Jak zmienić swoje IP?

1

Szerzej o IP pisaliśmy tutaj. W tym tekście skupimy się wyłącznie na jego zmianie. Jeśli zatem trafiliście tu przypadkiem to zachęcamy do odwiedzenia właśnie tamtego artykułu. Teraz zaś poznacie trzy różne metody na zmianę IP.


Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź


1.Jak sprawdzić własne IP?

Mówiliśmy już wcześniej o tym, że można je sprawdzić w wierszu poleceń. Nie mniej jednak tam umieszczone jest lokalne IP, które różni się od tego, jakie widzi Internet, gdy po nim surfujemy. Warto, dla praktyki, sprawdzić jak to jest u was. Najpierw dowiemy się jakie mamy zewnętrzne IP. Wejdźcie tutaj: whatismyipaddress.com.

Wpierw wciśnijcie przycisk Windows i zacznijcie pisać cmd, po czym kliknijcie Enter. Waszym oczom ukaże się powrót do przeszłości, czyli znany i lubiany Wiersz poleceń. W nim napiszcie ipconfig i ponownie wciśnijcie Enter.

Teraz powinniście zobaczyć adres IP, to ten na pozycji IPv4 Address. Jak widzicie, mój to 192.168.200.101. Jeśli korzystacie z routera to wasz adres również może się zaczynać od 192.168. a potem najpewniej będziecie mieć 0 lub 1 jako trzecią liczbę.

Wiersz poleceń Windows

Wiersz poleceń Windows, po wpisaniu polecenia ipconfig

 

2.Zmieniamy ustawienia sieciowe Windows

To co możecie zrobić to wymusić Windowsowi, żeby traktował wasze urządzenie jako inny adres IP. Działa to w ten sposób, że znajdujecie serwer proxy, która umożliwia takie rzeczy. Spisujecie jego adres IP oraz port, jeśli jest inny niż domyślny 8080. Otwieracie Menu Start i zaczynacie pisać Ustawienia. Jak tylko się pojawią kliknijcie je. W nich wybieracie Sieć i Internet.

Ogólne ustawienia Windows 10

W ogólnych ustawieniach Windows 10 wybieracie Sieć i Internet.

Z lewej strony wybierzcie zakładkę Serwer proxy. Teraz zielona ramka na obrazku naprowadzi was na odpowiednią sekcję karty. Należy kliknąć na przycisk pod etykietą Użyj serwera proxy. Podajemy wszelkie dane do serwera proxy, z którym chcemy się połączyć. Dalej zastanawiamy się, czy chcemy zaznaczyć opcję aby nie używać serwera proxy dla adresów lokalnych (bardzo ważna kwestia w miejscu pracy, gdzie do niektórych serwisów trzeba mieć IP lokalne). Gotowe!

Ustawienia serwera proxy

Podajemy szczegółowe ustawienia serwera proxy.

3.Zmieniamy ustawienia karty sieciowej

Jest też drugi sposób na to, bardziej zaawansowany. Otwieracie Centrum sieci i udostępniania. Następnie, z lewej, wybieracie Zmień ustawienia karty sieciowej, spośród połączeń wybieracie to, które jest aktywne, klikacie na nie prawą myszą i wybieracie Właściwości. Klikacie, zaznaczając tę opcję od razu, na Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) i następnie na Właściwości. W tej chwili powinno być wybrane Uzyskaj adres IP automatycznie. Zamiast tego klikacie na Użyj następującego adresu IP i wypełniacie 3 pola poniżej.

Kolejne kroki zmiany adresu IP

Kolejne kroki zmiany adresu IP

4.Jeśli nas to przerasta, skorzystajmy z VPN

Nadal może nie udać się w ten sposób obejść przykładowo blokady regionalnej wybranej strony WWW. W takim przypadku przydatny może być program do sieci VPN. My polecamy HMA!, o którym poczytacie więcej tutaj. Aplikacja umożliwia połączenie się z blisko 200 krajami.

HMA! Jednym kliknięciem łączy z innym serwerem proxy

HMA! Jednym kliknięciem łączy z innym, bezpiecznym serwerem proxy.

Wybierzecie je w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Dostępna jest także bardzo duża liczba różnych lokalizacji w obrębie Stanów Zjednoczonych, jeśli byście potrzebowali obejrzeć jakieś wydarzenie sportowe. HMA! Zintegrowana jest z pakietem AVG, ale też możecie ją ściągnąć na smartfony i w ramach jednej licencji.


Sprawdź nasze programy i darmowe poradniki

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się


5.Czy coś pozostaje niejasne? Pytajcie!

Jeśli chcielibyście o coś dopytać, jakaś kwestia została za mało wytłumaczona, macie ochotę wiedzieć więcej, to piszcie tu w komentarzach lub na Facebooku. Odpowiemy na każde pytanie.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku