Faktura Small Business – proste fakturowanie dla firm

1

Zachodzące zmiany w przepisach prawnych mogą wprawić wielu w zdziwienie. Częstotliwość wprowadzanych aktualizacji jest tak duża, że przedsiębiorcy mogą niektóre z nich przeoczyć. Co zrobić żeby być na bieżąco z regulacjami odnoszącymi się do fakturowania? Odpowiedź jest prosta – wystarczy dobry program do wystawiania faktur. Właściwe narzędzie pozwoli odpowiednio przygotować potrzebne dokumenty sprzedaży i uprości tym samym cały proces fakturowania w firmie.

Faktura Small Business to program dla każdej firmy

Jak podaje producent aplikacji do fakturowania Faktura Small Business, czyli Mega-Tech, narzędzie zostało przygotowane dla małych i średniej wielkości przedsiębiorstw. Co to oznacza w praktyce? Zarówno jednoosobowe działalności jak i większe firmy mogą z niego korzystać w celu wygenerowania dokumentów fakturujących sprzedaż.

FSB to prosty program o nieskomplikowanym interfejsie. Po szybkiej instalacji program pozwala już na wstępnie wprowadzić podstawowe dane firmowe. Wygodną opcją jest zaczytywanie informacji z GUS po wpisaniu numeru NIP firmy. Użytkownik może wprowadzić również logo firmowe czy pieczątkę.

Dlaczego Faktura Small Business to program dla każdej firmy? Z oprogramowania może korzystać czynny płatnik VAT jak i przedsiębiorca zwolniony podmiotowo z podatku (https://www.mega-tech.com.pl/faktura-a-zwolniony-z-vat/).

Program do faktur - Faktura Small Business.

Faktura Small Business posiada niezwykle intuicyjne menu.

Dokumenty sprzedażowe i nie tylko – czym zaskakuje FSB?

Program Faktura Small Business to narzędzie, które zostało bogato wyposażone w przydatne funkcjonalności pomocne w fakturowaniu. Przedsiębiorca wystawi faktury VAT, proformy, korekty, paragony fiskalne, zaliczkowe, końcowe, WDT, uproszczone i wiele więcej! Wystawiane dokumenty można zapisywać tymczasowo w „Buforze dokumentów” (jeżeli od razu nie chcemy wystawić faktury).

To wygodne rozwiązanie, podobnie jak możliwość pobierania kursu waluty z NBP podczas wystawiania faktury czy zapisanie jej w dwóch językach, jeżeli jest taka potrzeba. Na uwagę zasługują również „Ustawienia programu”. Jest ich naprawdę dużo, zatem program można dostosować do własnych potrzeb.

Program do fakturowania z vat i bez vat.

W Faktura Small Business sam dostosujesz wygląd swojej faktury.

Już w ustawieniach zauważalne są dodatkowe obszary pozwalające fakturować zgodnie z przepisami. To chociażby opcja pokazywania grup GTU na fakturach. Faktura Small Business pozwala przygotować faktury z informacją o konieczności zastosowania mechanizmu podzielonej płatności (Split Payment), czy oznaczyć procedury JPK. Jak podaje producent z narzędzia można wygenerować potrzebne pliki JPK (JPK_V7 czy JPK_FA).

Prosty program do fakturowania dla firmy - Faktura Small Business.

Przetestuj program do faktur przez 7 dni za darmo.

Faktura Small Business to bezpieczne przechowywanie danych i szczegółowe raporty

Fakturując z pomocą narzędzia Faktura Small Business można szybko sprawdzić czy nasza sprzedaż jest rentowna, czy zawierane transakcje warto powtórzyć. Warto przejrzeć opcje „Zestawienia”, pod którą znajdują się takie pozycje jak: ewidencja sprzedaży VAT, e-Kontrola podatkowa JPK, analiza zysków za sprzedane towary i usługi, raport sprzedanych towarów za dany okres czy raport nieuregulowanych należności i zobowiązań klientów.

Na uwagę zasługuje także funkcjonalność: „Kopia bezpieczeństwa z funkcją e-Archiwum”. Dobrze jest uruchomić taką usługę, gdyż w przypadku utraty komputera, jego kradzieży czy np. zawirusowania, przedsiębiorca może w szybki sposób odzyskać gromadzone w programie informacje.

Faktura Small Business to program, który jest dostępny do darmowego testowania. Ta możliwość pozwala poznać oprogramowanie i jego wszystkie funkcjonalności bez ograniczeń. Szukając prostego i wygodnego w obsłudze narzędzia do fakturowania, z pewnością warto przeanalizować rozwiązania, które oferuje Mega-Tech.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Faktura Small Business – proste fakturowanie dla firm […]

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku