Kto potrzebuje iPada?

0

Wśród wielu tabletów dostępnych na rynku iPad jest prawdopodobnie jednym z nielicznych, które się naprawdę wyróżniają. Jest tak dlatego, że nie posiada on tradycyjnej klawiatury, wykorzystuje mobilny system operacyjny, nadaje się do wielu różnych zadań jak żaden inny tablet, a do tego jest cienki jak brzytwa. Czy jest to jednak sprzęt dla każdego? Prawdopodobnie nie. Istnieją jednak osoby, dla których iPad to absolutny must-have.

Dorywczy użytkownik komputera

Jeśli do tej pory korzystałeś z komputera jedynie do sprawdzania poczty, surfowania po Internecie, oglądania seriali i obróbki zdjęć, iPad może być dla Ciebie świetną opcją zamiast komputera, szczególnie że model podstawowy tego urządzenia można kupić w relatywnie przystępnej cenie. iPad to także świetny zamiennik przenośnego czytnika ebooków oraz odtwarzacza filmów. Jedynym problemem, który można napotkać, korzystając z iPada, jest pisanie długiego dokumentu wymagającego  formatowania. iPad nie jest najlepszym urządzeniem do tworzenia plików tekstowych. Zdecydowanie lepiej nadaje się do tego tradycyjny laptop.

Biznesmen w podróży

Cena i specyfikacje iPada  sprawiają, że urządzenie to może naprawdę stanowić atut dla osób, które nieustannie odwiedzają klientów i przedstawiają im różnego rodzaju prezentacje. iPad doskonale nadaje się do wyświetlania, a nawet tworzenia wykresów, prezentacji i filmów demonstracyjnych. Wystarczy położyć go płasko na stole konferencyjnym, gdzie wszyscy będą mogli obejrzeć wyświetlane w ten sposób treści bez konieczności ściskania się przed laptopem. Dodatkowo iPad jest tak cienki i lekki, że podróżujący w interesach mogą z łatwością zmieścić go w małej teczce. iPad daje także możliwość korzystania z dostępnych dla użytkowników iPhonów programów dedykowanych firmom na większym ekranie. Ważny jest także czynnik prestiżu. Produkty firmy Apple są niewątpliwie uznawane za prestiżowe w świecie biznesu. Jeśli więc chcesz zrobić wrażenie na swoich klientach, iPad będzie do tego doskonałym narzędziem.

Użytkownicy pecetów, chcący przejść na iOS

Applomania zazwyczaj zaczyna się od iPhone’ a. Osoby, które decydują się na telefon z systemem operacyjnym iOS bardzo często dzięki temu doświadczeniu przenoszą się po jakimś czasie z pecetów na  komputery iMac.  Podobnie iPad – może służyć jako brama między światem Windows i iOS.  Wiele osób, które korzystały zWindowsa przez całe życie, boi się przejść bezpośrednio na nową platformę. Kupienie iPada może być dobrym sposobem na ułatwienie korzystania z produktu firmy Apple bez pełnego przejścia na komputer iMac.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku