Co powinieneś wiedzieć przed wdrożeniem systemu ERP w swojej firmie?

0

Systemy ERP, odpowiedzialne za planowanie zasobów przedsiębiorstwa, coraz częściej są podstawą, umożliwiającą odniesienie sukcesu w rywalizacji z rynkowymi konkurentami.

Ich wdrożenie może stać się znakomitą inwestycją. Wbrew pozorom nie musi również wiązać się z dużymi kosztami oraz nakładami pracy. Aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba jednak dobrze przygotować się do tego procesu oraz wybrać sprawdzonego dostawcę oprogramowania ERP.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Wdrożenia systemu ERP

Wielu przedsiębiorców obawia się operacji wdrożenia systemu ERP. Często odpowiada za to nie tylko przeświadczenie o wysokich kosztach całego procesu, ale również obawa o dezorganizację bieżącej pracy. Rozpoczęcie korzystania z oprogramowania ERP wcale nie musi tak jednak wyglądać.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy dostawcy oprogramowania oraz jego odbiorcy uda się wypracować właściwą koncepcję wdrożenia systemu ERP, jeżeli ta będzie właściwa, z pewnością nie zakłóci funkcjonowania firmy, szybko da jej jednak nowe bodźce do rozwoju – tłumaczy Piotr Bargieł – ekspert firmy Kotrak, zajmującej się wdrażaniem systemów ERP.

Ten musi być przede wszystkim dostosowany do konkretnej działalności: olbrzymią zaletą oprogramowania ERP jest jego różnorodność. Na rynku mamy obecnie wiele produktów, dzięki czemu możliwe jest znalezienie odpowiedniego systemu zarządzania ERP zarówno dla olbrzymiego przedsiębiorstwa, jak i mikrofirmy. Zawsze można także stworzyć system ERP od podstaw, uwzględniając charakterystykę konkretnej działalności – dodaje Piotr Bargieł.

Zarządzanie zasobami firmy

Rynkowe wymagania sprawiają, że osiągnięcie maksymalnej efektywności nie jest możliwe bez właściwego planowania zasobów przedsiębiorstwa, które są coraz bardziej rozproszone i zróżnicowane. W dobie cyfryzacji szczególne możliwości dają systemy ERP, umożliwiające integrację danych oraz korzystanie z jednej, scentralizowanej bazy, zastępującej dotychczasowe rozwiązania. Dzięki temu większość procesów ulega automatyzacji, pracownicy zyskują dostęp do aktualnych informacji, a poszczególne działy przedsiębiorstwa wykorzystują pełnię swojego potencjału.

Jedną z największych zalet oprogramowania ERP jest możliwość dostosowania go do profilu konkretnej działalności – jego potencjał można wykorzystać zarówno w konkretnym dziale (np. kadrach i płacach czy magazynie), jak i w całym przedsiębiorstwie, łącząc ze sobą jego poszczególne części. Dzięki temu zarządzanie zasobami jest nie tylko efektywne, ale również proste, co przekłada się bezpośrednio na osiągane rezultaty.

Dobra inwestycja

Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Panorama Consulting Solutions, aż 63% przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na wdrożenie systemu ERP, jest zadowolonych z zastosowanych technologii. Oprogramowanie ERP jest inwestycją, która szybko się zwróci, a jej zalety dostrzegają wszyscy pracownicy firmy. Jak każda inwestycja, również wdrożenie systemu ERP musi być odpowiednio przemyślane.

Aby mieć pewność satysfakcji, należy wybrać dostawcę, który nie tylko zagwarantuje odpowiedni poziom obsługi technicznej, ale okaże się również odpowiedzialnym doradcą zarówno przed, jak i po implementacji oprogramowania ERP. Należy przy tym pamiętać, że cykl życiowy produktów tego typu jest bardzo długi i rola dostawcy nie kończy się w dniu wdrożenia, ale właściwie dopiero wtedy rozpoczyna.

Równie ważne okaże się również wsparcie merytoryczne w trakcie pracy, przeszkolenie pracowników, przeprowadzanie aktualizacji oraz sugerowanie nowych rozwiązań, które mogą jeszcze bardziej podnieść potencjał firmy.

Artykuł Sponsorowany

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku