Czym jest certyfikat SSL?

0

Certyfikaty SSL umożliwiają ochronę witryn internetowych, a także pełną poufność danych przesyłanych drogą elektroniczną na danej stronie internetowej. Czytaj dalej i przekonaj się o korzyściach, wynikających z posiadania certyfikatu SSL na stronie internetowej.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Certyfikat SSL powinna posiadać każda publiczna strona internetowa. Certyfikaty SSL służą do szyfrowania wszystkich danych, które są przesyłane na linii serwer – komputer użytkownika. Warto pamiętać, że szyfrowanie danych za pomocą certyfikatu SSL może dotyczyć serwera WWW, serwera pocztowego czy FTP.

Certyfikat SSL – czym jest i jakie są jego zalety?

Certyfikat pozwala na uwierzytelnienie i nawiązanie bezpiecznych połączeń między serwerami a bezpiecznymi połączeniami osób, korzystających z danej strony internetowej.Certyfikat SSL pomaga ustalić autentyczność, co jest niezbędne w przypadku korzystania z informacji na temat użytkowników.

Warto wiedzieć, że certyfikaty SSL są wystawiane za opłatą, najczęściej w postaci okresowego abonamentu (w rozliczeniu rocznym, lub miesięcznym). Certyfikaty SSL są wystawiane przez odpowiednie Urzędy Certyfikacji, a ich pośrednikami są najczęściej firmy świadczące usługi hostingowe.

Certyfikaty SSL umożliwiają pełne  bezpieczeństwo za pomocą zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami. Dzięki certyfikatowi nawiązanie połączenia z serwerem, następuje bez żadnych utrudnień dla użytkownika.

Certyfikaty SSL są protokołami sieciowymi, używanymi do połączeń internetowych.

Certyfikat SSL zapewnia szyfrowanie przesyłanych poufnych informacji,  a także zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Użytkownik, który korzysta z danej strony internetowej z certyfikatem SSL, może być spokojny o to, że jego dane nie trafią w niepowołane ręce.

O czym należy pamiętać przy instalowaniu certyfikatu SSL?

Żeby nabyć certyfikat SSL, konieczne jest posiadanie domeny, pod którą znajduje się funkcjonująca strona internetowa. Warto pamiętać, że domena musi być również zarejestrowana na danych firmowych, które znajdują się w ogólnodostępnej bazie (WHOIS).

Ostatnim warunkiem, koniecznym do nabycia certyfikatu SSL jest posiadanie utworzonego konta e-mail (związanego z domeną), na który wpłynie wiadomość o zamówieniu.

Jak rozpoznać, czy certyfikat SSL działa poprawnie?

Poprawnie działająca domena z certyfikatem SSL, wyświetla w swoim adresie przedrostek https://. Dodatkowe i rozszerzone pakiety certyfikatów SSL, umożliwiają umieszczenie ikony klucza lub kłódki na pasku stanu przeglądarki.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku