Jak działa zapora Avast?

0

Avast wychodzi z założenia, że jeśli zamyka się drzwi wejściowe do mieszkania lub biura to tak samo powinno się podchodzić do lokalnej sieci. Do tego celu proponuje skorzystanie z Zapory. Pamiętajcie, że każdy użytkownik Internetu jest w równym stopniu zagrożony atakiem, gdyż najczęściej robią to boty – automatyczne programy.

Dlaczego warto się tym zainteresować?

Wasz komputer, jeśli tylko jest podłączony do sieci, co chwila wysyła i odbiera informacje z sieci. Bardzo łatwo można przegapić moment, w którym ktoś niepowołany połączy się z waszym sprzętem, użyje go jako komputera-zombie albo zwyczajnie przejmie nad nim kontrolę. Taka sytuacja zwiększa prawdopodobieństwo, że do waszych drzwi zapuka policja z nakazem i podejrzeniem, że zrobiliście coś złego.

Jak działa Zapora Avast?

Zapora Avast to narzędzie dostępne z poziomu Avast Internet Security. Domyślnie usługa jest aktywna i reaguje na bieżąco. Możecie także wejść w jej ustawienia, gdzie przejrzycie wszystkie połączenia sieciowe, znajdziecie dzienniki aktywności, a także zarządzicie starymi regułami dotyczącymi już posiadanych aplikacji.

Szukasz dobrego antywirusa? Zobacz programy AVAST 

Pytania?

To jak? Przekonaliśmy was, że zapora jest wam potrzebna? Jeśli potrzebujecie dowiedzieć się czegoś więcej piszcie w komentarzach.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku