Jobsora – najlepsza strona wyszukiwania ofert pracy

2

Kompleksowa polityka bezpieczeństwa staje się powoli podstawowym wymogiem funkcjonowania firm. Informacja, która obecnie jest najbardziej poszukiwanym towarem, może łatwo wyciec lub zostać skradziona. Nieprzypadkowo wiele działań hakerów ma na celu właśnie skopiowanie baz danych z rekordami użytkowników (pamiętacie ostatnią sprawę Morele.net o której pisaliśmy)?

To stawia przed firmami wiele nowych wyzwań. Nie dość, że muszą chronić swoje zasoby, które np. decydują o przewadze technologicznej lub pozycji na rynku, to jeszcze mają na głowie RODO. Cyberbezpieczeństwo staje więc jednym z najważniejszych zagadnień dla wszystkich prowadzących biznes. A to odbija się w zapotrzebowaniu na ludzi, którzy potrafią go zapewnić.

A może zostać administratorem?

Zastanawialiście się kiedyś nad zmianą pracy? Przekwalifikowaniem się na „informatyka”?

Wystarczy spojrzeć na oferty zatrudnienia na jakimkolwiek portalu rekrutacyjnym (np. Jobsora) by przekonać się, że dla takich osób nie zabraknie pracy.

Firmy wciąż potrzebują administratorów, zajmujących się kompleksowo „ogarnianiem” wszystkiego co dzieje się w zakresie IT w firmie; pilnowania, by nie pojawiały się luki bezpieczeństwa i dbania o stabilność systemów.

Dobry administrator działa zawsze o krok przed hakerami – na bieżąco sprawdza co w sieci piszczy, pilnuje aktualizacji, sprawdza nowe metody ataków i zabezpiecza firmową sieć przed potencjalnym włamaniem. To praca 24/24, ale dająca dużą satysfakcję.

Twórcy aplikacji

Drugim, równie obiecującym kierunkiem rozwoju, jest programowanie. W tej dziedzinie odnajdą się ci, którzy lubią tworzyć nowe rzeczy, są kreatywni i otwarci na nowości.

Programistów zatrudnia się właściwie wszędzie: od firm tworzących systemy operacyjne, aż po koncerny samochodowe. Wiesz, że twój samochód, zegarek i wiele innych rzeczy działa w oparciu o napisany dla nich skrypt? Nie mówiąc już o aplikacjach do biegania, zarządzania i grach na smartfona, których masz pełno w komórce.

Ta dziedzina na pewno będzie się rozwijała. Wraz z nią pojawi się problem zabezpieczenia apek przed wstrzyknięciem złośliwego kodu przez hakera. Po raz kolejny na pierwszym miejscu będzie… bezpieczeństwo.

Ciągła automatyzacja procesów i coraz więcej czynności, które można wykonać online są gwarancją, że praca dla specjalistów od IT zawsze się znajdzie. Jeżeli myślisz o zmianie pracy, to nowy rok jest dobrym momentem by poszperać na portalach rekrutacyjnych lub poszukać kursów doszkalających. Spece od cyberbezpieczeństwa będą zawsze w cenie!

Artykuł przygotowany prze partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BestNet
3 lat temu

Wydaje mi się, że założenie własnej działalności jest teraz lepszym pomysłem. Ewentualnie własny sklep internetowy. Wkładasz sporo pracy ale jest to Twoje dzieło i wszystkie Twoje decyzje związane są z działaniem Twojej firmy

Tomasz Wasiewicz
3 lat temu
Reply to  BestNet

Dziękujemy za komentarz. Jest wiele plusów i minusów tak pracy dla siebie, jak i dla kogoś. Warto poznać obie możliwości i samemu zdecydować.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku