Instalacja i aktywacja AVG PC TuneUp

0

instrykcja jak korzystać z avg pc tune up

Pora na pierwszy artykuł z drugie odsłony poradnika „AVG krok po kroku”. Tym razem przyjrzymy się bliżej oprogramowaniu optymalizującemu AVG PC TuneUp. Jako, że podstawą do używania i testowania tej aplikacji jest posiadanie jej zainstalowanej w systemie zaczniemy od opisu instalacji.

1. Rejestracja

Wybierając komercyjne rozwiązanie zabezpieczające AVG otrzymujemy numer licencyjny. Może być on dostarczony w różnych wersjach.

    • – jeśli kupiliśmy wersje elektronicznej w wiadomości e-mail potwierdzającej zakup jako plik z rozszerzeniem .pdf

avg_pc_tp_inst_01

– jeśli kupiliśmy wersje tradycyjną wersje pudełkową na tylnej okładce podręcznika lub na opakowaniu płyty CD programu.

avg_pc_tp_inst_02

Jeśli klasyczną pudełkową, certyfikat zamieszczony jest w wersji papierowej (karta rejestracyjna znajduje się wewnątrz pudełka, które otrzymacie pocztą lub przez kuriera):

Karta jest dołączana do każdego boxa.
Taka kartę rejestracyjną znajdziecie Państwo w przypadku zamówienia AVG w wersji pudełkowej.

Co dalej?

Sam numer rejestracyjny potwierdza na razie fakt dokonania zakupu oprogramowania.

Jak zarejestrować produkt AVG PC TuneUp?

1. Przygotowujemy certyfikat w postaci elektronicznej lub papierowej.

2. Odwiedzamy witrynę //www.avg.pl/rejestracja

3. Zaczynamy od pierwszego kroku.

W pole ” Wprowadź otrzymany numer licencyjny lub numer handlowy:” wpisujemy/wklejamy nasz unikalny numer rejestracyjny i wybieramy Kontynuuj.

4. Jeśli numer jest poprawny powinniśmy przejść dalej do kroku numer dwa.

5. Wypełniamy pola oznaczone na pomarańczowo (imię, nazwisko, adres e-mail użytkownika końcowego, kod pocztowy, miejscowość (poczta).

6. Jeśli wypełniliśmy pola i sprawdziliśmy poprawność danych wybieramy Dalej.

7.Jeśli rejestracja przebiegła pomyślnie otrzymujemy niepowtarzalny numer licencyjny. Ze względów bezpieczeństwa powinniśmy go zapisać w bezpiecznym miejscu lub wydrukować.

//youtu.be/bxsTTTA3XHc

2. Jak zainstalować AVG PC TuneUp?

1. W przypadku, gdy posiadamy oprogramowanie w wersji elektronicznej odwiedzamy witrynę: www.avg.pl/pobierz i pobieramy oprogramowanie zgodne z naszym zamówieniem. W przypadku wersji pudełkowej umieszczamy dysk w napędzie (menedżer instalacji powinien uruchomić się automatycznie)

2. Jeśli pobraliśmy już najnowszą wersje produktu rozpoczynamy instalację. Klikamy dwukrotnie lewym klawiszem myszy na instalator (o ile wcześniej nie wybraliśmy opcji uruchom po pobraniu).

3. Po chwili powinniśmy ujrzeć okno instalatora.

4. Wybieramy preferowany przez nas język.

5. Zapoznajemy się z postanowieniami umowy licencyjnej. Jeśli ją akceptujemy przechodzimy Dalej, jeśli nie kończymy instalacje.

6. Zapoznajemy się z postanowieniami deklaracji ochrony danych osobowych. Jeśli je akceptujemy przechodzimy Dalej, jeśli nie kończymy instalacje.

UWAGA! Bez akceptacji umowy licencyjnej oraz deklaracji danych osobowych nie jest możliwa instalacja programu.

7. Dla pełnej kontroli procesu instalacji zaznaczmy haczykiem kwadracik, przy Instalacja Niestandardowa.

8. Klikamy na przycisk Instaluj.

9. W następnym kroku podajemy Klucz produktu, który uzyskaliśmy podczas procesu rejestracji.

Jeśli go zagubiliśmy, a nie posiadamy certyfikatu, nie musimy zbytnio się denerwować.

    • -Aby odzyskać numer licencji wystarczy, że odwiedzimy witrynę

www.avg.pl/rejestracja

    • i w pole ” Wprowadź otrzymany numer licencyjny lub numer handlowy:” wprowadzimy swój numer rejestracyjny i wybierzemy kontynuuj.

-Drugi wariant to założenie konta na https://myaccount.avg.com na ten sam adres e-mail co przy rejestracji produktu i zalogowanie się do niego.

10. Po podaniu prawidłowego klucza produktu, klikamy na Dalej.

11. Określamy folder docelowy, o ile ma być inny niż domyślny.

12. Dokonujemy wstępnej konfiguracji dla wyboru składników: menu kontekstowego, sprawdzania aktualizacji, ikon na pulpicie i mini aplikacji.

13. Oczekujemy na zakończenie pracy instalatora.

14. Gdy instalator poinformuje nas o zakończonym procesie instalacji, sprawdzamy czy jest zaznaczony haczyk przy opcji Po zakończeniu uruchom AVG PC TuneUp 2014 klikamy na przycisk Zakończ.

15. W następnym kroku zostaje uruchomiony automatycznie moduł sprawdzający potrzebę ewentualnej aktualizacji do najnowszej wersji.

16. Jeśli taka jest wymagana zostaniemy o tym poinformowani.

17. Jeśli chcemy ją zainstalować klikamy na przycisk Dalej, co powoduje uruchomienie procesu automatycznej aktualizacji (Zostaje ona automatycznie pobrana i zainstalowana).

18. Po zakończeniu aktualizacji klikamy na Zamknij.

    • – w przypadku, gdy po aktualizacji jest wymagany restart systemu, po ponownym uruchomieniu sytemu, klikamy raz lewym przyciskiem myszy na skrót do AVG Pc TuneUp 2014

 

    – w przypadku, gdy po aktualizacji jest niewymaganego restartu zostaniemy przeniesieni po prostu do następnego kroku.

19. W następnym kroku zostaje automatycznie wywołany moduł AVG Konserwacja 1 kliknięciem klikamy na przycisk Przeprowadź analizę.

20. Moduł dokona analizy stanu sytemu operacyjnego.

21. Po skończonej analizie sytemu zostanie wyświetlony raport ukazujący stan systemu, jeśli jest on zły klikamy na przycisk Przeprowadź konserwację, jeśli nie na przycisk Idź do Tablicy przyrządów.

22. Jeśli wybraliśmy opcje Przeprowadź konserwację trzeba uzbroić się w cierpliwość . Po pierwszej instalacji AVG PC TuneUP, w zależności od stanu systemu ta operacja może zająć nawet kilkanaście minut. W między czasie można pójść zrobić herbatę, kawę.

23. Po zakończeniu procesu optymalizacji klikamy na przycisk Idź do Tablicy przyrządów.

24. Cieszymy się optymalizacją oferowaną prze oprogramowanie AVG PC TuneUp.

//youtu.be/EGyUiguBB48

** Do przeprowadzenie wyżej wymienionych czynności niezbędne jest połączenie z internetem.

Zachęcam serdecznie do komentowania i dzielenia się przemyśleniami oraz przeglądania drugiej odsłony powstającej serii „AVG krok po kroku”.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUP to rewelacyjny program do naprawy wydajności komputera. Zestaw narzędzi do oczyszczenia, naprawienia i przyspieszenia komputera w jednym miejscu.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku