Czym różni się drukarka laserowa od atramentowej? 

0

Planujesz zakup drukarki to najprawdopodobniej zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy drukarką laserową a atramentową. W tym artykule wyjaśniamy podstawowe różnice pomiędzy jednym a drugim typem drukarki. która jest lepszym rozwiązaniem? Sprawdźmy.

Plusy i minusy drukarki atramentowej oraz laserowej

Ciężko jednoznacznie wskazać na to która na drukarka jest lepszym rozwiązaniem. Zarówno drukowanie atramentowe jak i laserowe ma grono swoich zwolenników. Zarówno jedno jak i drugą drukarką jesteśmy w stanie wykonać wydruk wysokiej jakości.

Trzeba jednak przyznać, że drukarka atramentowa jest znacznie częściej wykorzystywana do drukowania w kolorze. Z kolei drukarka laserowa wykorzystująca toner, bardzo dobrze radzi sobie z drukiem monochromatycznym.

Zazwyczaj do druku kolorowego częściej jest wykorzystywana drukarka atramentowa, gdyż z reguły ma niższy koszt eksploatacji.  Oczywiście należy pamiętać, że jest to pewne uogólnienie i wiele zależy od wybranego modelu drukarki.

Dużą zaletą drukarki laserowej jest szybkość wydruku. Faktem jest, że wiele drukarek laserowych drukuje naprawdę bardzo szybko. Innymi słowy, przeciętna drukarka laserowa jest szybsza od typowej drukarki atramentowej.

W zależności od tego czy wybierzemy drukarkę laserową czy atramentową będziemy musieli kupować inne części eksploatacyjne. W przypadku drukarki atramentowej jest to tusz np. tusz do drukarki HP. Natomiast drukarka laserowa wymaga wymiany tonera.

Ciężko jednoznacznie wskazać, które rozwiązanie jest tańsze w eksploatacji, gdyż wiele zależy od konkretnego modelu drukarki.

Podsumowanie – drukarka laserowa vs atramentowa

Podsumowując, wśród największych zalet drukarek atramentowych należy wymienić niedrogi i wydajny wydruk (np. za pomocą tuszy HP 652), mniejsze wymiary urządzenia (w porównaniu do urządzeń laserowych) oraz stosunkowo niską cenę urządzenia. Natomiast największe zalety drukarek laserowych to szybki wydruk, większa wydajność i wysoka jakość wydruku dokumentów monochromatycznych. To na jaką drukarkę się zdecydujemy zależy głównie od indywidualnych preferencji zaraz budżetu jakim dysponujemy na ten cel.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 3]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku