Software house – 3 kroki do stworzenia i utrzymania firmowego oprogramowania

2

Jeszcze kilkanaście lat temu do stworzenia strony www wystarczyła znajomość html-a. Obecnie tworzenie firmowego portalu jest na tyle skomplikowane (oczywiście jeśli klient chce mieć czytelną, funkcjonalną stronę) iż wskazane jest, by zajęli się tym profesjonaliści. Coraz częściej w mediach pojawia się nazwa „software house”. Co to takiego? To firma, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania pod kątem konkretnego projektu z wykorzystaniem indywidualnych algorytmów, dopasowanych do potrzeb i wizji klienta. Skorzystanie z usług takiej firmy to gwarancja nie tylko wykonania strony lub programu zgodnie z zapotrzebowaniem, ale również gwarancja ich utrzymania i rozwoju, wraz z postępem technologicznym i nowymi narzędziami.

 

  1. Perfekcyjna prezentacja firmy
  2. Profesjonalne doradztwo
  3. Indywidualna oferta

 

Perfekcyjna prezentacja firmy

Tworzenie nowoczesnych platform internetowych nie polega już na odpowiednim podstawieniu danych do gotowych szablonów. Nadal co prawda można spotkać firmy, działające w ten sposób, jednak efektem są przeważnie strony ciekawe wizualnie, ale mało efektywne. Software house działają na innej zasadzie – strona lub program jest dopasowana wyłącznie do firmy klienta, dzięki czemu wykorzystuje w stu procentach każdy fragment kodu. Znajomość firmy przez programistów jest niezbędnym elementem i często jej poznawanie trwa dłużej niż kodowanie. Ważna jest również elastyczność oprogramowania, czyli taka cecha kodu, która pozwala na łatwa modyfikację w stosunku do często zmieniających się potrzeb.

Profesjonalne doradztwo

Większość klientów przed przystąpieniem do współpracy z software house ma już swoją wizję strony lub programu. Profesjonalny doradca dobierze odpowiednie rozwiązanie, które zadowoli zleceniodawcę i będzie najkorzystniejsze dla programisty. Z reguły wizja taka wymaga dopracowania, jest tylko wstępnym szkicem wokół którego trzeba zbudować cały kod. Pracownicy software house pomogą również w sytuacjach kryzysowych – w przypadku awarii błyskawicznie zareagują, zabezpieczając i przywracając aplikację do pracy. Ważnym etapem jest również takie zabezpieczenie oprogramowania, by zaistniała sytuacja krytyczna nie powtórzyła się w przyszłości.

Indywidualna oferta

Software house mają przygotowane oferty i plany dla każdego przedsiębiorstwa. Na przykład firma Webini ma w swojej ofercie wersję MVP, która pozwala na uruchomienie platformy w wersji minimalnej i ocenę ryzyka wiążącego się z jej pełnym uruchomieniem. Ma to na celu analizę i wskazanie obszarów mogących mieć wpływ na rozwój produktu, pozwala również zweryfikować wizję klienta na rynku. Najważniejszą zaletą jest oczywiście personalizacja i maksymalne dopasowanie oprogramowania do wymagań klienta, dlatego skorzystanie z usług software house jest z reguły satysfakcjonujące dla obu stron.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
1 rok temu

Jedno to stworzenie strony ale nie można zapominać o późniejszym jej utrzymaniu i rozwoju. Bez profesjonalnej firmy często jest to niemożliwe. No chyba, że chce się podjąć ryzyko i każdorazowo zlecać dodanie jakiejś zmiany przypadkowemu programiście. Tylko wtedy nie ma mowy o spójności kodu.

Tomasz Wasiewicz
Editor
Tomasz Wasiewicz(@twasiewicz)
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Zgadzamy się w pełni. Często zapomina się o tym co będzie „po” dostarczeniu produktu. Ile będą kosztowały zmiany, wsparcie techniczne. Nie raz i nie dwa, firma, która tworzyła dla mnie oprogramowanie przestała istnieć a ja zostałem z kodem, którego nikt nie rozumie.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku