Najpopularniejsze
    Czy jest sposób na wyzerowanie Windowsa

    Jak sformatować/przywrócić Windows 10?

    Nowy konkurs AVG - weź udział teraz

    Wybierz imię dla ludka-ninja! Wiosenny konkurs AVG!

    Nowy konkurs AVG

    Pomóż nam wybrać koszulkę dla Trybu i zgarnij NOWE gadżety AVG!

    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    • Strona główna
    • Tu zacznij
    • Porady
      • Dla domu
      • Dla firmy
      • Dla szkoły
      • Android
      • Windows
      • Przydatne programy
        • Komputer
        • Mobilne
    • Ciekawostki
    • AVG
      • Strona AVG w Polsce
      • AVG krok po kroku
      • Blog AVG
      • Informacje prasowe
      • Napisali o AVG
      • Promocje
      • Programy
        • Dla domu
        • Dla małej firmy
        • Dla biznesu
      • Forum
    • AVAST
    • Kontakt i współpraca
    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    Strona główna»Porady dla domu»Laptop się przegrzewa – co zrobić?
    Porady dla domu

    Laptop się przegrzewa – co zrobić?

    14 komentarzyPrzeczytasz w 3 minuty
    Co zrobić gdy nasz laptop za bardzo się grzeje i co jest powodem przegrzania.
    Gorący i wolny laptop? Co jest powodem?

    Dla wielu z nas jedną z najbardziej irytujących rzeczy niż wolno działający lub niespodziewanie wyłączający się komputer. Dość często spowodowane jest to banalnym przegrzaniem komputera. Nie jest to zazwyczaj, na szczęście, sytuacja, z którą nie możemy sobie poradzić samemu. Jakie są najczęstsze objawy i przyczyny przegrzewania komputera i jak zmniejszyć temperaturę naszego notebooka? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

    Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

    • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

      PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

      Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

      Zapisz się

    • AVG TuneUp

      PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

      Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

      Sprawdź

    • AVG Internet Security

      ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

      Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

      Sprawdź

    • Bezpieczna firma z AVG

      E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

      Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

      Zapisz się

    Po czym poznać, że mój laptop się przegrzał?

    Istnieje parę objawów, po których bez trudu poznasz, że Twój notebook ma problem z temperaturą. Najbardziej oczywistym z nich jest rozgrzanie obudowy – na pewno sam doskonale to wyczujesz.

    Mniej dostrzegalnymi oznakami, po których można poznać przegrzanie, są: zwolnione działanie (co widoczne jest zwłaszcza przy odpalaniu gier i aplikacji), nagłe restarty komputera, zacinanie się, a także zwiększenie hałasu, jaki wydaje chłodzący wentylator procesor.

    Niepokojąca może być również sytuacja, gdy wiatraczek nie wydaje żadnych dźwięków – może to oznaczać, że w wyniku przegrzania przestał działać, co tylko spotęguje istniejące problemy.

    Najczęstsze przyczyny przegrzewania komputera

    Zakurzony układ chłodzenia – gromadzący się w laptopie przez miesiące kurz (który, z racji tego, że przez komputer przepływają ogromne ilości powietrza, może zebrać się dość szybko) osadza się na żeberkach radiatora i wentylatora, co bezpośrednio przyczynia się do utrudnionego oddawania ciepła.

    Używanie laptopa na miękkich lub nieprzewodzących ciepła powierzchniach – i tu powinni posypać sobie głowę popiołem wszyscy z nas, którzy lubią przesiadywać wieczorami razem ze swoimi komputerami zawinięci w ciepły koc lub puchową kołdrę – skutecznie zatyka to otwory wentylacyjne, w wyniku czego ograniczona zostaje cyrkulacja powietrza.

    Wyschnięcie lub zużycie pasty termoprzewodczącej, czyli plastycznej masy, którą pokryte są silnie nagrzewające się elementy komputera, takie jak procesor karty graficznej lub pamięć RAM.

    Solidny komputer – paradoksalnie im większa moc komputera i bardziej zaawansowana karta graficzna, tym łatwiej może nagrzewać się nasz komputer – są one wydajniejsze niż tradycyjne modele, w wyniku czego muszą produkować więcej ciepła. Najnowocześniejsze modele komputerów, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, przegrzewają się jednak znacznie wolniej. Komputery takie znajdziesz na https://www.neonet.pl/komputery/laptopy.html,

    Zbyt wysoka temperatura pomieszczenia – specjaliści radzą, aby nie pracować na komputerze na dworze w okresie największych upałów i unikać włączania go w miejscach nadmiernie nasłonecznionych.

     Jak ochłodzić temperaturę komputera?

    Przedstawiamy parę sposobów na obniżenie temperatury nadmiernie rozgrzanego laptopa:

    Jeśli Twój komputer posiada otwory wentylacyjne, możesz samodzielnie przeczyścić komputer. Najłatwiej zrobisz to za pomocą sprężonego powietrza, które kupisz w niemal każdym sklepie elektronicznym, na przykład na https://www.neonet.pl/. Pozwoli Ci to szybko przywrócić sprawną cyrkulację powietrza wewnątrz urządzenia.

    Zainwestuj w pastę termoprzewodzącą i samodzielnie wymień jej pozostałości w komputerze. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności technicznych, oddaj swój komputer do najbliższego serwisu komputerowego.

    Kup podkładkę chłodzącą – wbudowane w takie podkładki wentylatory nie tylko obniżają temperaturę komputera, ale i pozwalają ustawić go w jeszcze wygodniejszej pozycji

    Monitoruj stan komputera za pomocą takich programów, jak HWMonitor czy SpeedFan. Pozwolą Ci one szybciej zainterweniować i ustalić przyczynę problemów w momencie, gdy Twój komputer ponownie zacznie się przegrzewać. Za pomocą tych aplikacji łatwiej zauważysz także ewentualne usterki poszczególnych komponentów, jeśli to właśnie one nagrzewają się do znacznie wyższych niż zalecane temperatury.

    Jeśli mimo tych działań Twój nadal borykasz się z kłopotami z nadmiernym przegrzewaniem się komputera, zanieś go do przeglądu. Może się bowiem okazać, że Twój laptop wymagać będzie wymiany niektórych elementów lub solidnej naprawy całego sprzętu.

    Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

    Oceń artykuł
    [Głosów: 40 Średnia: 3.9]

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

    Prowadzisz małą lub średnią firmę?

    Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

    Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

    Pobierz e-book teraz!

    chłodzenie Jak schłodzić komputer laptop przegrzanie przegrzany laptop
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    trybawaryjny
    • Facebook

    Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

    Subscribe
    Powiadom o
    guest
    guest
    14 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Kira
    Kira
    4 lat temu

    Prosze o pomoc online w komentarzu! Mój laptop nie reaguje na polecenia i nie palą się te żółte światełka!!!! PROSZE O POMOC MÓJ LAPTOP ROWNIEZ NIE CHCE SIE USPIC I NIE REAGUJE NA POLECENIA! !! Czy to może trojan?!?!?!

    -2
    Odpowiedz
    infomiasto
    infomiasto
    3 lat temu

    U mnie jak jest za gorący to często zaczyna bardzo głośno pracować w nim wentylator i się czuje że coś jest nie tak. Pomaga trochę podkładka chłodząca ale nie za dużo.

    0
    Odpowiedz
    Tomasz Wasiewicz
    Tomasz Wasiewicz
    3 lat temu
    Reply to  infomiasto

    Zdecydowanie powinno się go przeczyścić w środku z kurzu. Nie powinien aż tak się grzać.

    0
    Odpowiedz
    Robert
    Robert
    3 lat temu

    Szukając informacji dot. grzejącego się laptopa trochę poczytałem i muszę przyznać, że dobry ten artykuł. Mi udało się uporać z tematem po przeczytaniu https://at-outlet.pl/blog/jak-zadbac-o-dobre-chlodzenie-laptopa-metody-naturalne-i-akcesoria-chlodzace więc zostawię go też tutaj, gdyby się okazało, że ktoś musi się zmagać z tym samym problemem.

    0
    Odpowiedz
    Tomasz Wasiewicz
    Tomasz Wasiewicz
    3 lat temu
    Reply to  Robert

    Bardzo się cieszymy, że udało się coś podpowiedzieć 🙂 I dziękujemy za podrzucenie lektury!

    0
    Odpowiedz
    uipot
    uipot
    2 lat temu

    U mnie wentylator chodzi na maxa, laptop stoi na podkładce chłodzącej, obok chłoodzenia dołożyłem dodatkowo wentylator z PC przerobiony z molexa na usb i nic. Jak sie grzał tak sie grzeje – stałe 100°C nawet na oglądaniu filmów na yt. Pasta była wymieniana miesiąc temu.

    0
    Odpowiedz
    Tomasz Wasiewicz
    Tomasz Wasiewicz
    2 lat temu
    Reply to  uipot

    A jest zewnętrzna karta graficzna? Czy wentylatory w laptopie były czyszczone i sprawdzane czy chodzą poprawnie?

    0
    Odpowiedz
    Asia
    Asia
    2 lat temu

    Posiadam jedynego z nowszych laptopów HP, kupiony +/- w maju. Strasznie się nagrzewa, nawet jeśli włączona jest podkładka i zamknięte wszystkie aplikacje w tle. Nie używam go na kocu ani nic, wszystko na podkładce. Zwykle nagrzewał się gdy grałam w gry, jednak od pewnego czasu robi się gorący przy zwykłych lekcjach online… Proszę i pomoc co mam robić

    1
    Odpowiedz
    Tomasz Wasiewicz
    Tomasz Wasiewicz
    2 lat temu
    Reply to  Asia

    Czy zauważyła Pani, żeby laptop był głośniejszy? Jak szybko się nagrzewa? Czy może mi Pani napisać dokładny model tego laptopa?

    0
    Odpowiedz
    Dominika
    Dominika
    1 rok temu

    Mam nowego laptopa zakupionego w maju. Ciągle czuję, że nagrzewa się po lewej stronie, dodatkowo często kiedy go używam zawiesza się i wyskakuje błąd (nim zdążę przeczytać kod błędu on na już sie uruchamia na nowo). Laptop to hp pavilion 15 ryzen 7 4700U/16GB. Jest ciągle na podkładce. Początkowo miała problem, bo nie miał sterowników i nie widział mi po wybudzeniu z hibernacji wifi (nawet systemu samolotowego nie było). Po zainstalowaniu na nowo już działa i jest w porządku. Pozostaje problem tego przegrzewania.

    0
    Odpowiedz
    Tomasz Wasiewicz
    Tomasz Wasiewicz
    1 rok temu
    Reply to  Dominika

    Dzień dobry,

    Żaden nowy komputer nie powinien się tak zachowywać. Czy kupiła go Pani w sklepie, czy z drugiej ręki? Jeśli w sklepie, to bym go reklamował. Czy laptop miał wgrany system przy zakupie? Jeśli nie, to jaki system Pani wgrała? Miesiąc używania to za mało, żeby zatkać wiatraki, dlatego uważam, że coś jest bardzo nie tak. Co do resetowania, to na 99% związane jest to z temperaturą.

    0
    Odpowiedz
    Tomasz Wasiewicz
    Tomasz Wasiewicz
    1 rok temu
    Reply to  Dominika

    Właśnie przeczytałem artykuł o pirackiej kopii gry, która zamieniała komputery graczy w koparki bitcoinów i przyszła mi do głowy myśl. Czy instalowała coś Pani tuż przed tym jak komputer zaczął się grzać? Czy może Pani wejść w menadżera zadań i zobaczyć czy jakiś program pochłania zasoby? Czy robiła Pani skan antywirusem i/lub programem do wykrywania malware?

    0
    Odpowiedz
    Dominika
    Dominika
    1 rok temu
    Reply to  Tomasz Wasiewicz

    Laptop kupiony w sklepie, w xkomie dokładnie. System był wgrany od razu. Z wiatrakami jest tak, że grzeje się lewa część laptopa, z prawej czuć wiatr, z lewej zaś nic i jest gorąca. Bateria przez większość czasu ma temperaturę 84-90 F. Niczego nie instalowałam, praktycznie od początku się grzał i był problem z wifi. W menadżerze mam, że wykorzystywana jest pamięć na poziomie 20-30% i procesor ok. 10%.

    0
    Odpowiedz
    Tomasz Wasiewicz
    Tomasz Wasiewicz
    1 rok temu
    Reply to  Dominika

    Dziękuję za odpowiedź. Reklamowałbym bezwzględnie. Przy takim zużyciu zasobów nie ma prawa się sprzęt tak grzać.

    0
    Odpowiedz
    Najnowsze komentarze
    • Pawel Dziekuje za informację napisałem maila podałem tylko zdiecie firmy która mi pobrala pieni...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Napisz na biuro@avg.pl prześlij dane swojej subskrypcji - ostatni kod aktywacyjny,...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Pawel Witam nie mam już aktywowanego konta a zapomniałem wyłączyć substancje by dalej nie pobier...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Do tego potrzebujesz nośnika instalacyjnego. Możesz go samodzielnie szybko utworzyć...Jak sformatować/przywrócić Windows 10?
    • Ania A gdzie ma przechowywane dane? Lokalnie czy nie? Bo to są dane newralgiczne, finansowe itd...10 ciekawych programów do wystawiania faktur w małej firmie
    Skuteczny Antywirus
    Encyklopedia Bezpieczeństwa
    Odbierz darmowe porady od AVG
    O nas

    TrybAwaryjny.pl to strona stworzona specjalnie dla użytkowników antywirusa AVG. Oprócz szeregu porad i artykułów dotyczących bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj wszystko to co jest związane z programami AVG w Polsce. Możecie również zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa komputerów ekspertom pomocy technicznej AVG.

    Znajdź nas na FB
    Facebook YouTube
    • Polityka prywatności
    • Regulamin
    © 2023 Trybawaryjny.pl

    Wypełnił powyższe pole i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.

    wpDiscuz
    Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji: Polityka prywatności | RegulaminZgoda