Cyfrowe place zabaw? Już niedługo.

0

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest głównym powodem do niepokoju. Dotycz to również ich bezpieczeństwa w Internecie. 

Niedawno przeprowadzone przez AVG badania na rodzicach w Stanach Zjednoczonych wykazują powszechny wzrost liczby dzieci z dostępem do urządzeń mobilnych.

Ustaliliśmy, że 51% dzieci otrzymuje smartfona przed piątą klasą. Biorąc pod uwagę powszechny dostęp do Internetu, bez problemu można założyć, że dotrze on na place zabaw i szkolne boiska.

Jako rodzic zajmujący się rozwojem technologii dużo zastanawiam się nad tym, jak urządzenia mobilne i media społecznościowe wpływają na nas – rodziców. Jesteśmy na pierwszej linii frontu tego problemu, gdzie bezpieczeństwo online naszych dzieci jest naszym głównym zadaniem. W prawdziwym świecie łatwo ustalić, kto nadużywa przemocy na szkolnym boisku, ale w Internecie nie wszystko jest już takie jasne.

Oczywiście, hejtowanie to nie jedyny czynnik, na który jest narażone nasze dziecko. Warto wspomnieć również o (zbyt) łatwym dostępie do materiałów przeznaczonych dla dorosłych. Niestety, większość rodziców nie ma pojęcia, czym zajmuje się ich pociecha przesiadując przy komputerze. Tylko połowa rodziców posiadających dzieci w wieku 3-17 lat przyznała się do sprawdzania aktywności dziecka w Internecie raz w tygodniu. Jeden na pięciu rodziców sprawdza urządzenie dziecka raz na miesiąc lub w ogóle go nie sprawdza. Co więcej, tylko nieco ponad połowa (56%) zna hasło do urządzenia dziecka.

W Internecie na dziecko czeka wiele zagrożeń

Coraz częściej dzieci wyszukują aplikacji, które skutecznie zatają ich tożsamość przed rodzicami

Cyfrowe place – sprytniejsze, niż myślisz

Wszyscy wiedzą, że dzieci są sprytne, ale sekretnych aplikacji mobilnych, które pozwalają dzieciom ukryć ich aktywność w Internecie: rozmowy, zdjęcia i wszystkie odwiedzane strony, chyba nikt się nie spodziewał. Jedyna rada, jakiej można tu udzielić to wyłączenie możliwości instalowania aplikacji bez zgody rodzica.

(Obecnie, nasze badania sugerują, że tylko czterech na dziesięciu rodziców zainstalowało blokady rodzicielskie.)

Zabezpieczenie wszystkich członków rodziny przed szkodliwym wpływem Internetu jest głównym celem AVG. Dlatego tak dużo czasu poświęcamy, aby zrozumieć potrzeby naszych klientów oraz oddać w ich ręce narzędzia, które zwiększą ich bezpieczeństwo w świecie online.

Więcej informacji możesz znaleźć na www.now.avg.com. A tak z innej beczki – kiedy byłem dzieckiem, moim całym światem było osiedle. To tam były kryjówki niedostępne dla rodziców. Dla mojego dziecka takim podwórkiem staje się Internet. Jest niewyobrażalnie większe niż moje osiedle i kręci się w nim więcej podejrzanych osób (lub programów). Dlatego Nasza kontrola, jako rodziców, jest tak ważna. Też tak sądzisz?  To zostaw komentarz 😉

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku