Jak włożyć kartkę do drukarki, żeby wydrukować na drugiej stronie?

0

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są obecnie powszechnie wykorzystywanym sprzętem biurowym. Korzysta się z nich w domu, instytucjach różnego rodzaju, firmach. Aby zaoszczędzić materiały eksploatacyjne – papier do drukarki, ksero, często wykonuje się druk dwustronny. Nie zawsze jednak jest on prosty w realizacji. Przeczytaj, jak włożyć kartkę do drukarki, żeby wydrukować na drugiej stronie tekst czy grafikę i z jakich funkcji urządzenia warto w takiej sytuacji skorzystać.

Dwustronny druk na prostych drukarkach

Drukowanie dwustronne może być automatyczną funkcją drukarki, jednak w prostych modelach zwykle nie ma specjalnego podajnika to umożliwiającego. Mimo to oprogramowanie urządzenia najczęściej umożliwia zaznaczenie opcji dwustronnego druku, dzięki czemu drukarka w odpowiedni sposób przygotowuje wielostronicowy druk, by był możliwy zadruk na obydwu stronach i zachowanie właściwej kolejności. Jak włożyć kartkę do drukarki, żeby wydrukować na drugiej stronie?

Jest to uzależnione od sposobu działania drukarki, jednak najczęściej należy:

  • unieść kartkę w taki sposób, jak została wysunięta przez podajnik drukarki,
  • obrócić ją na drugą stronę poprzez obrót wokół dłuższej krawędzi, bez zmiany orientacji góra-dół kartki,
  • umieścić w ten sam sposób w podajniku drukarki, na wierzchu.

Warto włączyć funkcję druku dwustronnego w oprogramowaniu dedykowanym do drukowania na urządzeniu, gdyż zwykle wskazuje on dokładnie na to, w jaki sposób umieszczać papier w drukarce po zadruku pierwszej strony.

Jak wydrukować tekst na obu stronach kartki.

Wykonaj kilka prostych kroków aby wydrukować tekst z obu stron.

Na co zwrócić uwagę przy dwustronnym wydruku?

Warto drukując dwustronnie na drukarce uważnie umieszczać nowe kartki w podajniku papieru. Jeżeli jest to świeża ryza, powinna zostać:

  • sprawdzona pod kątem sklejenia czy złączenia kartek,
  • „przewietrzona”, przekartkowana by uniknąć wciągania przez drukarkę więcej niż jednej kartki,
  • ułożona równo zgodnie z oznaczeniami na urządzeniu.

Dwustronny druk jest zwykle możliwy na standardowym typie papieru, warto jednak upewnić się, że stosowany rodzaj na to pozwala.

Wydruk na drugiej stronie w drukarkach atramentowych

Szczególną uwagę należy przyłożyć do wydruków na drugiej stronie kartki w przypadku drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych. Tu należy odczekać chwilę, aż wyschnie tusz na pierwszym wydruku. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużego pokrycia kartki kolorem. Ważne jest również możliwe uniknięcie dotykania druku tuż po jego wykonaniu. Kartkę można złapać za marginesy, które w praktycznie każdej drukarce są dostatecznie szerokie.

Dwustronne drukowanie na drukarce.

Automatyczne drukowanie dwustronne to oszczędność czasu i tuszu.

Automatyczne drukowanie dwustronne

Kwestia tego, jak włożyć kartkę do drukarki, żeby wydrukować na drugiej stronie przestaje mieć znaczenie w sytuacji, gdy korzysta się z zaawansowanych urządzeń biurowych wspierających druk dwustronny. One w automatyczny sposób, jeżeli w opcjach drukowania zaznaczysz druk dwustronny, będą w odpowiedni sposób pobierać papier. Oczywiście drukowane dokumenty muszą zajmować przynajmniej dwie strony, a wsadzany do drukarki papier powinien być pusty.

Szukasz dalszych informacji? Sprawdź Ceneo.pl!

Chcesz wiedzieć więcej o sposobach drukowania, doborze drukarek i nowinkach technologicznych z nimi związanymi? Wejdź na Ceneo.pl, gdzie przeczytasz wiele przydatnych informacji. Tu również znajdziesz doskonałe modele drukarek oraz niezbędne materiały eksploatacyjne do nich. Przeczytaj porady specjalistów, poznaj rekomendowane produkty, sprawdź zaufane opinie użytkowników i wybierz rozwiązania, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku