Komputery poleasingowe – jaki jest ich stan w momencie zakupu?

0

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest stan komputerów poleasingowych? Czy komputery poleasingowe są w pełni sprawne, czy już poważnie wyeksploatowane? A może ten stan plasuje się gdzieś pośrodku, czyli takie sprzęty mają niewielkie usterki? Sprawdź, jak to jest naprawdę.

Sprawność komputera poleasingowego

Każdy komputer poleasingowy, bez względu na to, jaki to model i od jakiego producenta, jest dokładnie przetestowany pod kątem poprawności działania wszystkich funkcjonalności. Firma, która sprzedaje komputery poleasingowe, bada każdy egzemplarz bardzo dokładnie, by wykluczyć prawdopodobieństwo sprzedaży uszkodzonego sprzętu.

Wszystkie urządzenia są diagnozowane, zarówno pod kątem poprawności działania procesora i karty graficznej, jak i dysku twardego czy pamięci RAM.

Sprawdza się je również pod kątem bezpieczeństwa zainstalowanego oprogramowania. Nie ma możliwości, że klient kupi zawirusowany komputer albo że nabędzie urządzenie, które się nie uruchamia.

Stopień eksploatacji komputerów poleasingowych jest niewielki. Pamiętajmy, że leasing na takie urządzenia trwa zwykle 2, a maksymalnie 3 lata, więc w pracowniczym użytkowaniu firma nie jest w stanie wyeksploatować komputera na tyle, żeby jego późniejsze działanie było mniej stabilne. Wszelkie mankamenty sprzętowe są usuwane na etapie serwisowania.

Komputer jest sformatowany, przywrócone są wszystkie fabryczne ustawienia, więc nie trzeba się przejmować kwestią przystosowania do indywidualnych konfiguracji. Laptopy poleasingowe w sklepie MDM Komputery są wyczyszczone i chodzi tu też o czyszczenie mechaniczne.

Podczas serwisowania usuwa się kurz i zabrudzenia, nakłada nowe pasty termoprzewodzące, sprawdza poziom nagrzewania obciążonego urządzenia i tak dalej.

Klasy komputerów i laptopów poleasingowych

Komputery poleasingowe mogą mieć różne klasy. Te najdroższe to najbardziej zaawansowane technologicznie sprzęty o najlepszych parametrach. Są też nieco tańsze jednostki, których przeznaczeniem jest działanie na mniej wymagających miejscach pracy. To wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb danego kupującego.

Na stronie sklepu www.mdmkomputery.pl masz do wyboru różne przedziały cenowe komputerów poleasingowych, a konkretny przedział cenowy determinuje klasę urządzenia.

Im wyższa jest cena, tym większe zaawansowanie i odwrotnie – im cena jest niższa, tym stopień zaawansowania jest mniejszy.

Wygląd zewnętrzny komputerów i laptopów poleasingowych

Stan zewnętrzny urządzeń poleasingowych zwykle jest bardzo dobry. Komputery poleasingowe noszą normalne ślady użytkowania, tak więc mogą mieć na obudowie niewielkie zarysowania, ale zawsze są czyste i nie ma w ich przypadku problemu z uszkodzeniami mechanicznymi w stylu wgnieceń albo wyrwanego napędu.

Jeśli dany komputer poleasingowy nosi jakieś poważniejsze ślady użytkowania (które mimo wszystko nie wpływają na jego działanie), to taka informacja zawsze znajduje się na stronie tego produktu w sklepie.

Z pewnością nie musisz się obawiać, że stan wizualny laptopów poleasingowych będzie różny od tego, jaki zamieszczono w sklepie. Zwykle zdjęcia przedstawiają realne produkty, więc masz pewność, jak wygląda sprzęt, który do Ciebie trafi.

Oczywiście w przypadku zakupu przez internet prawo pozwala Ci odstąpić od umowy w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny, tak więc w przypadku ewentualnej niezgodności produktu z jego opisem i zdjęciami, możesz go bezpłatnie zwrócić do sklepu i wybrać inny komputer.

Zakup urządzeń poleasingowych zawsze jest maksymalnie bezpieczny i dodatkowo satysfakcjonujący.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku