Interfejs AVG PC TuneUp

0

instrykcja jak korzystać z avg pc tune up

W przypadku każdego dobrego oprogramowania przemyślany interfejs jest zwykle połową sukcesu. Dobra aplikacja to nie tylko kod programu, multum funkcji, ale także przemyślany interfejs umożliwiający użytkownikowi końcowemu łatwe opanowanie i korzystanie z funkcjonalności owej aplikacji. Pora przyjrzeć się dokładniej jak pod tym kątem wypada oprogramowanie optymalizacyjne AVG PC TuneUp.

W interfejsie użytkownika AVG PC TuneUp możemy wyróżnić trzy główne elementy:

    główne okno aplikacji (tablica przyrządów)
    mini aplikacje obszaru powiadomień
    widżet pulpitu

Główne okno aplikacji

Zostało one podzielone na trzy sekcje funkcyjne.

Pierwszą sekcje ustawień, pomocy i wsparcia. Zostały tam umieszczone skróty umożliwiające szybką zmianę głównych ustawień, dostęp do pomocy offline i online, rejestracji produktu oraz szybkie aktualizacji.

AVG_PC_INT_1

Drugą sekcje zakładek, która składa się z sześciu następujących zakładek: Tablica, Optymalizuj, Oczyść, Napraw Problemy, Personalizuj, Wszystkie Funkcje.
Dzięki oparciu tej części na prostych hasłach, potencjalny użytkownik ma szybki i łatwy dostęp do konkretnego modułu, co pozwala nam znacznie zaoszczędzić czas.

AVG_PC_INT_2

Trzecią sekcję narzędzi i statusu optymalizacji. Po wybraniu konkretnej zakładki, wyświetlane są w niej dostępne narzędzia optymalizacji, jej statusu, informacje o wynikach lub przewidywanych sposobach optymalizacji.

AVG_PC_INT_3

Mini aplikacja obszaru powiadomień

Jest uzupełnieniem głównego interfejsu aplikacji. Jej zadaniem jest dostarczanie najważniejszych informacji o stanie procesu optymalizacji.

Została umiejscowiona w obszarze powiadomień, umieszczonym w prawym dolny rogu w okolicy zegara i kalendarza.

AVG_PC_INT_4

Klikając raz lewym przyciskiem myszy na ikonę AVG PC TuneUp w zasobniku uzyskujemy dostęp do właściwej mini aplikacji.

Zadaniem mini aplikacji obszaru powiadomień jest wyświetlanie informacji: o stanie sytemu, automatycznej konserwacji, postępach optymalizacji w czasie rzeczywistym. Mini aplikacja umożliwia także szybkie przełączanie się między trybami optymalizacji oraz uruchomienie głównego okna aplikacji.

AVG_PC_INT_5

Dodatkowo, jeśli klikniemy raz prawym przyciskiem myszy na ikonę AVG PC TuneUP uzyskujemy szybki dostęp do głównego okna aplikacji, głównych ustawień, ulubionych zadań, szybkiej konfiguracji trybów oraz konfiguracji obszaru powiadomień.

AVG_PC_INT_6

Widżet pulpitu

O jego położeniu na pulpicie decydujemy my sami, może znajdować się na dole, na górze, w lewym bądź prawym rogu ekranu. Pozwala na szybkie uruchomienie tablicy przyrządów. Podobnie jak mini aplikacja umożliwia również szybką zmianę trybów optymalizacji oferowanych przez oprogramowanie AVG PC TuneUP.

AVG_PC_INT_7

//youtu.be/ZY21YzKaGA0

Zachęcam serdecznie do komentowania i dzielenia się przemyśleniami oraz przeglądania drugiej odsłony powstającej serii „AVG krok po kroku”.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUp – program do optymalizacji systemu. Komplet 30 aplikacji pozwalających na wykorzystanie mocy komputera w 100%!
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku