Ile miejsca zajmuje cały Internet?

2

Trudno oszacować całkowity rozmiar Internetu. Dane cały czas przybywają, a jeśli chcielibyśmy obliczyć dane to zajmie to kolejne 100 tysięcy lat!


Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!

Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!


Pobieranie obecnej ilości danych z Internetu w celu zmierzenia jego rozmiaru, nie ma sensu. Mając nawet ultra-szybkie połączenie z Internetem, musielibyśmy czekać ponad 100 tysięcy lat. W tym czasie Internet urósłby kilkanaście razy.

Jak więc zmierzyć rozmiar całego Internetu? Istnieją sposoby typowo naukowe. Eric Schmidt kiedyś oszacował, że Internet składa się z 5 milionów terabajtów. Inni wierzą, że Internet zajmuje 10 Jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów. Te wielkości są prawdopodobne.

Popatrzmy na infografikę. To wszystko dzieje się co minutę.

Internet w minutę.

Co dzieje się w internecie w ciągu jednej minuty

Pamiętajmy, że Internet to nie tylko 4 biliony zaindeksowanych stron WWW, ale i połączenia Skype, poczta elektroniczna, Snapchat, serwisy do strumieniowania wideo…


Licencja bez limitu stanowisk.


Jak zawsze zachęcamy do pozostawienia komentarzy. Podzielcie się swoimi pytaniami lub uwagami, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Źródło:
-https://tech.wp.pl/ile-wazy-internet-6034877317899393a
-http://electronicsforu.com/resources/how-big-exactly-the-internet-2016
-https://pbs.twimg.com/media/C9ZJ5LdUAAADK82.jpg

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG Ultimate to najlepszy program antywirusowy. Jeden program zabezpiecza, chroni i przyśpiesza prace komputera.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 3]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Awist
9 miesięcy temu

Zawsze byłem pewny że zajmuje mniej.

Tomasz Wasiewicz
Editor
9 miesięcy temu
Reply to  Awist

Cieszymy się, że Pana zaskoczyliśmy 🙂

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku