Kreatory CV, czyli jak łatwo i szybko stworzyć własne curriculum vitae?

0

Zgłoszenie własnej kandydatury, rozmowa kwalifikacyjna, zadania testowe, okres próbny. Ten lub podobny proces przechodzi każdy, kto szuka nowej pracy. Są to kluczowe momenty w dążeniu do wymarzonej posady. Aby zwiększyć swoje szanse w rekrutacji jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną, należy zrobić pierwsze-dobre wrażenie jeden krok wcześniej. Zacznijmy więc od początku – od Twojego CV.

Curriculum vitae w tłumaczeniu z języka łacińskiego, to „bieg życia” lub „przebieg życia”. Budowanie krzywej zawodowej bowiem jest jego integralną częścią i nieraz wymaga indywidualnego podejścia. Inaczej będzie wyglądać rekrutacja na stanowisko inżyniera mechaniki, inaczej managera projektu. Analogicznie wiąże się to z wyglądem i budową CV.

W sieci z łatwością pobierzesz darmowe szablony curriculum vitae. Jest to sposób, z którego chętnie korzystają kandydaci poszukujący nowej ścieżki zawodowej. Pobierasz plik z jednej z pierwszych stron wyszukiwarki, podmieniasz dane, zapisujesz, drukujesz – zgłoszenie wysłane. Teraz wyobraź sobie, że dokładnie w ten sam sposób do aplikacji podeszło 95% kandydatów. W efekcie Twoje szanse zaczynają spadać. Curriculum vitae jest formą „pierwszego wrażenia”, stąd bardzo istotne jest to, by Twoje wyróżniało się na tle konkurencyjnych.

Tu z pomocą przychodzą kreatory CV on-line. Jest to usługa, dzięki której nie musisz znać programów komputerowych, a dzięki której będziesz w stanie samodzielnie zaprojektować własne, nieszablonowe CV. To także dobre ćwiczenie przed pierwszą pracą w życiu.

Przetestowaliśmy kilka kreatorów. Naszą uwagę przykuł — CVHero.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

CVHero – pierwsze wrażenia

Strona www.cvhero.com załadowała się błyskawicznie. Wiem już zatem, że nie będę musiał czekać podróżując po podstronach. Moją uwagę zwrócił lekki layout serwisu, jednak w pierwszej kolejności chcę zobaczyć kreator. Dostęp do niego jest intuicyjny, po jednym kliknięciu ładuje się równie szybko, jak strona główna. Wygląda bardzo dobrze, widzę granice sekcji i bloków oraz serię niezbędnych i dodatkowych opcji.

Czas na test.

Kilka słów o budowie kreatora

Kreator CVHero daje wiele swobody w decydowaniu o wyglądzie i zawartości dokumentu. Główna konstrukcja CV-buildera (kreatora CV) składa się z czterech stron/sekcji, które można włączać/wyłączać. Są to:

  • strona tytułowa – pierwsza strona generowanego później pliku *.PDF. Zawiera krótki opis, dane teleadresowe oraz zdjęcie,
  • list motywacyjny – działa na tej samej zasadzie, jak CV. Po włączeniu tej strony masz możliwość edycji treści, sekcji i bloków,
  • CV – domyślnie strona jest włączona,
  • załączniki – dodatkowe pliki, które chciałbyś załączyć (np. portfolio).

Całość opiera się na tych samych funkcjach programu. Znaczy to, że masz możliwość edycji każdej z tych sekcji. My skupimy się na CV, zważywszy na analogiczne działanie całości.

Użytkownik do wyboru ma około 30 motywów, na bazie których może oprzeć projekt. Wszystkie są schludnie przygotowane, równe marginesy i przestrzenie. Część motywów nawiązuje do zawodów technicznych, część odwrotnie. Są również motywy mniej lub bardziej uniwersalne. Jeśli chcesz korzystać z tej opcji, będziesz potrzebował konta Premium (więcej o tym w dalszej części artykułu). Gotowe pola wypełnione przykładową treścią ułatwiają budowę dokumentu – dzięki temu nie musisz krążyć po sieci i doszukiwać się wzorów. Od razu wiesz, co trzeba przygotować. Ja, w ramach testu, chciałem stworzyć CV od czystej kartki. Usunąłem więc wszystkie sekcje przyciskiem z symbolem kosza, następnie dodałem nowe według moich upodobań. Dodawanie nowych pól jest wygodne, kreator podrzuca gotowe modele treści do wyboru. Manewrowanie kolejnością akapitów odbywa się za pomocą strzałek. Idealnie, nie musisz się martwić o równe marginesy, program sam o to zadba. W dodatkowych ustawieniach możesz zmienić kolory, dobrać wielkość i krój pisma – pasujący do Twojej branży.

Dla bardziej ambitnych, CVHero w wersji Premium daje możliwość utworzenia aż do 5 różnych podań, bazując na wcześniej wprowadzonych danych (wystarczy, że klikniesz „Dodaj kolejne podanie o pracę”). No bo przecież możesz aspirować na programistę i pilota Boeing’a jednocześnie! A to znaczy, że te dokumenty powinny się nieco różnić. Na podobnej zasadzie Twoje CV może być napisane w języku angielskim, czy też niemieckim.

Kreator CVHero

Treści zatem wprowadzone. Pozostaje załadowanie zdjęcia, podpisu i eksport do pliku. To też okazuje się nadzwyczaj łatwe.

I voilà! Gotowe.

Dlaczego warto korzystać z kreatora CVHero?

Największą zaletą CVHero jest prostota i dostępność narzędzia na życzenie, bez konieczności instalowania programów. Wachlarz dedykowanych opcji i ustawień pozwala elastycznie decydować o wyglądzie i zawartości przyszłego CV. A nawet listu motywacyjnego i innych stron. Całość jest zaprojektowana na tyle intuicyjnie, aby i starsze osoby poradziły sobie z pracą w edytorze. Na stronie producent udostępnił dosyć obszerny poradnik, w którym dowiesz się między innymi o prawidłowej strukturze CV, najczęściej popełnianych błędach oraz znajdziesz garść cennych wskazówek.

Ile to kosztuje?

W CVHero podoba mi się jednorazowa płatność za konto Premium bez abonamentu na 30 dni za 29,90 zł. Korzystam i płacę kiedy chcę, a 30 dni w zupełności mi wystarczy na stworzenie curriculum vitae i listu motywacyjnego. Jeśli jednak pojawi się nieoczekiwana konieczność przedłużenia konta Premium (np. zaoferowano Ci stanowisko, dzięki któremu zarobisz swój pierwszy milion 🙂 ), wtedy kolejne 30 dni dostępu do kreatora użytkownik otrzymuje za mniej niż połowę ceny.

Podsumowanie

CVHero może okazać się świetnym wsparciem w czasie poszukiwań nowych perspektyw zawodowych. Przemyślanie zaprojektowany kreator zaoszczędzi dla Ciebie cenny czas, który lepiej wykorzystasz na przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Narzędzie, które kosztuje niewiele, jest w stanie wpłynąć na decyzje rekruterów i kto wie – być może na Twoją przyszłość też. W końcu „Hero” w tłumaczeniu z języka angielskiego, to „bohater”!

CVHero zajął 4. miejsce w naszym rankingu!

Jeśli masz pytania do naszego zespołu, zostaw komentarz.

Artykuł przygotowany we współpracy z Partnerem.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku