Jaka była pierwsza gra komputerowa?

0

Gry komputerowe są rozrywką współczesnych pokoleń. Potrafią zabijać czas, dostarczać nowych wrażeń, ale również kształcić. Jednak ich era rozpoczęła się w ubiegłym stuleciu.


Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!

Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!


Za pierwszą grę w pełni komputerową uznaje się Spacewar! Wcześniej powstały gry wideo uruchamiane na oscyloskopach lub nie generujące sygnału wideo.

Spacewar! została stworzona w 1961 roku przez Steve’a Russella na komputerze PDP-1. Akcja gry toczyła się w kosmosie. Była to strzelanka przeznaczona dla dwóch graczy. Gracze kierowali statkami kosmicznymi. Celem gry było pokonanie przeciwnika- zestrzelenie wrogiego statku.

W 2013 roku nadano jej twórcy tytuł Pioniera Branży Gier Komputerowych.

Ciekawostką jest, że w tamtych czasach gry komputerowe nie miały racji bytu, ponieważ komputery były wielkich rozmiarów i były niedostępne dla zwykłych ludzi.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spacewar!

Oceń artykuł
[Głosów: 4 Średnia: 4]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku