Laserowe urządzenie wielofunkcyjne – jakie ma zalety?

0

Drukarki nie są już urządzeniem wyłącznie biurowym, ale również domowym. Na dodatek do użytku domowego nie służą tylko modele atramentowe, ale również laserowe ze względu na niższe ceny niż w przeszłości. A co z urządzeniem wielofunkcyjnym? Czy warto się w nie wyposażyć?

Technologia laserowa – niezawodne działanie

Drukarki atramentowe są pod względem budowy bardziej złożonymi urządzeniami, co powoduje, że psują się łatwiej niż modele laserowe. Niezawodność działania to jedna z ważniejszych zalet drukarek laserowych. Na dodatek tonery, w przeciwieństwie do tuszów, nigdy nie pozostawiają zabrudzeń, ponieważ nie mogą się rozlać – mają formę sproszkowanego barwnika umieszczonego w obudowie.

Opcje kolorystyczne – wybór zależny od potrzeb

Drukarki atramentowe mają tę przewagę nad laserowymi, że nie trzeba zastanawiać się, czy wybrać model drukujący w czerni czy kolorze, ponieważ obie opcje są dostępne równocześnie. Natomiast drukarki laserowe są w dwóch wersjach: monochromatycznej i kolorowej. Na przykład w drukarce Brother dcp-l2532dw toner jest w kolorze czarnym i zapewnia wyłącznie wydruk monochromatyczny, czyli czarno-biały.

Laserowa drukarka monochromatyczna jest odpowiednia dla osób, które drukują czarno-białe dokumenty w dużej ilości. Urządzenia laserowe gwarantują wydruk zdecydowanie większej liczby stron w ciągu minuty niż drukarki atramentowe. Warto zwrócić również uwagę, że dcp-l2532dw toner kosztuje więcej niż jakikolwiek tusz do drukarki atramentowej, ale jest też o wiele wydajniejszy, dzięki czemu koszt wydruku jednej strony jest niższy. Znika również ryzyko rozmazania się tekstu, co w przypadku drukarek atramentowych jest rzadkie ze względu na zabezpieczenia i jakość oryginalnych tuszów, ale jednak może się zdarzyć.

Jeżeli planujesz drukować grafiki, zdjęcia i inne obrazy, potrzebna będzie drukarka kolorowa. Koszt zakupu modelu drukującego w kolorze jest wyższy, a przy tym jakość wydruków kolorowych jest jednak lepsza, gdy używamy drukarki atramentowej.

Laserowe urządzenie wielofunkcyjne – kiedy warto w nie zainwestować?

Zamiast laserowej drukarki monochromatycznej można kupić urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko drukuje, ale również kopiuje i skanuje. Jest to wygodna opcja, w którą warto zainwestować niezależnie od tego, czy z urządzenia będziesz korzystać w domu czy biurze. Na stronie https://www.drukuj24.pl/drukarka/Brother-dcp-l2532dw.html możesz przekonać się, ile kosztuje toner Brother dcp-l2532dw. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać, jaki wariant tonera pasuje do Twoje drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego.

Brother dcp l2532dw toner – oryginał czy zamiennik?

Oryginalny toner do drukarki Brother dcp-l2532dw to gwarancja najwyższej jakości. Każdy oryginalny toner do danego modelu drukarki stanowi odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, ponieważ zapewnia idealną jakość wydruku i optymalną wydajność. Z powodzeniem możesz jednak kupić zamienny toner do Brother dcp-l2532dw, który kosztuje mniej, więc w skali roku umożliwia spore oszczędności. Nie należy obawiać się zamienników od sprawdzonych producentów.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku