Jak działa niszczarka danych Avast?

0

Avast dba o nasze bezpieczeństwo na wielu polach. Korzystacie z komputera do celów służbowych? Czy wiecie, że gdy oddajecie komputer do serwisu, to ostatnio skasowane pliki z dysku można odzyskać? Jeśli więc macie ważne pliki, które chcecie skasować tak, by nikt ich nie zobaczył, to polecamy skorzystać z Niszczarki plików.

Dlaczego warto się tym zainteresować?

Bardzo popularne ostatnio zrobiło się leasingowanie sprzętu komputerowego. Taki sprzęt po zakończeniu okresu kredytowania najczęściej trafia ponownie na sprzedaż i może go kupić dowolna osoba. Wyobraźcie sobie, że kasujecie pliki z dysku i oddajecie go do sklepu, a nabywca odzyskuje wasze umowy z klientami, raporty finansowe i plany rozwoju firmy na kolejne 5 lat. Przerażające, prawda?

Jak działa Niszczarka plików?

Aby pozbyć się plików z dysku HDD trzeba nadpisać kilkakrotnie dany sektor, w którym znajdował się plik. Dopiero taki proces uniemożliwia przywrócenie danych. Jako sektor przydzielany jest losowo i automatycznie, nie ma opcji by celowo zapełnić lukę po skasowanym. By mieć 100% pewność, że informacje zostaną skasowane dokładnie polecamy skorzystać z Niszczarki plików, która nadpisanie i zwolnienie odpowiedniego sektora zrobi za nas.

Sprawdź najlepsze antywirusy od AVASTA.

Pytania?

Jeśli interesują was szczegóły opisanych tu procesów, koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzach.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź antywirus AVAST i dołącz do ludzi Cieszących się bezpieczeństwem swojego komputera.

antywirus avast logo
 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

Na co dzień zajmuję się bezpieczeństwem IT w Centrum Nauki, sprzedaję narzędzie do dokumentowania baz danych i pomagam wielu małym studiom wypromować ich gry. Po godzinach zaś ratuję niewiasty i światy w niezliczonych właśnie grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na stronie gamesguru.org.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku