20 powodów dlaczego AVG Internet Security to najlepszy antywirus dla małej firmy

0

Jak pokazują niezależne testy, wszystkie antywirusy dla firm działają podobnie. W badaniach osiągają podobną skuteczność (na poziomie 99%) i niewiele się różnią wydajnością. Dla przedsiębiorców to… problem! Nie wiadomo, które oprogramowanie będzie najefektywniejsze i które zabezpieczy firmowe dane i urządzenia w najlepszy możliwy sposób

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

20 powodów dlaczego AVG Internet Security powinien chronić firmowy komputer

Praktyka i doświadczenie pokazują, że tak naprawdę to drobne szczegóły i wybrane funkcje decydują o skuteczności antywirusa dla małych i mikro firm. Warto więc przyjrzeć im się dokładniej, wybierając jeden z programów dostępnych na rynku. Oto lista niezbędnych narzędzi, które znaleźć można w dobrym antywirusie dla firmy (wszystkie wymienione poniżej są aktywne w AVG Internet Security – sprawdź program).

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

1.Mechanizm wykrywania i neutralizowania wirusów

Znaleźć go można w każdym programie. W firmie jest niezbędny, bo wystarczy wejść na zainfekowaną stronę, otworzyć załącznik przesłany przez klienta lub po prostu podłączyć reklamowy pendrive do komputera, by zainfekować całą sieć i urządzenia. O tym, czy skutecznie chroni, decyduje jego czułość i algorytm, pomagający wykrywać zagrożenia. Wydaje się, że im czulszy tym lepiej, ale to nieprawda. Dobry antywirus dla firmy musi iść na kompromis, by nie obciążać za bardzo komputera i nie generować fałszywych alarmów.

2. Automatyczne aktualizacje w czasie rzeczywistym

W każdej chwili do sieci trafiają kolejne wirusy i inne złośliwe oprogramowanie. Może się okazać, że taka „świeżynka” dostanie się na firmowy komputer, a program antywirusowy jej nie wykryje bo… nie będzie wiedział, że to wirus. Dlatego dobry program antywirusowy dla małej firmy powinien mieć bazę sygnatur, automatycznie aktualizowaną w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jest ona odświeżana za każdym razem, gdy w sieci pojawi się coś nowego i zostanie zidentyfikowane jako wirus.

3. Zaawansowane mechanizmy ochronne, oparte na sztucznej inteligencji

Antywirusa dla firm można nauczyć wiele, m.in. tego jak zachowują się i co robią złośliwe programy. W biznesie, gdzie pobiera się i instaluje różne aplikacje, prawdopodobieństwo przypadkowego zainfekowania komputera czy telefonu jest duże. Mechanizm sztucznej inteligencji pomaga temu zapobiegać, bo analizuje co dzieje się na dysku i w pamięci. Każde podejrzane zachowanie jest blokowane, by zapobiegać potencjalnemu zagrożeniu.

4. Szybkie skanowanie

Antywirus skanujący pliki zabiera dużo zasobów i spowalnia pracę komputera. Który przedsiębiorca ma czas żeby czekać aż skończy! Dlatego bardzo ważną funkcją jest turbo skan. Polega na tym, że program antywirusowy analizuje pliki zgromadzone na dysku i pomija te, które zostały już przeskanowane, a nie zostały zmienione. To pozwala skrócić czas skanowania i szybciej korzystać ze wszystkich zasobów.

5. Ochrona skrzynki pocztowej

Codziennie na firmowe konta spływa wiele maili: faktury, informacje od klientów, zapytania ofertowe… Wszystkie trzeba otworzyć, ryzykując że wśród nich może się znaleźć jakiś wirus lub zainfekowany załącznik. Antywirus dla małych firm powinien dokładnie kontrolować co trafia do skrzynki i już na etapie ściągania wiadomości eliminować te, które zostały zainfekowane. Dodatkowo musi też chronić przed spamem, filtrując niechciane maile. One też bywają pełne „niespodzianek”.

6. Niszczarka plików

To narzędzie niezbędne i w małej, i w większej firmie. W każdej jest bowiem wiele plików i danych, które nie powinny dostać się w obce ręce. Mowa chociażby o danych osobowych, liście kontrahentów, projektach dla klientów czy bilansach. Podobnie jak papierowe odpowiedniki, powinny być utylizowane w sposób, który uniemożliwia ich odzyskanie i odczytanie. Temu właśnie służy wirtualna niszczarka, usuwająca pliki na zawsze.

7. Ochrona kamery

Hakerzy mają coraz ciekawsze pomysły na pozyskanie informacji. Niektóre wirusy włączają kamerę by śledzić użytkownika komputera i zbierać dane. Na taką ingerencję nie może sobie pozwolić żadna osoba prowadząca działalność. Antywirus dla małej firmy musi więc chronić kamerę przed nieupoważnionym użyciem. Robi to monitorując programy chcące z niej skorzystać i zawsze pyta, gdy któryś próbuje ją włączyć.

8. Tryb nie przeszkadzaj

Przydatna funkcja dla wszystkich przedsiębiorców, którym komputer służy do pracy, do rozrywki i do komunikacji. Niejednokrotnie ważne spotkania lub prezentacje zakłócają wyskakujące okienka. Dzięki trybowi cichemu w antywirusie dla firm wszystkie powiadomienia są wyłączane, więc partnerzy biznesowi nie dowiedzą się o czym napisała córka albo jakie foto z ostatniej imprezy znajomy wrzucił właśnie na FB.

9. Ochrona bankowości i płatności online

Nieskrępowana możliwość dostępu do środków zgromadzonych na koncie bankowym to w biznesie podstawa. Niestety, ataki hakerskie na użytkowników BLIKa i banków online są bardzo częste. Udane oznaczają utratę dostępu do konta, a także wyzerowanie jego stanu. Dlatego antywirus dla firmy musi chronić finanse firmy na wielu płaszczyznach. Absolutne minimum to funkcja wychwytywania prób phishingu (wyłudzenia danych do logowania) oraz kontrola stron www pod kątem wiarygodności oraz prawdziwości (i ostrzeganie, gdy witryna podszywa się pod inną instytucję).

10. Firewall – zapora ogniowa

Jest pierwszym punktem ochrony przed atakami hakerskimi, blokując możliwość dostania się do komputera. W biznesie jest niezbędna, bo chroni wszystkie pliki zapisane na dysku przed kradzieżą, ujawnieniem i skopiowaniem. Znaleźć ją można właściwie w każdym programie antywirusowym dla małych firm, ale istotna jest jej skuteczność i jakość działania. Dlatego wybierając oprogramowanie warto zwrócić uwagę by była czymś więcej ponad standard; by była ulepszona i wzmocniona.

11. Sejf na dane

Firmy przechowują papierowe dokumenty i wartościowe zasoby w sejfach. A dane elektroniczne? One również muszą być chronione, bo coraz więcej ważnych informacji jest zapisywanych w plikach. Niezbędnym narzędziem w antywirusie dla małej firmy jest wirtualny sejf, w którym można bezpiecznie przechowywać dokumenty elektroniczne i dane wrażliwe. Działa na podobnej zasadzie jak realny odpowiednik, odblokowuje się go hasłem.

12. Ochrona przed koniecznością zapłacenia okupu hakerom i utratą danych

Coraz więcej ataków to próby wyłudzenia opłat za odzyskanie zakodowanych danych, czyli ataki z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania ransomware. Narażony jest na nie każdy przedsiębiorca i użytkownik prywatny. Wystarczy kliknięcie w niewłaściwy link i w kilkanaście minut można utracić dostęp do wszystkich plików i danych zapisanych na komputerze.

Co więcej – okup nie jest tani, a jego zapłacenie nie gwarantuje udostępnienia informacji z powrotem. Dobry antywirus dla firm monitoruje wszelkie próby szyfrowania lub zmieniania plików na dysku i powstrzymuje je. W biznesie, gdzie klikanie w linki lub odwiedzanie różnych stron www jest na porządku dziennym to gwarancja podstawowej ochrony przed infekcją ransomware.

13. Ochrona przed ukrytymi programami

Instalowanie aktualizacji lub nowych programów niesie ze sobą ryzyko, ale przedsiębiorcy muszą je ponosić. Często zdarza się, że właśnie uruchomione aplikacje zainstalowały się z dodatkowymi programami, które działają w tle lub z paskami menu, przeszkadzającymi w korzystaniu z przeglądarki.

Tego typu zawartość może być również złośliwa, udostępniając dane i dysk hakerowi. Dobry antywirus dla małych firm pomaga ochronić się przed takim scenariuszem, bo daje możliwość usunięcia wszystkiego zainstalowanego „przy okazji”, bez wiedzy i zgody użytkownika.

14. Zabezpieczenie sieci Wi-Fi

Komputery są coraz lepiej zabezpieczone, dlatego hakerzy szukają innych możliwości dostania się do firmowej sieci. Często okazuje się, że inne urządzenia w niej działające (takie jak np. routery) nie mają już tak dobrej ochrony. Łatwo je zhakować i tą drogą dotrzeć do poufnych informacji. Dobry antywirus dla firmy chroni również sieć Wi-Fi, wraz z urządzeniami, które są w niej udostępnione.

15. Łatwość modyfikowania ustawień

Nie ze wszystkich funkcji antywirusa dla firm korzysta się non stop – czasami jest potrzeba wyłączenia niektórych z nich, by móc zrealizować zlecenie dla klienta lub przesłać dane. Wybierając oprogramowanie warto zwrócić więc uwagę na panel sterowania. Musi być intuicyjny, prosty w obsłudze i czytelny. Szukanie odpowiednich przełączników lub niemożność dezaktywowania wybranych narzędzi to strata czasu i nerwów.

16. Wsparcie techniczne – natychmiastowe i w ojczystym języku

Nie każdy przedsiębiorca musi być specjalistą od ochrony antywirusowej. Instalowanie antywirusa dla małej firmy lub korzystanie z niego czasami powoduje problemy sprzętowe. Na odpowiedź od międzynarodowego suportu trzeba czekać wiele dni i często przychodzi ona po angielsku. AVG Internet Security ma dla właścicieli biznesu ogólnodostępną infolinię, gdzie dyżurują eksperci. Można z nimi porozmawiać po polsku i krok po kroku rozwiązać problem.

17. Możliwość przyspieszenia komputera firmowego

Zamawiając licencję dla małej firmy (1 stanowisko) na stronie AVG.PL otrzymasz również licencję na pełną wersję AVG PC TuneUp – najlepszego programu do przyspieszania urządzeń (ponad 40 niesamowitych funkcji). Sprawdź na stroni AVG Internet Security dla małej firmy.

18. Szybka reakcja na zagrożenia, dzięki wsparciu międzynarodowej społeczności

Im więcej osób korzysta z wybranego antywirusa, tym lepiej. Dla prowadzących biznes to gwarancja, że laboratoria dbające o aktualność bazy danych wirusów pracują na dużej ilości informacji. Łatwiej im wychwycić infekcje, nawet te, które jeszcze nie dotarły do Polski i opracować odpowiednią szczepionkę. Dzięki temu antywirus dla firmy chroni ją również przed tymi zagrożeniami, które dopiero się pojawią.

19. Skanowanie linków

Każdy przedsiębiorca otrzymuje codziennie wiele linków, które przesyłają mu klienci lub kontrahenci. Nie może sobie pozwolić na odrzucanie ich, bo pod nimi znajdują się informacje niezbędne do funkcjonowania firmy lub realizacji zlecenia. Niektóre linki mogą jednak prowadzić na fałszywe strony lub inicjować pobieranie złośliwego oprogramowania. W antywirusie dla firmy musi się więc znaleźć narzędzie do monitorowania ich oraz sprawdzania, czy są bezpieczne i kierują tam, gdzie powinny.

20. Monitoring pracy komputera i smartfona

Wiele rzeczy dzieje się niezauważalnie w tle, a gdy się zainstalują i uruchomią, to jest za późno na ratunek. Dlatego w skutecznym antywirusie dla małej firmy koniecznie musi być funkcja monitorowania zmian w systemie. Polega ona na bieżącym sprawdzaniu czy programy i pliki nie aktywują ukrytych funkcji lub nie uruchamiają podejrzanych procesów. Antywirus blokuje każdą próbę takiego zachowania, a użytkownik od razu dostaje informację, że coś jest nie tak.

Przedsiębiorcy kupujący u polskiego dystrybutora oprogramowania AVG – w firmie CORE – mogą liczyć na dodatkowy prezent: program do oczyszczania i optymalizowania komputera AVG PC TuneUp. Pomaga on przywrócić do życia nawet starszy sprzęt, usuwając z niego niepotrzebne pliki i przyspieszając jego działanie.

Kliknij i sprawdź wszystkie funkcje w AVG Internet Security dla małej firmy.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj dobry program antywirusowy AVG Internet Security. Idealny do zabezpieczenia maili, przelewów bankowych i danych w Twoim komputerze. 

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 3]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku