Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości rozmowy i obrazu podczas spotkania online, relacji na żywo czy nagrywania filmu koniecznie zaopatrz się w dobrą kamerę internetową. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy dla siebie model? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
Najlepsza rozdzielczość w kamerze internetowej
Zawsze podczas wyboru kamery internetowej trzeba zwrócić na jej rozdzielczość. Im jest ona wyższa, tym więcej szczegółów wyłapie, a obraz będzie stosunkowo lepszy. Dlatego obecnym minimum jest kamerka z rozdzielczością HD, np. 1280 × 780 pikseli.
Trzeba jednak pamiętać, że im wyższe parametry, tym szybszy internet. Szczególnie gdy chcemy nadawać na żywo. Stąd też na rynku pojawią się kamery o rozdzielczości FULL HD lub 4K, np. 1920 × 1080 pikseli. Takie kamerki internetowe Full HD z wbudowanym cyfrowym mikrofonem kupisz w sklepie internetowym z elektroniką Platinet.
Mikrofon w kamerce
Montowane mikrofony w kamerach internetowych są coraz lepszej jakości. Dzięki temu nie musimy inwestować w kolejny sprzęt. Na początku naszej internetowej przygody z rozmowami, streamem lub wideokonferencją w zupełności wystarczy kamera internetowa, która już ma wbudowany mikrofon. Często jest on w stanie zredukować szumy i doskonale nagrywać głos.
Płynność obrazu w kamerach internetowych
To liczba rejestrowanych klatek na sekundę odpowiada płynności obrazu. Tu istnieje podobna zasada co do rozdzielczości, im ta wartość jest większa tym lepiej dla jakości naszego grania. Obecnym standardem dla kamerek internetowych jest nagrywanie obrazu w 30 klatkach na sekundę.
Można się pokusić o 60 klatek na sekundę, ale koszt takiej kamery również wzrasta. Jednak trzeba zwracać uwagę jeszcze na jedną kwestię. Mianowicie stosunek rozdzielczości co do ilości klatek na sekundę. Zdarza się tak, że dana kamera w rozdzielczości FULL HD nagrywa tylko w 30 klatkach na sekundę, a przy większej ilości klatek ta rozdzielczość jest równa HD.
Ostrość kamery internetowej
Kolejny ważny parametr, który ma bezpośredni wpływ na to, jak będą nas widzieć osoby online. Warto zapamiętać, że istnieją trzy rodzaje regulacji ostrości w kamerce internetowej. Każdy z tych typów ma swoje plusy i minusy:
- Autofocus, czyli automatyczne ustawienie ostrości. Mechanizm sam wybiera, co musi wyostrzyć. Poprzez dobranie odpowiedniego rozmiaru soczewki, skupia się na danym obiekcie i go wyróżnia
- Manual, ręczne ustawienie preferencji co wyostrzenia danej osoby lub rzeczy. Ważne jest, aby nie zmieniać swojego położenia podczas nagrywania lub nadawania na żywo. Ponieważ z każdym przybliżeniem lub oddaleniem się od kamery, będziemy zmuszeni zmienić ustawienia ostrości
- Stała ostrość, inaczej brak możliwości ustawienia ostrości. Jednak nie charakteryzuje się całkowitym jej brakiem, wręcz przeciwnie. Jedynym minusem jest brak wyróżnienia obiektu, który znajduje się bardzo blisko obiektywu.
Kamera internetowa – szerokość kąta widzenia
Ostatni ważny parametr, na którym warto się pochylić podczas zakupu kamery internetowej, czyli szerokość kąta widzenia. Określenie, które definiuje jakiej wielkości kadr obejmuje obiektyw. Gdy chcemy skupić się na nagrywaniu siebie, bez pomocy osoby trzeciej czy innych obiektów w naszym pomieszczeniu, optymalnym rozwiązaniem będzie kamera rejestrująca obraz w 65 lub 80 stopniach. Analogicznie, gdy planujemy nagrywać większą ilości przestrzeni lub ludzi, to musimy zainwestować w większy stopień np. 90.
Artykuł sponsorowany
Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!
Chciałabym umieścić obraz z widokiem z kamery tylko nie wiem jaką kupić?
Żeby ją udostępnic tutaj: https://spotcameras.com/pl
Ktoś może podpowiedzieć jaka bedzie fajna i nie droga?