wybierając program do fakturowania na pewno warto przetestować te użyteczne narzędzia, które znacznie oszczędzaj czas obsługi i upraszczają przeprowadzanie transakcji.

“Artykuł sponsorowany”

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karollt
Karollt
7 miesięcy temu

Do wystawiania samego faktur polecam faktura-online.pl pozwala szybko wystawiać faktury i z poziomu panelu wysłać je kontrahentowi. Mega wygodne rozwiązanie.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz(@twasiewicz)
7 miesięcy temu
Reply to  Karollt

Dziękujemy bardzo za polecenie 🙂 warto sprawdzić!

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku