Internet symetryczny dla firm – czy warto się nim zainteresować?

0

Internet i dostęp do sieci to dzisiaj absolutna podstawa w wielu przedsiębiorstwach. Często dosłownie nie jesteśmy w stanie wykonywać naszej pracy, jeżeli nie mamy pod ręką szybkiego, sprawnego łącza. Dlaczego warto rozważyć wyposażenie się w światłowód symetryczny, jeżeli właśnie poszukujemy lepszych rozwiązań dla firm? Na czym polega jego fenomen i o czym warto wiedzieć, zanim zamienimy swój obecny internet na symetryczny?

1. Dlaczego internet firmowy powinien być jak najlepszy?

2. Łącze symetryczne – czym różni się od zwykłego?

3. Światłowód symetryczny dla firm – czy to dobry wybór?

4. O czym pamiętać przy wyborze internetu symetrycznego?

Dlaczego internet firmowy powinien być jak najlepszy?

Wybierając internet dla firmy powinniśmy kierować się nie tylko jego ceną, ale również parametrami. W końcu zależy nam na tym, aby dostępne łącze było stabilne, szybkie i pozwalało na swobodne korzystanie z sieci. Z tego powodu jeżeli właśnie stoimy przed wyborem, warto poświęcić chwilę czasu na dokładne przejrzenie ofert na rynku, tak aby wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie, idealnie dopasowane do potrzeb naszego przedsiębiorstwa.

Łącze symetryczne – czym różni się od zwykłego?

Obecnie bardziej popularnym i częściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest łącze asymetryczne. W przypadku internetu dla firm lepszą opcją jest jednak internet symetryczny, czyli taki, w którym prędkość pobierania i prędkość wysyłania danych jest do siebie zbliżona. W ten sposób uzyskujemy stałe, pewne łącze, które jest również o wiele szybsze niż typowy internet, z jakiego korzystamy w domu. To rozwiązanie szczególne dobre dla firm, w których prędkość wysyłania jest równie istotna co tempo pobierania danych. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/internet-dla-firm/netia-bdi.

Światłowód symetryczny dla firm – czy to dobry wybór?

Symetryczne łącze ma wiele zalet, które idealnie wpiszą się w potrzeby przedsiębiorstwa. Przede wszystkim możemy łatwo podzielić go na wiele różnych urządzeń, w dodatku bez straty dla szybkości. Unikamy tym samym paraliży komunikacyjnego, ponieważ zarówno wysyłanie danych jak i tempo odbierania danych będą wciąż na bardzo wysokim poziomie.

Kolejną istotną zaletą jest gwarancja prędkości. O ile w przypadku połączeń prywatnych najwyższe podawane przez dostawcę wartości są jedynie maksymalnymi, o tyle symetryczne łącze internetowe zawsze posiada takie samo tempo pracy. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy od stabilności sieci zależy nasza codzienna praca, jak na przykład podłączenie serwerów czy korzystanie z programów wymagających stałego bycia online.

Chociaż kwestie techniczne to bardzo ważna rzecz w przypadku internetu firmowego, wybierając symetryczne łącze mamy jeszcze jedną istotną zaletę. Dzięki znacznie lepszej łączności będziemy w stanie w pełni profesjonalnie zaprezentować się na każdej wideorozmowie, konferencji i dowolnym spotkaniu odbywającym się online – jakość dźwięku i streamu jest w przypadku internetu symetrycznego istotnie lepsza.

O czym pamiętać przy wyborze internetu symetrycznego?

Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w łącze symetryczne dla firm, powinniśmy przede wszystkim określić, jakich parametrów oczekujemy od naszego internetu. W końcu firma firmie nierówna, a zbyt słabe łącze może być dla nas większym problemem niż poprawą warunków. Dobrym pomysłem jest również uważne dobranie naszego nowego dostawcy – dane i opinie na ten temat możemy zebrać z sieci lub podpytać naszych znajomych, którzy również prowadzą swoje przedsiębiorstwa.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku