Certyfikat SSL – przydatna ochrona, czy zbędny wydatek?

0

Wchodząc na strony internetowe większości firm świadczących szeroko rozumiane usługi informatyczne, typu Hekko, można natrafić na ofertę certyfikatów SSL. Dla wielu to praktyczne i nieodzowne w dzisiejszych czasach zabezpieczenie treści zwartych na serwisach, a także maksymalna forma ochrony danych osobowych.

Nie brak jednak i tych, w opinii których wspomniane rozwiązanie to niepotrzebny wydatek, jaki jest wyłącznie stratą pieniędzy. Gdzie leży prawda?

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Czym jest SSL

Zacznijmy nasze rozważania od krótkiego wytłumaczenia, na czym w ogóle opiera się certyfikat SSL i co to takiego. A zatem, najprościej jak się da – jest to protokół sieciowy, jaki stosowany jest do korzystania z w pełni bezpiecznych połączeń sieciowych.

Dzięki jego zastosowaniu na danej stronie www można spać spokojnie, że transmisja danych przesyłanych za pomocą Internetu jest poufna i niezagrożona ingerencją niepowołanych osób. Autorom SSL przyświecał jasny cel – wykreować uniwersalny protokół, który umożliwi korzystanie z niego protokołom aplikacyjnym, przykładowo FTP, czy http.

Jak działa

Dla niezorientowanych w temacie – SSL pozwala na szyfrowanie połączenia do stron www, serwerów, czy poczty. Certyfikaty tej kategorii, jak te proponowane przez wymienioną we wstępie markę Hekko oraz szereg innych renomowanych firm podobnego profilu, to banalnie łatwa obsługa oraz sto procent skuteczności.

Bezwzględnie z omawianego rozwiązania w zakresie ochrony informacji tajnych warto korzystać podczas dokonywania transakcji za pośrednictwem bankowości elektronicznej, przy wypełnianiu kwestionariuszy osobowych z kompletnymi danymi, czy też realizując dowolne płatności online bądź uczestnicząc w wirtualnych aukcjach.

Co poza bezpieczeństwem

Niewątpliwie nadrzędną zaletą posiadania opisywanego certyfikatu okazuje się idąca z nim w parze pełna ochrona. Niemniej jednak na tym nie koniec. Poza idealnym szyfrowaniem przesyłanych danych, dodatkowo SSL przesądza o wiarygodności danej witryny, co zachęca do korzystania z niej szersze grono internautów.

Wreszcie, to sposób na poprawienie „PR strony”, a zatem i PR prowadzonego przez Ciebie biznesu – SSL daje prestiż, pokazując, że właściciel serwisu działa profesjonalnie, zapewniając odwiedzającym swą wirtualną wizytówkę bezpieczną i godną zaufania stronę.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
szkoła zawodowa w Warszawie ul
Gość
szkoła zawodowa w Warszawie ul

Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa. Moim zdaniem już od dawna zostało złamane tylko ,że o tym się nie mówi.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku