Czy mogę kupić programy Adobe bez subskrypcji?

0

Nie podoba Ci się nowy model biznesowy oparty na subskrypcji? Przeszukujesz Internet, szukając odpowiedzi na pytania typu „Czy mogę kupić Adobe bez subskrypcji?”. Nie możesz znaleźć pakietu Creative Suite 6 na oficjalnej stronie Adobe i nie wiesz, gdzie kupić nieograniczoną licencję na oprogramowanie bez naruszenia prawa oraz praw autorskich? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

CZY MOGĘ KUPIĆ PROGRAMY ADOBE BEZ SUBSKRYPCJI?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Czy pakiet Creative Suite 6 nie jest już dostępny?

9 stycznia 2017 r. Firma Adobe postanowiła nie wypuszczać produktów z nieograniczoną licencją (CS6, CS5, CS4) dla takich programów jak Photoshop, Lightroom, Illustrator, InDesign, Premiere Pro, After Effects itp. Decyzja została podjęta z powodu zwiększającej się i powszechnej dystrybucji pirackiego oprogramowania w Internecie.

Ceny programów Adobe przy płatności w formie subskrypcji.

Ceny poszczególnych pakietów oprogramowania Adobe.

To oprogramowanie jest teraz dostępne w formie miesięcznej subskrypcji z różnymi cenami, wahającymi się w zakresie od 12,29 € do 24,59 € dla jednego lub kilku programów, lub 36,89 € za listę zawierającą ponad 20 programów.

Zakup programu Adobe bez subskrypcji.

Adobe umożliwia otwieranie zdjęć bezpośrednio w wybranym przez nas programie.

Wprowadzając platformę Creative Cloud, użytkownicy jednym kliknięciem mają dostęp do innych aplikacji, chmury do przechowywania danych do 20 TB, Adobe Stock i częstszych aktualizacji zawierających poprawę błędów czy ulepszanie funkcjonalności.

Chociaż cena może zniechęcać wielu użytkowników, należy wspomnieć, że firma oferuje wiele zniżek Adobe Creative Cloud ofert dla nauczycieli, studentów, dużych firm a także zniżki podczas świąt państwowych.

Gdzie mogę kupić Adobe bez subskrypcji?

W latach 2012–2017 programy Adobe Photoshop, Lightroom, Illustrator, Premiere i niektóre inne aplikacje były dostępne zarówno na zasadzie subskrypcji, jak i dożywotniej licencji. Doprowadziło to do zamieszania co do tego, którą wersję warto posiadać. Dodatkowo Adobe zaczął ukrywać warianty dożywotniej licencji.

Firma Adobe zdecydowała się powiadomić swoich użytkowników o zbliżającym się całkowitym usunięciu produktów z dożywotnią licencją. To właśnie doprowadziło do powszechnych zakupów przez sprzedawców i firmy. Photoshop został usunięty w 2017 roku, Lightroom – w 2019 roku.

Photoshop CS6

Możliwości kupna oprogramowania Adobe bez subsktypcji.

Menu główne programu Photoshop.

Adobe Photoshop można pobrać bezpłatnie na  jako 7 dniową bezpłatną wersję próbną liczoną od momentu pierwszego uruchomienia. Jeśli jednak potrzebujesz dożywotniej licencji Adobe bez subskrypcji, możesz zwrócić się do takich usług jak eBay lub Amazon.

Na dzień dzisiejszy wielu użytkowników nadal sprzedaje płyty i kody aktywacyjne. Płyty są nowe lub używane. Cena waha się od 150 € do 600 € w zależności od kondycji.

Lightroom CS6

Dostęp do programów Adobe bez subskrypcji.

Kolejny program od Adobe, Tym razem Lightroom.

W przeciwieństwie do Photoshopa, Lightroom był sprzedawany przez Adobe bez subskrypcji do 2019 roku. Dlatego w sieci możesz znaleźć więcej kluczy licencyjnych i płyt Lr. To miało duży wpływ na cenę dlatego też możesz znaleźć Lightroom na Amazon lub eBay za 50 – 250 €.

Alternatywy dla Adobe bez subskrypcji

Po pogodzeniu się ze złymi wieściami o przejściu na subskrypcje wielu użytkowników przegapiło inne równie skuteczne oprogramowanie opracowane przez Adobe, które nie zawierało subskrypcji lub oprogramowania dostępnego za darmo. W tym poście opisałem najskuteczniejsze dostępne opcje. Jeśli jednak nie znajdziesz niezbędnego oprogramowania poniżej, możesz sprawdzić całą listę darmowego oprogramowania Adobe wchodząc na: https://fixthephoto.com/free-adobe-softwares.html.

1. Adobe CS2 Pack 

Kupowanie oprogramowania Adobe bez subskrypcji.

Całkowicie bezpłatne narzędzia od Adobe.

Możesz tego nie wiedzieć, ale Adobe oficjalnie dystrybuuje wszystkie licencje na wersje programu CS2 za darmo. Pakiet zawiera ponad 13 programów Adobe Creative Suite, Photoshop Elements, Adobe Premiere Pro, Acrobat 3D, Lightroom, Acrobat Pro, InDesign, Photoshop, Illustrator itp. Chociaż mają około 15 lat, z powodzeniem wykonują wszystkie podstawowe operacje na dokumentach, zdjęciach i filmach, w tym kadrowanie, formatowanie, nakładanie filtrów, dodawanie tekstu, korekcję kolorów i inne.

Jedyną wadą tych aplikacji Adobe bez subskrypcji jest to, że nie obsługują nowych formatów RAW i nie mają wsparcia technicznego. W każdym razie są one całkowicie bezpłatne i mogą pomóc w wykonaniu podstawowych zadań związanych z edycją obrazu.

Aby otrzymać Adobe Software CS2 za darmo, musisz:

KROK 1. Zarejestrować się lub wykonać autoryzację w Adobe ID.

KROK 2. Przejść do strony pobierania pakietu CS2.

KROK 3. Przeczytać umowę użytkownika i pobrać bezpłatne oprogramowanie.

2. Photoshop Elements 

Korzystanie z programów Adobe bez subskrypcji.

Menu główne Photoshop Elements.

Dzięki wygodnemu organizatorowi, zautomatyzowanym narzędziom i ulepszonemu aparatowi RAW nowa wersja Photoshop Elements 2020 stała się bliższa Lightroomowi. Jednak najbardziej atrakcyjną zaletą tego produktu jest możliwość jednorazowego zakupu.

Edytor obrazów został opracowany na podstawie Adobe Sensei AI i ma wiele zautomatyzowanych narzędzi. Początkującym spodoba się również dostępność 78 instrukcji edycji, które pomogą opanować aplikację. Doświadczeni użytkownicy mogą stosować warstwy korekcyjne i inne zaawansowane funkcje. Należy wspomnieć, że narzędzie oferuje automatyczne pędzle, które mogą usunąć dowolny obiekt ze zdjęcia poprzez wybór.

Wbudowany organizator z powodzeniem zastąpi Lightroom. Możesz dodawać różne znaki koloru, oceny, dodawać tagi i lokalizacje geograficzne.

Aby uzyskać bezpłatny program Adobe Photoshop Elements, musisz:

KROK 1. Zarejestrować się lub wykonać autoryzację w Adobe ID.

KROK 2. Wybrać sekcję rodzinną Elements 2020.

KROK 3. Pobrać bezpłatną wersję próbną programu Photoshop Elements na 30 dni.

3. Premiere Elements 

Możliwości korzystania z oprogramowania Adobe bez subskrypcji.

Narzędzie dla początkujących kamerzystów.

Premiere Elements 2020 to wersja programu Premiere Pro zredukowana do zautomatyzowanych działań. To świetne rozwiązanie dla początkujących i amatorskich kamerzystów, które obsługuje edycję wideo 4K.

Dla Twojej wygody dostępne są 2 oddzielne sekcje – szybkie, kontrolowane oraz eksperckie, dodatkowo program zawiera odpowiednie narzędzia z ustawieniami automatycznymi i ręcznymi. Należy wspomnieć, że narzędzie obsługuje kodeki HEVC i HEIC dla Windows. Ta funkcja nie zawsze jest dostępna nawet wśród najlepszych edytorów wideo.

Menu regulacji audio posiada opcje głośności, równowagi wysokich częstotliwości i impulsu basowego wraz z AudioGain. W menu efektów możesz wybrać efekty dźwiękowe, które obejmują DeNoiser, opóźnienia, dynamikę itp. Możesz usunąć szum tła i zmienić rozmiar pomieszczenia.

Aby uzyskać Adobe Premiere Elements, musisz:

KROK 1. Zarejestrować się lub wykonać autoryzację w Adobe ID.

KROK 2. Wybrać sekcję rodzinną Elements 2020.

KROK 3. Pobrać bezpłatną 30 dniową wersję próbną programu Premiere Elements.

4. Aplikacje mobilne Adobe

Mobilne programy Adobe bez subskrypcji.

Adobe posiada szeroką ofertę mobilnych wersji swoich progamów.

W erze smartfonów i mobilności Adobe poświęcił wiele uwagi tworzeniu skutecznych aplikacji mobilnych na Androida i iOS. Wszystkie są dostępne za darmo. Jednak z niektórych dodatkowych funkcji możesz korzystać tylko w ramach subskrypcji ogólnej.

Jeśli musisz poprawić kolory, użyj mobilnej wersji Lr. Jeśli potrzebujesz podstawowej korekcji twarzy, wybierz Photoshop Express lub Photoshop Mix/Fix. Aby utworzyć ilustracje i tekst, użyj programu Illustrator. Możesz także edytować filmy i przygotowywać zdjęcia do drukowania.

Dlaczego nie powinieneś używać pirackiego oprogramowania Adobe?

Pomimo rabatów, możliwości zakupu licencjonowanych wersji pakietu Creative Suite CS6, licznych bezpłatnych aplikacji lub alternatyw dla Photoshopa/Premiere Elements, wiele osób korzysta z pirackich wersji oprogramowania. Ale co z problemami, które one powodują? Czy jesteś w stanie ocenić całe ryzyko?
1. Naruszasz prawa autorskie

Oczywiście przyjemniej jest korzystać z bezpłatnych aplikacji bez płacenia nawet grosza. Jednak, gdy pobierasz coś takiego jak Adobe Photoshop CC za darmo, naruszasz prawo, ponieważ używasz pirackiej wersji oryginalnego oprogramowania. W rezultacie możesz zostać ukarany grzywną do 1000 USD.
2. Nie uzyskasz żadnego wsparcia technicznego

Jeśli napotkasz jakikolwiek problem związany z programem, zawsze możesz zwrócić się do pomocy technicznej Adobe lub możesz zapytać na forum i uzyskać tam pomoc. Jeśli masz wersję piracką, ta funkcja nie jest dla Ciebie dostępna.

3. Pirackie wersje zawierają dużo błędów

Ponieważ nie ma żadnych aktualizacji i poprawek problemów, błędy i awarie będą Cię śledzić non-stop. Poza tym, podczas crackowania oprogramowania, hakerzy mogą usunąć niektóre niezbędne linie kodu, które spowodują nieodwracalne problemy i błędy.
4. Wirusy na twoim komputerze zajmą wiodącą pozycję

Jak to często bywa, nielegalne oprogramowanie, które w ten czy inny sposób pojawia się na Twoim komputerze, posiada aż 90% prawdopodobieństwa posiadania wirusa. Mogą to być zarówno proste reklamy, jak i „złożone”, które krok po kroku kodują pliki lub kradną je, w tym karty bankowe i dane do logowania w sieciach społecznościowych.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku