Kamery termowizyjne pomagają w walce z korona wirusem!

0

Taiwan, Singapur i Hong Kong po epidemii Sars w 2003 roku wprowadził wiele systemów zabezpieczeń pozwalających na weryfikację osób, które mogą być nosicielami wirusów. Stworzony system jest wielowarstwowy, a jego działanie polega na skutecznej weryfikacji zagrożeń w poszczególnych płaszczyznach. W czasie zagrożenia, które może znajdować się w Państwach ościennych zawiesza się połączenia lotnicze oraz wprowadza ograniczenia w przekraczaniu granic jeszcze przed tym jak zagrożenie pojawiło się na terytorium kraju.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się

 Wszystkie osoby, które przekraczają granicę są poddawane kwarantannie rygorystycznie kontrolowanej. Wykonywane są testy na obecność wirusa w organizmie. Wprowadza się zasady ostrożności i higieny na czas zagrożenia: obowiązkowe noszenie maseczek, rękawiczek, powszechne używanie środków dezynfekcji.

Ponieważ nosiciele wirusa mogą pozostawać bezobjawowi lub w pierwszej fazie choroby objawy nie są zauważalne kraje te wpracowały system identyfikacji osób które mogą potencjalnie roznosić wirusa nie wiedząc o tym. Osoby takie zostały nazwane „super nosicielami”. Stanowią one bardzo duże zagrożenie dla niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa w danym kraju.

Kamery termowizyjne pomagają w odnajdywaniu zarażonych.

Kamery mogą zostać zainstalowane dosłownie wszędzie w celu ograniczenia epidemii.

Bezdotykowy pomiar temperatury za pomocą kamer

Nauka i doświadczenie jak wirus rozprzestrzenia się na inne osoby oraz kto jest pierwszym nosicielem pozwoliło wypracować schematy ujawniania super nosicieli. Jedną z metod ujawniania osób chorych jest powszechne mierzenie temperatury ciała. Stanowi to jeden z elementów zabezpieczenia się przed rozprzestrzenianiem choroby.

Eliminacja zagrożenia polega na skonstruowaniu systemu wielowarstwowego i eliminacji zagrożeń małymi krokami. Pozostawianie osób z gorączką bez kontroli powoduje tylko wzrost osób zarażonych a nie ich zmniejszenie. Przykładowo osoba która zaraziła się wirusem np. będąc na urlopie we Włoszech wraca do Polski w niedzielę i zaczyna odczuwać dolegliwości związane z chorobą w poniedziałek.

Postanawia jednak udać się do pracy w biurze, gdzie kamera termowizyjna umieszczona przy wejściu do budynku wykrywa zagrożenie które może zostać dalej weryfikowane w odpowiednich warunkach. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można uniknąć zarażenia wielu osób w danej firmie.

Podobne zabezpieczenie może sprawdzić się w przypadku szpitala do którego zgłasza się pacjent który nie jest pewien co mu dolega. Dzięki zdalnemu pomiarowi temperatury można go skierować do grona pacjentów o podwyższonym ryzyku.

Montaż kamer do pomiaru temperatury ciała

Montaż kamer do masowego pomiaru temperatury może być zrealizowany w wielu miejscach począwszy od portów lotniczych, granic, biur, szpitali, baz wojskowych, w galeriach czy też w sklepach. Najnowsza technologia pozwala na pomiar wielu osób nawet w tłumie bez konieczności indywidualnego pomiaru który stanowi barierę czasową. Kamera termowizyjna służąca do pomiaru temperatury ciała dokonuje pomiaru w wielu punktach na ciele człowieka a tolerancja błędu jest między 0,1-0,3 stopnia.

Systemem można weryfikować temperaturę ciała do zadanej wartości np. od 38 stopni powyżej której wysyła informację o identyfikacji zagrożenia. Wydajność systemu jest na poziomie do 1000 osób na godzinę. Nastąpi wtedy analiza, który kraj i jakimi metodami poradził sobie najskuteczniej.

A po wygaszeniu epidemii korona wirusa w Europie czy USA wprowadzenie podobnych systemów zabezpieczeń będzie tylko kwestią czasu. https://www.izabezpieczenia.pl/

Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 4]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku