Co warto wiedzieć o domowych urządzeniach sieciowych?

0

Internet towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Bardzo trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienne funkcjonowanie bez stałego dostępu do sieci. Jeżeli obecna prędkość Twojego internetu nie do końca Cię zadowala, obowiązkowo przeczytaj ten artykuł przed podjęciem decyzji o wykupieniu droższego pakietu internetowego. Posiadając wiedzę na temat działania podstawowych urządzeń sieciowych będziesz w stanie w pełni wykorzystać przepustowość swojego łącza.

Jak wzmocnić sygnał sieci bezprzewodowej?

Obecnie coraz rzadziej łączymy się z internetem przy użyciu przewodu. WiFi stało się wygodną alternatywą dla tradycyjnej łączności, umożliwiając nam dostęp do sieci z każdego zakątka naszego domu – dla wszystkich urządzeń jednocześnie. Żeby jednak internet bezprzewodowy działał jak należy, warto wyposażyć się w wysokiej jakości router, będący źródłem naszego sygnału. Urządzenia dostarczane przez dostawców internetu często nie spełniają zbyt wysokich standardów, ograniczając tym samym prędkość naszej sieci.

Rozwiązania dla biznesu

W przypadku rozległych pomieszczeń lub w przestrzeni biurowej najlepszym rozwiązaniem może okazać się wzmacnaicz WiFi, rozszerzający zasięg sygnału routera. Dzięki niemu w szybki i skuteczny sposób poprawimy działanie naszej sieci, umożliwiając sobie – i naszym domownikom – łączenie się z internetem z nieosiągalnych dla naszej podstawowej sieci zakątków domu. Ciekawym rozwiązaniem jest również access point, pełniący funkcję dodatkowego nadajnika sieciowego, który możemy zainstalować w dowolnym miejscu w budynku.

Urządzenie świetnie sprawdzi się w sytuacji, w której występuje potrzeba zasilenia sygnałem internetowym rozległej przestrzeni, oddzielonej dużą ilością pomieszczeń. Umieszczenie w każdym z takich pokojów osobnego punktu dostępu całkowicie rozwiąże nasze problemy z dostępem do sieci.

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego biura lub innej przestrzeni z wysokim zapotrzebowaniem na łącznośc internetową są switche. Pozwolą Ci one zmaksymalizować wydajność sieci oraz podzielić jej przepustowość na pasma, przydzielane każdemu urządzeniu według jego rzeczywistego zapotrzebowania. Dzięki temu unikniesz problemów związanych z przerwami w dostawie sieci i nierównomierną przepustowością łącza.

Zwiększenie możliwości komputera

Jednym z najistotniejszych elementów sprawnej łączności internetowej jest jak najlepsza karta sieciowa. Bardzo często pomijamy zakup tego komponentu, licząc na to, że wysoka przepustowość sieci automatycznie przełoży się na możliwości naszego urządzenia. Żeby jednak móc w pełni skorzystać z maksymalnej prędkości internetu, powinniśmy wyposażyć nasz komputer w odpowiednie podzespoły, które będą w stanie obsłużyć pełną przepustowość łącza.

Przed podjęciem decyzji o rozszerzeniu swojego pakietu internetowego koniecznie wypróbujmy wszystkie technologiczne możliwości usprawnienia naszej obecnej sieci. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyposażając się w odpowiedni sprzęt będziemy mogli pozostać przy dotychczasowej taryfie internetowej, oszczędzając w perspektywie czasu znaczną sumę pieniędzy.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 4]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku