Covesting Ogłasza Nową Funkcję Take Profit Do Zarządzania Zyskownymi Wynikami Strategii

2

Według nowego ogłoszenia, moduł Covesting copy trading otrzymał aktualizację wprowadzając nową funkcję, która pomaga naśladowcom strategii (“followers”) z zabezpieczeniem zysków i zarządzania kapitałem. Funkcja ta przypomina jedną z bardziej przekonujących cech platformy handlowej PrimeXBT, gdzie moduł Covesting copy trading rezyduje.

Nowa funkcja „Take Profit” zapewnia, że każdy niezrealizowany ROI zbudowany z udanych strategii może być zabezpieczony – wszystko to bez konieczności całkowitego zaprzestania podążania za strategią. Najnowsza funkcja dodaje więcej elastyczności do ekosystemu Covesting i zwiększa ogólną rentowność dla użytkowników – oto jak to działa, jak również kilka ważnych szczegółów, na które należy zwrócić uwagę.

Covesting Copy Trading: Stworzony Dla Wszystkich Poziomów Umiejętności

Moduł Covesting copy trading został zaprojektowany, aby połączyć naśladujących i menedżerów strategii poprzez społeczność peer-to-peer trading, zapewniając bogactwo korzyści dla traderów na wszystkich poziomach umiejętności.

Nowicjusze na rynku, którzy nie są zaznajomieni z analizą techniczną lub zarządzaniem ryzykiem, mogą uczyć się bez ponoszenia wczesnych strat i zamiast tego stać się naśladującymi. Wykwalifikowani traderzy mogą stać się menedżerami strategii dla naśladujących, za których mogą włożyć kapitał. Naśladowcy zarabiają pieniądze, kopiując udane transakcje dokonane przez menedżera strategii, a sam menedżer strategii otrzymuje część kapitału od naśladujących.

Nowi traderzy są często łatwo podatni na emocje takie jak strach i chciwość, a to dotyczy nawet naśladujących najlepszych strategii na Covesting. Nawet jeśli naśladujący może korzystać z różnych wskaźników ryzyka i sukcesu z w pełni przejrzystego systemu tablicy wyników, zawsze istnieje ryzyko, że menedżer strategii zaksięguje stratę lub potencjalnie wejdzie w rzadką passę strat.

Funkcja Take Profit Dla Modułu Covesting Została Ogłoszona

Aby zapobiec niepożądanym spadkom, Covesting dodał funkcję Stop Loss dla naśladujących. Zespół Covesting regularnie wprowadza modyfikacje do modułu copy trading oraz warunków handlu, które najlepiej służą społeczności. Na przykład, w przeszłości dodali również limity do Początkowego Udziału Naśladujących (Initial Follower’s Equity), aby zapobiec podejmowaniu zbyt dużego ryzyka przez strategię oraz opracowali pięciogwiazdkowy system oceny, który skupia się w szczególności na ryzyku i alokacji depozytu zabezpieczającego.

Teraz wprowadzili nową funkcję, zlecenie Take Profit, które jest przeciwieństwem zlecenia Stop Loss i zamyka pozycję z zyskiem, gdy zostanie osiągnięta określona cena. Jest to kolejny przykład na to, że platforma stawia swoich użytkowników na pierwszym miejscu i zapewnia, że są oni przygotowani na sukces i bezpieczeństwo.

Funkcja low profit, stop loss, take profit.

W prosty sposób możemy aktywować funkcje zlecenia Take profit.

Zlecenia Take Profit działają podobnie jak w normalnym środowisku PrimeXBT margin trading, zabezpieczając zyski. Tam, zaawansowane narzędzie handlowe zamyka zyskowną pozycję – długą lub krótką – kiedy cel zostanie osiągnięty. Funkcja Take Profit w Covesting pozwala followerowi na zaksięgowanie zysku ze strategii, którą śledzi bez zaprzestania śledzenia tej strategii i potencjalnej utraty slotu jako naśladujący strategię.

W normalnych okolicznościach, kiedy inwestor przestaje podążać za strategią, która jest na wyczerpaniu zasobów początkowego inwestora, otwiera się wystarczająca ilość zasobów dla innego inwestora, który może wejść. Jeśli strategia jest wypełniona po brzegi, nie ma możliwości ponownego rozpoczęcia naśladowania, dopóki nie otworzy się więcej miejsca. Powodowało to, że naśladujący trzymali się strategii dłużej niż by chcieli lub zostawiali zyski na stole, które ostatecznie znikały, gdy rynek się odwracał.

Regularne zabezpieczanie zysków zapewni, że zwolennicy będą powiększać swój kapitał i będą narażeni na mniejsze ryzyko związane z rynkami lub samym zarządzającym strategią.

Zlecenia Take Profit Zabezpieczają Zysk i Strategię Podążania Za Slotem

Oprogramowanie modułu Covesting wykonuje całą pracę dla obu stron – śledzącego i zarządzającego strategią. Kiedy strategia podążająca osiągnie +5% lub wyższy zysk, funkcja Take Profit staje się aktywna. Follower może zaksięgować te zyski bez całkowitego zatrzymania followera, a nawet przynosi to korzyści również menedżerowi strategii.

Sposób działania polega na tym, że moduł Covesting natychmiast zamyka follow, księguje zyski do portfela konta, a następnie natychmiast otwiera nowy follow z nowym startem. Przez cały ten czas, system utrzymuje miejsce naśladowcy w strategii, więc nie ma już ryzyka utraty slotu z najlepszymi z najlepszych. Istnieje również mniejsze ryzyko, że zyski znikną, gdy sprawy zaczną iść źle.

Zlecenia Take Profit również przynoszą korzyści menedżerowi strategicznemu, ponieważ kiedy inwestor podążający za inwestorem osiąga zysk, wszystkie prowizje menedżera strategicznego są również pobierane i przyznawane. To pozwala menedżerowi strategicznemu budować kapitał szybciej i osiągnąć wyższy poziom początkowego equity cap inwestora.

Jedynym minusem tej funkcji jest to, że ponowne wejście w naśladowanie strategii skutkuje kolejną opłatą wstępną w wysokości 1% dla naśladującego strategię, ale jest to warte ceny wstępu, aby trzymać się właściwej strategii przez długi czas, a opłata ta może być całkowicie wyeliminowana z którymkolwiek z poziomów członkostwa COV staking.

Funkcja jest już teraz aktywna w module Covesting na PrimeXBT. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej funkcji, firma opublikowała przewodnik na ten temat w centrum pomocy PrimeXBT.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Szymański
20 dni temu

Ciekawa funkcja. Take profit to dosyć nowe spojrzenie, uważam że słuszne.

Tomasz Wasiewicz
Editor
20 dni temu

Dziękujemy bardzo za komentarz. Czy korzysta Pan na co dzień z rozwiązań opisanych w tekście?

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku