Karta SIM to przeżytek – przyszłość należy do eSIM

0

Jeszcze do niedawna nic nie wskazywało na to, żeby coś mogło zastąpić tradycyjną kartę SIM. Ostatecznie stało się to jednak znacznie szybciej niż się spodziewaliśmy. Użytkownicy mogą korzystać już z eSIM, czyli wirtualnej karty, którą należy jedynie zainstalować. Co jednak najważniejsze – będzie działać nie tylko na telefonie.

Orange eSIM: co to i dlaczego warto ją przetestować?

Wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że aby odebrać połączenie czy odpisać na SMS-a trzeba mieć przy sobie telefon. Nie zawsze jest to komfortowe – zwłaszcza, jeśli ktoś zapomni wziąć smartfona ze sobą lub np. chce poćwiczyć na siłowni czy pobiegać i chwilowo nie ma dostępu do telefonu. Ten problem całkowicie rozwiązuje karta eSIM.

eSIM to nowe rozwiązanie na rynku w ramach oferty Orange Flex – to wirtualna karta, którą należy jedynie zainstalować na urządzeniu, by móc w pełni z niej korzystać. Dodatkowo nie trzeba jej wcale instalować na telefonie – będzie działać również na smartwatchu, tablecie czy laptopie. Dzięki temu nie trzeba mieć smartfona cały czas przy sobie, by nadal zachować możliwość kontaktu ze wszystkimi.

W Orange Flex eSIM to wybór opcjonalny dla klientów indywidualnych i biznesowych – osoby, które wolą tradycyjną kartę, mogą ją bez przeszkód zamówić kurierem za darmo. Ciekawym rozwiązaniem może być jednak przetestowanie wirtualnej karty – można ją bowiem łączyć z tradycyjną kartą w ramach opcji Dual-SIM, dostępnej na większości smartfonów.

Więcej o karcie eSIM i ofercie Orange Flex można przeczytać na https://flex.orange.pl/cechy/esim.

Wolność i bezpieczeństwo

Większa dostępność to jednak nie jedyna zaleta eSIM. Kolejną jest większa wolność – każdy użytkownik może mieć kilka wirtualnych kart na swoim urządzeniu, co jest świetnym rozwiązaniem m.in. dla przedsiębiorców – zwłaszcza, jeśli potrzebują mieć więcej niż jedną kartę.

eSIM to jednak również i większe bezpieczeństwo – w razie kradzieży smartfona, wirtualna karta umożliwi łatwiejsze namierzenie skradzionego sprzętu. Znacznie trudniej bowiem usunąć cyfrową kartę niż tę tradycyjną. Dodatkowo dobrym pomysłem może być kupienie swojemu dziecku smartwatcha i zainstalowanie w nim właśnie karty eSIM. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało nosić ze sobą wszędzie telefonu. Zegarek z kolei będzie mieć zawsze przy sobie, co również pozytywnie wpłynie na jego bezpieczeństwo.

Oszczędność czasu i… środowiska

Karta eSIM to świetne rozwiązanie także, jeśli chodzi o oszczędność czasu – nie trzeba zamawiać karty i czekać na kuriera, by jej użyć; eSIM wystarczy jedynie zainstalować w kilka minut, by móc zacząć korzystać z usługii. W dodatku to znacznie lepsze rozwiązanie także dla środowiska. Wybór wirtualnej karty to kolejny krok na drodze do ograniczenia zbędnego plastiku. Aktywacja karty online (a co za tym idzie – brak kuriera) pozwala z kolei zmniejszyć ślad węglowy.

Wirtualna karta eSIM to zatem niezwykle innowacyjne rozwiązanie, dostępne na polskim rynku jedynie w ofercie Orange Flex. Już teraz można jednak podejrzewać, że przyszłość należy właśnie do karty eSIM – a tradycyjne karty będą cieszyć się coraz mniejszą popularnością.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku