Czy warto zrobić kurs CNC?

0

Kurs CNC jest pierwszym krokiem do zostania operatorem, a nawet programistą CNC. Podczas szkolenia zdobywa się gruntowną wiedzę na temat technologii i zasad działania urządzeń sterowanych numerycznie, co pozwala na rozpoczęcie pracy w zawodzie. Firmy poszukują specjalistów do obsługi maszyn CNC. Płace w tej branży ciągle rosną.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Jakie są korzyści z kursu CNC?

Dynamicznie rozwijający się rynek i branża CNC napędzają zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie programowania i sterowania CNC. W wielu głowach może zrodzić się pytanie: kurs CNC, czy warto? Kurs na operatora CNC daje kwalifikacje pozwalające na pracę na samodzielnym stanowisku.

Podczas szkolenia uczestnicy uczą się:

 • odczytywać i interpretować rysunek techniczny,
 • pracy na kartezjańskim układzie współrzędnych,
 • budowy i kinematyki tokarki i frezarki,
 • pisać proste i zaawansowane programy obróbki, także na podstawie rysunków technicznych,
 • wykorzystywać potencjał obrabiarek CNC w 100%,
 • funkcji oraz pulpitu sterowniczego Sinumerik,
 • trybów pracy obrabiarki (m.in. JOG, MDI, AUTO),
 • korzystać z narzędzi pomiarowych,
 • wykorzystywać stworzone samodzielnie cykle obróbkowe,
 • łączyć dowolne elementy,
 • sposobów doboru parametrów skrawania,
 • sposobów pomiarów wytworzonych detali,
 • korygować ustawienia maszyny.

Kurs obejmuje 80 godzin zajęć teoretyczno-praktycznych, podczas których uczestnicy pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry przekują poznaną teorię w praktykę. Każdy z kursantów CNC pracować będzie na nowoczesnych maszynach Hyundai oraz DMG Mori, które wykorzystywane są w profesjonalnym przemyśle wytwórczym.

Dyplomy oraz certyfikaty dla uczestników kursu CNC

Na uczestników kursu CNC czekają dyplomy i certyfikaty uprawniające do pracy w zawodzie. Każdy z kursantów otrzymuje certyfikat ukończenia kursu w czterech językach (polskim, niemieckim, holenderskim i angielskim). Dla zainteresowanych podniesieniem kompetencji możliwe jest uzyskanie międzynarodowego certyfikatu TUV SUD oraz dodatkowego certyfikatu autoryzowanego przez Siemens Motion Control Polska.

Posiadanie dyplomów potwierdzających praktyczne umiejętności obsługi i programowania obrabiarek CNC stawia wysoko wśród innych kandydatów ubiegających się o dane stanowisko.

Artykuł zewnętrzny.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku