Co powinniśmy wiedzieć o soczewkach?

0

Rozwiązanie stosowane z powodzeniem na całym świecie zyskuje coraz większa popularność w Polsce. Soczewki są już przystępną cenowo alternatywą dla okularów. Co warto dowiedzieć się na ich temat, zanim zdecydujemy się z nich korzystać?

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Różnice, które mają faktyczne znaczenie

Ogromny dostęp produktów w zakresie szkieł kontaktowych nie wynika tylko z dużej liczby producentów tych dóbr. Różne rodzaje soczewek powstały po to, by w pełni sprostać potrzebom każdego z nas. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na to, z czego zostały zrobione. Wyróżniamy przede wszystkim soczewki twarde wykonane z PMMA oraz soczewki miękkie hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe.

Innym kryterium rozróżnienia soczewek jest czas ich użytkowania. Można wybrać zarówno soczewki jednodniowe, czy też jednorazowe lub takie, które możemy użytkować znacznie dłużej. W sprzedaży dostępne są także modele z interwałami wymianami liczącymi tydzień, czy nawet miesiąc. Ponadto istnieją soczewki roczne wyłącznie do użytku w ciągu dnia.

Nie można także zapominać o podziale ze względu na zastosowanie. Stąd też wyróżniamy takie rodzaje soczewek kontaktowych jak: korekcyjne, lecznicze i kosmetyczne. Więcej informacji na ich temat można znaleźć tutaj: https://twojepierwsze.pl/planuje-nosic-soczewki/typy-soczewek-kontaktowych/.

Odpowiednie soczewki na twoje potrzeby

W momencie, kiedy chcemy zamienić okulary na szkła kontaktowe, zwykle oznacza to, że dotychczas borykaliśmy się z jedną z wad wzroku. Dlatego nie bez znaczenia będzie to, po jakie soczewki sięgniemy. Chcemy przecież, by korygowały one widziany obraz we właściwy sposób.

Najczęściej spotykanymi wadami wzroku jest krótkowzroczność i dalekowzroczność. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić użytkowane przez wiele lat okulary na kompaktowe soczewki. Dobrze byłoby wcześniej udać się do optyka, który stwierdzi, z jaką wadą borykamy się aktualnie.

Współcześnie istnieją już szkła kontaktowe dla astygmatyków, czy też dla osób, którym dolega starczowzroczność. Jeśli chcemy dowiedzieć się dużo więcej na temat tego, jak dobrać soczewki kontaktowe na podstawie okularów, warto zapoznać się z tekstem dostępnym tutaj: https://twojepierwsze.pl/planuje-nosic-soczewki/wady-wzroku/.

Współczesne soczewki są udoskonaloną wersją tego, co zaprezentowano po raz pierwszy kilkadziesiąt lat temu. Ich użytkowanie to nie udręka, a czysta przyjemność. Pamiętajmy jedynie o tym, żeby wybrać konkretny model odpowiadający naszym potrzebom i będący dopasowanym do naszej wady wzroku.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku