Myszka pionowa – ergonomiczne rozwiązanie, które zadba o nadgarstki

0

Coraz częściej, organizując sobie stanowisko pracy, zwracamy uwagę nie tylko na uporządkowanie biurka, odpowiednie ułożenie rzeczy potrzebnych pod ręką, ale i na ergonomię sprzętu, jakiego będziemy używać. Producenci wychodzą tym potrzebom naprzeciw, dlatego powstają coraz to bardziej zaawansowane konstrukcje urządzeń wskazujących, w tym mające zbawienny wpływ na nasze umęczone nadgarstki – myszki wertykalne.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Ugryźć gryzonia

Klawiatury ergonomiczne o falowym ułożeniu klawiszy, z wygodnymi podstawkami pod nadgarstki już od wielu lat znane są pracownikom biurowym i wszystkim innym osobom, które spędzają wiele czasu, pisząc. Nie wyeliminowało to jednak problemów setek, a może nawet tysięcy osób z typowymi schorzeniami spowodowanymi przez złe ułożenie dłoni i przedramienia, jak cieśnia nadgarstka czy łokieć tenisisty.

Konstruktorzy urządzeń wskazujących podążyli tym tropem i powstała koncepcja myszki komputerowej w układzie pionowym. Pomiędzy tradycyjnym modelem, a wertykalnym jest jeszcze wiele konstrukcji pośrednich, ale właśnie takie, dosłowne, postawienie sprawy, spowodowało poczucie ulgi w tysięcy użytkowników komputerów.

Urządzenie to przydatne jest nie tylko dla informatyków, ale i dla freelancerów oraz wszystkich tych, dla których własne zdrowie jest na tyle cenne, że szukają rozwiązań, które ograniczą lub wyeliminują możliwe schorzenia wynikające z pracy przy komputerze. Więcej informacji uzyskać można z artykułu: „Myszka pionowa – poznaj jej zalety i wady”.

Zgodnie z naturą

Normalne i naturalne ułożenie dłoni w pozycji stojącej, przy zwisających swobodnie rękach powoduje, że kciuki skierowane są na zewnątrz. Właśnie taki układ – najzdrowszy i najbardziej naturalny – ma wykorzystywać mysz wertykalna.

Przy ułożeniu dłoni na tradycyjnych modelach, w ciągu dnia pracy wykonujemy dziesiątki, a może i setki mikro zwichnięć, które w końcu dadzą się nam we znaki. Dlatego im szybciej zmienimy myszkę na przyjazną dla naszych nadgarstków, tym lepiej dla nas.

Czasami konstruktorzy prześcigają się w tworzeniu co najmniej dziwnych urządzeń, które miałyby nam pomóc w codziennym życiu. W wypadku myszy pionowych wynalazcy poszli jednak w bardzo dobrym kierunku i powstał produkt, który nie tylko odciąży nasze dłonie w pracy, ale i zaoszczędzi czasu oraz pieniędzy na późniejsze wizyty u fizjoterapeuty.

Myszka pionowa wciąż nie jest jeszcze popularnym rozwiązaniem, ale co raz więcej osób decyduje się na zakup takiego urządzenia. Bogatą ofertę myszek wertykalnych znajdziesz w zakładce myszka pionowa na medialove.pl

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku