Darmowy antywirus AVG uhonorowany nagrodami

0

Niezależna, austriacka organizacja AV-Comparatives cyklicznie przeprowadza testy programów antywirusowych wiodących firm, żeby pomóc konsumentom lepiej orientować się w bogatej ofercie oprogramowania antywirusowego.


Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź


Wyniki są publikowane na stronie internetowej AV-Comparatives. Ostatnio przeprowadzono dwa takie testy: jeden sprawdzał wpływ oprogramowania antywirusowego na wydajność komputera, natomiast drugi ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

1.Test wydajności

Tak naprawdę absolutnie każdy program antywirusowy wpływa w mniejszym lub większym stopniu na wydajność komputera. Najgorsze z nich potrafią całkowicie spowolnić komputer, podczas gdy najlepsze oprogramowanie antywirusowe może działać po prostu w tle, praktycznie niezauważalnie zmniejszając wydajność.

AV-Comparatives przyznała antywirusowi AVG Free Antivirus najwyższą nagrodę (3 gwiazdki) w teście wydajności. Na testowanym komputerze zainstalowano AVG Free Antivirus i wykonywano typowe, codziennie czynności:

 • Kopiowanie plików
 • Archiwizowanie/przywracanie
 • Instalowanie/odinstalowanie aplikacji
 • Ściąganie plików
 • Przeglądanie stron internetowych

Testerzy mierzyli szybkość wykonania poszczególnych zadań, oznaczając je jako: wolne, średnie, szybkie i bardzo szybkie. Antywirus AVG uzyskał status „szybki” dla czynności instalowanie/odinstalowanie aplikacji oraz „bardzo szybki” w pozostałych kategoriach.

2.Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

A teraz przejdźmy do sedna – jak dobrze oprogramowanie antywirusowe AVG wykrywa i chroni przed złośliwymi wirusami? Eksperci AV-Comparatives wzięli pod lupę dwadzieścia różnych programów antywirusowych do użytku domowego i przetestowali ich działanie wystawiając na atak ponad 20 tysięcy złośliwych wirusów. Antywirus AVG uzyskał bardzo dobre wyniki:

 • Wskaźnik wykrycia (offline) – 97.5%
 • Wskaźnik wykrycia(online) – 99.3%
 • Wskaźnik ochrony (online) – 99.99%

Zgodnie z oficjalnymi wynikami testu, eksperci skupili się na tym, w jaki sposób antywirus poszczególnych firm „chroni system przed zainfekowaniem złośliwymi plikami przed, w czasie i po uaktywnieniu się wirusa”.

Obserwując działanie oprogramowania zabezpieczającego na tych trzech etapach, eksperci mieli możliwość całościowego spojrzenia na skuteczność ochrony antywirusowej.

AVG jest jedną z niewielu firm, które udostępniły do testów swoją darmową wersję antywirusa, który został oceniony bardzo wysoko, szczególnie w porównaniu do płatnych, bardzo popularnych programów antywirusowych innych firm.


Sprawdź nasze programy i darmowe poradniki

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się


3.Antywirus AVG dostępny dla każdego

Warto świadomie wybrać ochronę antywirusową. Dla użytkowników poszukujących skutecznej ochrony antywirusowej, która jednocześnie nie spowalnia pracy komputera, stworzony został AVG Free Antivirus (wysoko oceniony w obydwu kategoriach). Program można ściągnąć i zainstalować w dogodnym dla użytkownika momencie.

Źródło: https://now.avg.com/highest-honors-given-to-avg-free-antivirus/

____

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj wielofunkcyjny antywirus AVG do pełnej ochrony Twojego komputera

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku