Darmowy protokół HTTPS dla wszystkich witryn?

0

Centrum Certyfikacji Let’s Encrypt ogłosiło, że ich darmowe certyfikaty są obecnie domyślnie zainstalowane w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. Misją firmy jest zapewnienie darmowego szyfrowania HTTPS dla wszystkich stron internetowych i wygląda na to, że ich założenie już niedługo się spełni.

Bezpieczne połączenie HTTPS dla użytkownika

Let’s Encrypt sponsorowane m.in. przez Mozille i Automatic  chce za darmo wyposażyć wszystkie zaufane witryny w certyfikat TLS/SSL, aby wyszukiwarki prawidłowo je identyfikowały i przesyłały zaszyfrowane dane. To wszystko w trosce o użytkownika i bezpieczeństwo jego danych.

Pierwszy certyfikat Let’s Encrypt wydało we wrześniu, a teraz wspólnie z IdenTrust, ma zamiar zwiększyć swój zasięg i wystawiać certyfikaty dla wszystkich zainteresowanych.

Darmowe certyfikaty już niebawem

Pierwsze darmowe certyfikaty będą wystawiane w listopadzie. Oznacza to, że protokół HTTPS będzie łatwiej dostępny dla każdego i na pewno na każdą kieszeń. Korzystanie z szyfrowania HTTPS ma również inne zalety, takie jak – lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google oraz  spójność z wytycznymi Apple’a w zakresie dostarczania treści na urzędzenia mobilne.

Co Ty sądzisz o takim projekcie? Ucieszyłbyś się z darmowego HTTPSa? 🙂

Źródło: //thenextweb.com/insider/2015/10/20/lets-encrypt-is-one-step-closer-to-offering-free-https-certificates-to-all-sites/

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku