Microsoft Office – subskrypcja czy klucz? Co wybrać?

0

Model subskrypcyjny, czyli abonament opłacany miesięcznie lub za cały rok z góry, stał się w ostatnich latach niezwykle popularny. Dotyczy nie tylko usług rozrywkowych, takich jak Netflix czy Spotify, ale również oprogramowania, np. pakietów biurowych. Wielu producentów, w tym m.in. Microsoft, oferuje możliwość korzystania z usług w ramach abonamentu. Co jednak z osobami, które wolą zakupić wieczystą licencję i mieć dożywotni dostęp do opłaconych programów? Co jest bardziej opłacalne?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Licencja i subskrypcja – jaka jest różnica?

Kilkanaście lat temu oprogramowanie, takie jak chociażby pakiet biurowy Microsoftu, było sprzedawane wyłącznie w modelu licencyjnym. Użytkownik uiszczał więc jednorazową opłatę i mógł się cieszyć stałym dostępem do zakupionego programu w ramach określonej licencji. Dziś do wyboru mamy także aplikacje oferowane w modelu subskrypcyjnym. W takim przypadku regularnie płacimy za dostęp do usługi, by móc z niej korzystać. Początkowy koszt takiego rozwiązania jest więc mniejszy, ale w sytuacji długotrwałego użytkowania będzie przewyższyć kwotę pojedynczej licencji.

Każde rozwiązanie ma więc swoje wady i zalety. W przypadku subskrypcji zawsze mamy dostęp do najnowszej wersji oprogramowania, a przy wieczystej licencji pewność, że dożywotnio możemy korzystać z pakietu biurowego bez dodatkowych kosztów.

Opłacalność poszczególnych opcji zależy więc od naszych indywidualnych preferencji oraz sposobu, w jaki planujemy korzystać z zakupionego oprogramowania.

Tradycyjne klucze wciąż są popularne

Choć model subskrypcyjny zdobywa popularność, wciąż nie brakuje zwolenników tradycyjnych kluczy sprzedawanych przez sklepy internetowe, takie jak kluczesoft.pl.

Microsoft Office 2021

W przypadku pakietu Microsoft Office cenią sobie one stały i nieskrępowany dostęp do wszystkich funkcji oprogramowania biurowego bez obaw, że w pewnym momencie zostanie on wyłączony. Microsoft świetnie zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w swojej ofercie wciąż posiada tradycyjne wersje oprogramowania.

Microsoft Office 2021 Standard na kluczesoft.pl

MS Office 2021 dostępny na kluczesoft.pl zawiera wszystko, czego można oczekiwać od jednego z najlepszych pakietów biurowych w historii.

Kluczesoft.pl

W tym pakiecie Microsoft Office użytkownik otrzymuje:

  • Word 2021 – najczęściej wykorzystywany element pakietu i jednocześnie najpopularniejszy edytor tekstowy.
  • Excel 2021 – dobrze znany użytkownikom arkusz kalkulacyjny, który znacznie ułatwia pracę biurową.
  • PowerPoint 2021 – kompleksowe narzędzie do tworzenia wszelkiego rodzaju prezentacji.
  • Outlook 2021 – popularne narzędzie do szybkiego i łatwego zarządzania pocztą e-mail, kontaktami czy kalendarzem.
  • Publisher 2021 – rozbudowany moduł do tworzenia wszelkiego rodzaju materiałów marketingowych.
  • OneNote 2021 – rozbudowany organizator notatek.

kluczesoft.pl word

Sam proces zakupu oprogramowania z wykorzystaniem klucza na kluczesoft.pl jest prosty i intuicyjny. Składa się on z czterech standardowych kroków:

kluczesfot.pl

Wybór rodzaju rozliczenia za oprogramowanie jest wyborem danego użytkownika i jego upodobań, jednak trzeba przyznać, że oferta kluczesoft.pl jest interesującą opcją.

kluczesoft.pl

Masz pytania? Chciałbyś coś dodać? Zostaw komentarz poniżej!


Artykuł sponsorowany powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Poznaj AVAST Business Antivirus antywirus dla biznesu. Wysoko oceniany i nagradzany program do pełnej ochrony firmy.

Avast | AVG


Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku