Ile miejsca zajmuje cały Internet?

2

Trudno oszacować całkowity rozmiar Internetu. Dane cały czas przybywają, a jeśli chcielibyśmy obliczyć dane to zajmie to kolejne 100 tysięcy lat!


Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!

Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!


Pobieranie obecnej ilości danych z Internetu w celu zmierzenia jego rozmiaru, nie ma sensu. Mając nawet ultra-szybkie połączenie z Internetem, musielibyśmy czekać ponad 100 tysięcy lat. W tym czasie Internet urósłby kilkanaście razy.

Jak więc zmierzyć rozmiar całego Internetu? Istnieją sposoby typowo naukowe. Eric Schmidt kiedyś oszacował, że Internet składa się z 5 milionów terabajtów. Inni wierzą, że Internet zajmuje 10 Jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów. Te wielkości są prawdopodobne.

Popatrzmy na infografikę. To wszystko dzieje się co minutę.

Internet w minutę.

Co dzieje się w internecie w ciągu jednej minuty

Pamiętajmy, że Internet to nie tylko 4 biliony zaindeksowanych stron WWW, ale i połączenia Skype, poczta elektroniczna, Snapchat, serwisy do strumieniowania wideo…


Licencja bez limitu stanowisk.


Jak zawsze zachęcamy do pozostawienia komentarzy. Podzielcie się swoimi pytaniami lub uwagami, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Źródło:
-https://tech.wp.pl/ile-wazy-internet-6034877317899393a
-http://electronicsforu.com/resources/how-big-exactly-the-internet-2016
-https://pbs.twimg.com/media/C9ZJ5LdUAAADK82.jpg

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG Ultimate to najlepszy program antywirusowy. Jeden program zabezpiecza, chroni i przyśpiesza prace komputera.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 3]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Awist
10 dni temu

Zawsze byłem pewny że zajmuje mniej.

Tomasz Wasiewicz
Editor
10 dni temu
Reply to  Awist

Cieszymy się, że Pana zaskoczyliśmy 🙂

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku