Luki w bezpieczeństwie – otwarcie drzwi w 10 sekund za pomocą zabawki?

0

Badacze odkryli luki w bezpieczeństwie, które pozawalają na zdalne otwarcie drzwi garażowych za pomocą zwykłej dziecięcej zabawki.

Pewien sławny trener piłkarski powiedział kiedyś, że „Jeśli nie stajesz się lepszy, stajesz się gorszy”. Stwierdzenie to odnosi się także do Twojego bezpieczeństwa. Jeśli nie dbasz o aktualizowanie swoich zabezpieczeń, prawdopodobnie stają się mniej skuteczne, ponieważ hakerzy wymyślają coraz lepsze zagrożenia.

Ten fakt został udowodniony przez badacza, który odkrył luki w bezpieczeństwie, w jaki sposób zhakować większość bram garażowych, za pomocą zmodyfikowanej elektronicznej zabawki. Samy Kamkar opublikował swoje badania oraz wideo, w którym wyjaśnia tajemnice włamywania się do różnych rodzajów garażów w mniej niż 10 sekund.

Nie jest to tylko pokaz, w jaki sposób stara technologia może być wykorzystana przez banalne urządzenia. Jest to także dowód, że nawet stara, nieprodukowana zabawka, która wylądowała w koszu na śmieci, jest w stanie oszukać stosowane dzisiaj mechanizmy zabezpieczające. Nie ma wątpliwości, że hakowanie urządzeń i sprzętów wykorzystujących różne gadżety (np. samochodów z bezprzewodowym systemem otwierania drzwi itp.) stało się bardziej popularne.

Na szczęście dla tych, którzy posiadają drzwi garażowe, Samy zdecydował się nie ujawniać dokładnego sposobu     hakowania, tak aby cyberprzestępcy nie mogli korzystać z tej luki w bezpieczeństwie. Trzeba jednak pamiętać, że sama idea ujrzała światło dzienne, dlatego powinniśmy zwiększyć swoją czujność.

Samy nagrał także wideo wyjaśniające, jak można zabezpieczyć się przed atakami tego typu.

Większość wskazówek dotyczy studiowania technologii wykorzystywanych w przedmiotach codziennego użytku, takich jak np. drzwi garażowe. Wiedząc, w jaki sposób działa dane urządzenie i jakie może mieć luki w bezpieczeństwie, będziesz świadomy, na jakie ataki uważać.

Do następnego razu, żyj bezpiecznie!

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku