Jakiego rodzaju dane zabezpieczamy na smartfonie?

0

Przeanalizowaliśmy sposoby blokowania prywatnych danych na podstawie informacji dostarczonych przez miliony użytkowników. Wyniki Cię zaskoczą.

Ponad 100 milionów ludzi korzysta z AVG AntiVirus for Android, aby zabezpieczać swoje dane i urządzenia. Popularność naszego programu w dużej mierze zawdzięczamy funkcji “App Locker”.

Przy współpracy z użytkownikami poznaliśmy, jakie dane użytkownicy smartfonów chcą chronić najbardziej oraz, jaki sposób aktualizacje aplikacji wpływają na ich poczucie prywatności.

Komunikatory na pierwszym miejscu

Prywatne wiadomości to zdecydowanie najlepiej chronione i zabezpieczone informacje na  smartfonie. Cztery z pięciu najlepiej zabezpieczonych aplikacji to komunikatory tekstowe z WhatsApp na pierwszym miejscu.

Wśród aplikacji, które najlepiej bronią prywatność swoich użytkowników, znalazł się Facebook i Whatsapp

Aplikacje, które najlepiej chronią dane swoich użytkowników to przede wszystkim komunikatory.

 

Dane personalne

Jak można się było spodziewać, kolejne miejsce zaraz po komunikatorach, zajmują aplikacje kontrolujące media społecznościowe i zarządzające obrazami na smartfonie. Badania pokazują, że ludzie stosują różne sposoby, aby ich życie osobiste pozostało prywatne.

Również programy, które dobrze chronią Naszą prywatność, to aplikacje mediów społecznościowych

Drugie miejsce pod względem bezpieczeństwa prywatnych danych zajęły serwisy społecznościowe, co nie jest szczególnym zaskoczeniem.

 

Ustawienia prywatności

Podczas instalacji niektórych programów możesz nieświadomie umożliwić im dostęp do osobistych i poufnych plików. Przy dużej ilości zainstalowanych aplikacji łatwo zapomnieć, które z nich posiadają specjalne uprawnienia.

Zainstalowane aplikacje w znacznym stopniu ułatwiają operowanie smartfonem. W zamian jednak, dajesz aplikacji dostęp do plików znajdujących się w telefonie. Na przykład, aby używać Instagramu, musisz najpierw umożliwić dostęp programu do galerii.

Oznacza to, że każda aplikacja posiada własne ustawienia prywatności dla każdego użytkownika, a także przechowuje prywatne informacje, którymi niekoniecznie chcesz się dzielić.

Taka jest właśnie rola funkcji App Locker, dostępna jako część pakietu PRO. App Locker pomoże Ci zabezpieczyć wybrane pliki i nałożyć na nie hasło.

To mogą być Twoje wiadomości lub aplikacja, której nie powinno używać Twoje dziecko, decyzja zależy całkowicie od Ciebie.

Przy instalacji nowego programu warto uważnie czytać powiadomienia wyświetlane przez instalator. Może się okazać, że automatycznie klikając „Dalej” udzielamy programowi dostępu do naszej galerii lub innych poufnych informacji.

Masz swoje spostrzeżenia odnoś blokowania danych?  W komentarzach dochodzi do bardzo ciekawych dyskusji. Jeśli chciałbyś się podzielić swoją opinią, z pewnością dodatkowo coś podpowiemy 🙂

Tekst ukazał się pierwotnie na blogu AVG:

//now.avg.com/what-data-do-you-protect-on-your-phone/

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku