Najpopularniejsze
    Czy jest sposób na wyzerowanie Windowsa

    Jak sformatować/przywrócić Windows 10?

    Nowy konkurs AVG - weź udział teraz

    Wybierz imię dla ludka-ninja! Wiosenny konkurs AVG!

    Nowy konkurs AVG

    Pomóż nam wybrać koszulkę dla Trybu i zgarnij NOWE gadżety AVG!

    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    • Strona główna
    • Tu zacznij
    • Porady
      • Dla domu
      • Dla firmy
      • Dla szkoły
      • Android
      • Windows
      • Przydatne programy
        • Komputer
        • Mobilne
    • Ciekawostki
    • AVG
      • Strona AVG w Polsce
      • AVG krok po kroku
      • Blog AVG
      • Informacje prasowe
      • Napisali o AVG
      • Promocje
      • Programy
        • Dla domu
        • Dla małej firmy
        • Dla biznesu
      • Forum
    • AVAST
    • Kontakt i współpraca
    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    Strona główna»Porady dla firmy»Kalendarz Google – banalnie prosta organizacja spotkań
    Porady dla firmy

    Kalendarz Google – banalnie prosta organizacja spotkań

    Brak komentarzyPrzeczytasz w 4 minuty

    Kalendarz Google to jedna z podstawowych aplikacji oferowanych przez potentata z Mountain View. Aby móc korzystać z rozwiązania, w pierwszej kolejności zakładasz konto w usłudze pocztowej Google – Gmail. Mając konto, otrzymujesz dostęp do wszystkich aplikacji i usług oferowanych przez Google.

    Kalendarz Google – Jak korzystać?

    Aby wejść w Kalendarz Google, na początku musisz zalogować się do swojego konta Gmail. Jako zalogowany użytkownik możesz z poziomu samej wyszukiwarki wejść w Kalendarz Google. Możesz też to zrobić poprzez Gmail. Zakładając, że jesteś zalogowany, wystarczy, że klikniesz w znaczek kwadracików w prawym górnym rogu ekranu i wybierzesz Kalendarz Google

    Google Kalendarz
    Aby dostać się do Kalendarza Google, wystarczy wybrać aplikację z górnego paska

    Po kliknięciu, zostajesz przeniesiony na swój Kalendarz Google.

    Kalendarz Google - widok
    Tak wygląda Kalendarz Google

    Najważniejszą  funkcją Kalendarza Google jest oczywiście zarządzanie czasem. Możesz dodawać wydarzenia, edytować je, a nawet zapraszać do nich współpracowników! Co więcej, w ramach jednego konta możesz utworzyć sobie parę kalendarzy (np. Dział IT, Dział Marketing, Dział Administracji) i nadać odpowiednie uprawnienia dostępu dla pracowników. Powiedzmy, że chcesz zorganizować szkolenie z nowego produktu dla pracowników IT i Marketingu.

    1. Najpierw tworzysz wydarzenie. W tym celu wybierasz datę i godzinę, na którą chcesz zebrać pracowników, a przy okazji zasugerować im, ile będzie trwało szkolenie. W tym wypadku to będzie Środa, godzina od 12:00 do 15:00. Klikasz w godzinę rozpoczęcia i przesuwasz do optymalnej pory.

    2. Jak zauważyłeś, wyskoczyło okno z informacją o podaniu nazwy wydarzenia. W tym wypadku wpisujesz np. Szkolenie z Nowego Produktu. Po uzupełnieniu pola możesz stworzyć wydarzenie lub je edytować. Jeśli chcesz dokładniej je opisać, klikasz Edytuj Wydarzenie.

    Kalendarz Google - widok
    Tak wygląda Kalendarz Google

    Powiadomienia i zapraszanie współpracowników – proste jak nigdzie

    W tym panelu możesz zmienić datę/godzinę wydarzenia, a nawet ustawić, aby było cykliczne, czyli organizowane np. co tydzień, o tej samej porze. Następnie możesz dodać dokładny opis (np. miejsca lub nazwisko szkoleniowca). Szczególnie ciekawą funkcją są tzw. Powiadomienia. Ich celem jest przypomnieć wcześniej zaproszonym pracownikom o szkoleniu. Powiedzmy, że chcesz, aby dzień przed szkoleniem Kalendarz Google przypomniał Ci o nim. Domyślnie ustawiony jest typ powiadomienia POP i 30 min przed wydarzeniem. Możesz jednak przestawić go na Email, dzięki czemu dostaniesz przypomnienie na skrzynkę mailową. Do tego zmieniasz np. na 24 godziny lub 2 dni i gotowe. W razie konieczności możesz ustawić oczywiście więcej powiadomień, klikając Dodaj powiadomienie.

    W przypadku szkolenia, dobrze mieć pewność, kogo się zaprasza, kto przyjął zaproszenie a kto z jakiś powodów je odrzucił. Kalendarz Google daje możliwość zapraszania pracowników a ponadto zbierania informacji zwrotnej, kto i w jaki sposób ustosunkował się do uczestnictwa w szkoleniu.

    Ustawienia w Google Kalendarz
    Widok ustawień w kalendarzu Google

    Istotne ułatwienie, które oferuje Kalendarz Google polega na możliwości udostępnienia kalendarzy nawet tym osobom, które nie mają konta w Google lub są spoza firmy. Jedyne, co trzeba zrobić to wejść po lewej stronie ekranu w wybrany Kalendarz Google i kliknąć Ustawienia. Następne zjeżdżasz na dół strony i klikasz niebieski znaczek „HTML”. Pojawi Ci się POP z linkiem do Twojego Kalendarza, który wystarczy pokazać osobie spoza firmy lub po prostu wysłać go w treści maila. I gotowe.

    Synchronizacja z Androidem Kalendarza Google

    Jedną z podstawowych zalet Kalendarza Google jest możliwość synchronizacji
    z aplikacją mobilną.
    Oznacza to, że te same treści, co w Kalendarzu Google na Twoim komputerze służbowym, znajdą się automatycznie na Twoim smartfonie. Korzyści są bardzo duże, np. w przypadku handlowców, którzy dużo czasu spędzają
    w terenie, owszem, do wprowadzania danych klientów posługują się komputerem stacjonarnym lub laptopem, jednak większość swojego czasu spędzają z telefonem. Synchronizacja to z kolei gwarancja, że będziesz zawsze na bieżąco
    z wydarzeniami, które umieścisz w kalendarzu.
    Jak to zrobić?

    1. Wchodzisz w Ustawienia.

    Ustawienia
    Aby zsynchronizować Google Kalendarz z androidem, trzeba wejść w ustawienia.

    2. Następnie Konta i Synchronizacja

    Android Ustawienia
    Widok Ustawień Android

    3. A na końcu zaznaczasz Auto-synchronizacja.

    Android - Auto-synchronizacja
    Widok opcji Auto-synchronizacja w systemie Android

    W ten sposób ustawiłeś usługę Kalendarz Google tak, że za każdym razem, gdy zostaną wprowadzone w nim zmiany, automatycznie pojawią się na wszystkich podpiętych do konta urządzeniach.

    Jak sam widzisz, aplikacja Kalendarz Google może być nie lada ułatwieniem w Twojej codziennej pracy. Odpowiednio skonfigurowany zaoszczędzi Ci czas, a przede wszystkim znacznie wpłynie na efektywność Twoich działań. Nic, tylko korzystać.

    ___

    Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź AVG antywirus dla firmy. Kompleksowa ochrona dla plików, przelewów i wszystkiego co najważniejsze w firmie.
    antywirus avg logo

     

    Oceń artykuł
    [Głosów: 0 Średnia: 0]

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

    Prowadzisz małą lub średnią firmę?

    Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

    Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

    Pobierz e-book teraz!

    Google instrukcja kalendarz narzędzia google
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    trybawaryjny
    • Facebook

    Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

    Subscribe
    Powiadom o
    guest
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Najnowsze komentarze
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Cieszę się, że nasz wpis się przydał :)Od czego zależy prędkość hostingu?
    • Lidia Noszę się z założeniem sklepu internetowego i szczerze mówiąc, szukałam tych informacji. A...Od czego zależy prędkość hostingu?
    • marx89 dzięki za te 2 stronki :) nie znałem, qpony też wydają się spoko, a to pozwoli zaoszczędzi...Aplikacja z promocjami – którą wybrać?
    • Marcin Problem jeśli aktualizacja systemu popsuje sprzęt. Kiedyś tablet miał aktualizację android...Aktualizacja oprogramowania: 3 powody, dla których nie warto tego odkładać
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Przykro nam to słyszeć, ale niestety nie jesteśmy tu w stanie nic pomóc. Na samym d...Przegląd Coin Market Solutions: analiza warunków, opinie na temat licencjonowanej giełdy kryptowalut
    Skuteczny Antywirus
    Encyklopedia Bezpieczeństwa
    Odbierz darmowe porady od AVG
    O nas

    TrybAwaryjny.pl to strona stworzona specjalnie dla użytkowników antywirusa AVG. Oprócz szeregu porad i artykułów dotyczących bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj wszystko to co jest związane z programami AVG w Polsce. Możecie również zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa komputerów ekspertom pomocy technicznej AVG.

    Znajdź nas na FB
    Facebook YouTube
    • Polityka prywatności
    • Regulamin
    © 2023 Trybawaryjny.pl

    Wypełnił powyższe pole i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.

    wpDiscuz