Nikt już nawet nie próbuje sobie wyobrażać życia bez smartfonów. Towarzyszą nam one codziennie, będąc nie tylko urządzeniem do komunikacji, ale także skarbnicą wiedzy, aparatem fotograficznym, nawigacją, źródłem rozrywki czy podręcznym komputerem. Dlaczego więc nie uprzyjemnić sobie korzystania z nich jeszcze bardziej za pomocą gadżetów? Oto najprzydatniejsze propozycje.
Spis treści
Słuchawki do muzyki to podstawa
Choć podstawowym celem telefonów, a później smartfonów była komunikacja z innymi osobami, dziś nie postrzegamy już w ten sposób tych urządzeń. Oczywiście wykorzystujemy je do kontaktów z najbliższymi, ale są też doskonałym źródłem rozrywki.
O ile oglądanie filmów na YouTube czy seriali na ulubionej platformie streamingowej jest możliwe za pomocą wbudowanych głośników, tak słuchanie muzyki już raczej nie. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw słuchawkowy.
Na rynku znaleźć można niedrogie konstrukcje, a także te wycenione nieco wyżej. Czym się między sobą różnią? Większość z nich obecnie to rozwiązania bezprzewodowe, więc warto zwrócić uwagę na czas pracy na baterii.
Droższe modele słuchawek mogą też być wyposażone w dodatkowe mikrofony odpowiedzialne za redukcję szumów otoczenia. Funkcja ANC, bo tak się nazywa to rozwiązanie, sprawia, że do użytkownika dociera znacznie mniej niepożądanych dźwięków z zewnątrz. Możliwe jest więc odcięcie się od otoczenia i skupienie wyłącznie na muzyce lub też… pracy bez zbędnych rozpraszaczy. Uwaga jednak na ulicy – ze względów bezpieczeństwa w tym miejscu lepiej z ANC nie korzystać.
Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru słuchawek? Jeżeli zamierzamy w nich ćwiczyć, dobrze jeżeli będą odporne na zachlapania i pot. Powinny więc odznaczać się standardem przynajmniej IPX4, choć im wyższa ostatnia cyfra, tym lepiej.
Wygodniejsze oglądanie wideo
Choć wielu uważa, że filmy czy seriale najlepiej oglądać na dużym telewizorze w salonie, rzeczywistość jest nieco inna. Coraz częściej robimy to właśnie na smartfonie, trzymając go np. w ręku. Problem w tym, że taka pozycja jest na dłuższą metę niewygodna. Na szczęście w sklepach internetowych nie brakuje podstawek pod telefon. To z pozoru błahy gadżet, który znacząco poprawi nasz komfort.
Podstawka pod telefon może być oddzielnym tworem, który stawiamy na stole. Zaletą takiego rozwiązania jest duża kompatybilność – oprócz telefonu, możemy na niej podeprzeć także tablet, jeśli z takiego korzystamy. Dedykowane rozwiązania bardzo często mają możliwość regulacji kąta podparcia, a niektóre z nich mogą być zintegrowane z klawiaturą. Te ostatnie to propozycja dla osób, które z tabletu chciałyby stworzyć imitację notebooka.
Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy
Minimalistom polecamy natomiast specjalne obudowy, w których zaszyto dodatkową podpórkę. Dzięki temu nasz smartfon możemy wygodnie oprzeć o blat, by oglądać ulubione materiały wideo w bardziej komfortowej pozycji bez nadwyrężania ręki.
Dodatkowa energia, gdy jej potrzeba
Nadmierne korzystanie ze smartfona może doprowadzić do wyczerpania baterii w najmniej odpowiednim momencie. Wiedzą o tym osoby, które oprócz przeglądania mediów społecznościowych i serwisu YouTube, lubią sobie na telefonie także pograć. Te bardziej wymagające tytuły potrafią pochłonąć energię w mgnieniu oka.
Aby mieć pewność, że nasz smartfon będzie zawsze naładowany, warto zaopatrzyć się w powerbanka, którego wrzucimy do plecaka lub torebki jako awaryjne źródło zasilania. Współczesne urządzenia tego typu oferują bardzo dużą pojemność. Przykładowo powerbank 20000 mAh pozwoli naładować przeciętnego smartfona około 4-6 razy.
Wybierając powerbanka warto też oczywiście zwrócić uwagę na liczbę wejść. Jeżeli zamierzamy ładować jednocześnie więcej niż jedno urządzenie, powinien on być wyposażony przynajmniej w dwa sloty USB. Dobrze, jeżeli jeden z nich to USB-C. Unikniemy wtedy problemów z kompatybilnością np. ze standardowym kablem dołączanym do iPhone’a.
Ważne są też parametry ładowania. Im więcej watów oferuje powerbank, tym teoretycznie szybsze ładowanie, jeśli nasz telefon takowe obsługuje. W praktyce warto jednak sprawdzać specyfikację każdego złącza USB z osobna. Bardzo często różnią się one bowiem możliwościami i pełną moc oferuje np. jeden z nich.
Niektóre powerbanki mogą też mieć specjalny wyświetlacz informujący o trybie pracy czy aktualnym stanie naładowania ogniwa. Jeżeli zamierzamy zabierać go w trudny teren (np. na dłuższe obozowanie), dobrze jeżeli obudowa byłaby odporna na wstrząsy czy przypadkowe zalanie wodą.
Artykuł przygotowany na zlecenie partnera CORE - polskiego dystrybutora antywirusów Norton, AVAST i AVG. Poznaj AVAST Business Antivirus antywirus dla biznesu. Wysoko oceniany i nagradzany program do pełnej ochrony firmy.
Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!
Właśnie się zastanawiałem, co sobie kupić do tele, a tu cyk 🙂 Dzięki za inspiracje.